Propozycja dla blogerówKochani, dziś mam do Was wielką prośbę. Wierzę, że prowadzone przez Was blogi powstały dlatego, że pragniecie pokazać światu swoją pasję związaną z literaturą. Istniejecie jako prężnie działający organizm, może nieco hermetycznie zamknięty, ale z pewnością tworzycie coś wielkiego. Dlaczego nikt jeszcze nie napisał o Was... monografii naukowej? Zapraszam do udziału w wielkich badaniach blogosfery książkowej, które ma zamiar przeprowadzić Górowianka. Pomożecie?


Poniżej przeczytacie kilka słów od Ani, która chciałaby przeprowadzić badania, a wszelkie szczegóły znajdziecie TUTAJ

Drodzy Blogerzy/ Drogie Blogerki,
Od czasu, kiedy zaczęłam przyglądać się blogosferze nie mogę wyjść z podziwu jak wiele pracy wkładacie w swoją pasję. To sprawiło, że zaczęłam się rozglądać za literaturą naukową opisującą tę sferę. Okazało się, że istnieją pojedyncze artykuły ogólnie i bardzo skrótowo omawiające działalność blogerską. Postanowiłam uzupełnić tę lukę. Do tego jednak będę potrzebowała Waszej pomocy.
Postanowiłam zbadać coś, co jest mi najbliższe, czyli blogi, w których pojawiają się opinie o książkach (także komiksy, książki dla dzieci), dlatego będę wdzięczna każdemu, kto takiego bloga prowadzi za kontakt mailowy.
Przez dwa lata udało mi się zbudować bazę około 7 tys. blogów, ale ma ona dużo wad. Nie mam żadnych informacji poza adresem i nazwą, a to jest w moich badaniach niewystarczające, by napisać coś o Waszej twórczej pracy. Wszelkie dane będą traktowane jako poufne, nie będą wykorzystywane do innych celów niż naukowe, zostanie zachowana ochrona danych osobowych. Więcej >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)