Apartament – Izabela Janiszewska. Tajemnica najlepszego hotelu

Poczucie anonimowości i bezpieczeństwa, jakie dają hotele jest złudne. Za zamkniętymi drzwiami czujemy się wyjątkowo i ekskluzywnie. Po kąpieli okrywamy ciało puszystym szlafrokiem, zatapiamy stopy w grubym dywanie z poczuciem całkowitej beztroski sięgamy do hotelowego barku po ulubione trunki. Odpływamy w rozkosznym upojeniu nie myśląc o tym, że jutro może... nie nadejść.


Co w fabule piszczy?
W tak idealnym miejscu nawet zbrodnie muszą być doskonałe. Wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice. Lecz tylko niektóre z nich są równie wstrząsające.
Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na upragniony weekend. Kurort zdaje się wymarzonym miejscem na odpoczynek, do czasu gdy Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu…
Zrozpaczony Tomasz próbuje dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że ta ma wiele odcieni, a wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tej pamiętanej przez mężczyznę. Komu zaufa, nie będąc pewnym, czy może wierzyć samemu sobie?

Izabela Janiszewska po raz kolejny zabiera czytelnika w perfekcyjnie wykreowany świat zwykłych ludzi uwikłanych w niezwykłą historię. Za zamkniętymi drzwiami apartamentu w jej najnowszym thrillerze dzieją się rzeczy nieoczywiste, choć całość fabuły stanowi dopracowaną siatkę powiązań. Jeśli znacie pióro autorki, nie zdziwi Was fakt, że tutaj każde zdanie i każda scena mają znaczenie. Autorka prowadzi czytelnika za rękę, wzbudza zaufanie niewinnym uśmiechem i podsuwa wiarygodnie wyglądające tropy, ale nie dajcie się zwieść. Niejednokrotne zaprowadzi Was do miejsc, które wzbudzą nie tylko niepokój, ale także strach.

Dojrzała, frapująca i nieszablonowa powieść zachwyci kreacją postaci głównych bohaterów, oczaruje dusznym klimatem, a na końcu znokautuje rozwiązaniem zagadki. Autorka z wprawą skonstruowała sylwetki bohaterów, których niełatwo rozgryźć i znalazła rozwiązania fabularne, jakich próżno szukać w literaturze gatunku. W tym tkwi właśnie sekret jej sukcesu – podąża własną drogą, nie naśladując nikogo i sprawia, że można jej zaufać.

Autorka przeszła długą drogę od spektakularnego debiutu (Wrzask), przez doskonałą kontynuację cyklu (Histeria i Amok), pozwoliła na złapanie oddechu przy powieści Niewybaczalne, a dziś powróciła z książką, którą nie tylko robi wrażenie, ale też pozwala odkryć autorkę na nowo. Apartament został utrzymany w stylu poprzednich powieści, ale zaskakuje bogatą, złożoną o nieoczywistą sylwetką głównego bohatera. Jestem ciekawa, czy go polubicie i w jaki sposób ocenicie po przewróceniu ostatniej strony. Gorąco zachęcam do poszukiwania czarnych charakterów za zamkniętymi drzwiami luksusowych apartamentów. 

Szczegóły
Tytuł: Apartament
Autor: Izabela Janiszewska
Wydawnictwo: Czwarta Strona 2021
Gatunek: thriller

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)