Warszawskie Targi Książki 19-22 maja 2016 – gdzie warto zajrzeć


Już jutro Stadion Narodowy stanie otworem dla wszystkich wielbicieli literatury. Po raz kolejny spotkamy się na Targach Książki i mam nadzieję, że wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci.
Program targów jest dość obszerny, spędziłam kilka długich chwil na zrobieniu własnej listy atrakcji (nie chcielibyście jej zobaczyć, gwarantuję :)) a poniżej wrzucam kilka informacji, które mogą Wam się przydać.


Wybory Warszawskiej Premiery Targowej

Na Targach premierę będzie miało wiele powieści (jak choćby Piętno Midasa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej (boskie) Hormonia Nataszy Sochy (genialna), czy Piętno von Becków Joanny Jax (bardzo dobra). Na stoisku Granice.pl można będzie wytypować ulubioną książkę (8/BC). Ogłoszenie wyniku plebiscytu odbędzie się 22 maja, o godz. 13:00, na scenie B (Centrum Konferencyjne, poziom +2).
Wymiana książkowa "Z półki na półkę"

W sobotę 21 maja, w godz. 11-13 (na płycie Stadionu) będzie można wymienić 5 swoich książek (względnie nowych, zadbanych, takich jakie sami chętnie byśmy przygarnęli) na inne. Uwaga! Na wymianę można przynieść beletrystykę, a nie podręczniki, encyklopedie czy słowniki. Akcję organizuje portal Lubimy czytać. 
Ebook za książkę
Wszyscy, którzy w dniach 19-22 maja przyniosą na stoisko 23/D3 (Publio i Wyborcza) pięć książek, otrzymają torbę wraz z kodem na darmowe pobranie e-booka ze specjalnie przygotowanej puli tytułów.
Wygraj czytnik ebooków

W tym roku, w dniach 20-22 maja, uczestnicy akcji Publio i Wyborczej będą mogli dodatkowo wygrać czytniki PocketBook Touch Lux 3. Szczegóły na stoisku Publio 23/D3.
Plan targów, stoisk i strefy odpoczynku

Na stronie Targów znajdziecie informacje o dojeździe oraz mapkę z sektorami i numerami stoisk. Informacji na miejscu będzie można zasięgnąć w punktach informacyjnych znajdujących się przy wejściach od al. Zielenieckiej oraz od Wybrzeża Szczecińskiego. Tam również będzie można kupić biletu, lub wejść po okazaniu blogerskiej wejściówki.

W sobotę i niedzielę na murawie Stadionu staną leżaki i kawiarenka (juppi!). Mam nadzieję, że będzie można wypić normalną kawę i chwilę odpocząć.

Nieoficjalne spotkanie blogerów na trybunach

Natalia z Książkowe "kocha, nie kocha" oraz Magda z Książkowe wyliczanki już po raz drugi zapraszają na spotkanie blogerskie. Będzie można wziąć udział w loterii książkowej (ale uwaga, wylosowaną książkę należy zrecenzować). Szczegóły TUTAJ.

Na obecną chwilę to tyle, jeśli coś mi się przypomni dopiszę :) Wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, które można dopisać do tej listy? Dajcie znać w komentarzu. I do zobaczenia na Targach!

PS. Ze względu na wyjazd na Targi będę niedostępna na blogu aż do poniedziałku. Możecie do mnie pisać na maila: lustro.rzeczywistosci@gmail.com lub łapać mnie na facebooku (najlepiej na koncie prywatnym). 

PS2. W piątek pojawi się recenzja jednej z targowych premier. Zajrzyjcie na bloga o 17:00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)