Opowieść niewiernej – Magdalena Witkiewicz. Czy zdrada jest finałem miłości?Zdrada. Czym jest dla Ciebie? Niewybaczalnym błędem? Kłamstwem? Finałem miłości? Naturalnym następstwem zaniedbania?

Co w fabule piszczy?

Maciek to mąż na pozór idealny: nie pije, nie bije, nie zdradza, a do tego pracuje, buduje dom, poświęca się by zapewnić Ewie wspaniałą codzienność. Czy to wystarczy, by zbudować szczęście? Czego brakuje Ewie, że zaczyna zdradzać męża z dawnym znajomym, Pawłem, a następnie z Michałem? Czyżby niewiernej kobiecie od dobrobytu pomieszało się w głowie?

Opowieść niewiernej mimo iż została napisana przez Magdalenę Witkiewicz dawno temu, nadal nie straciła na aktualności. Wciąż mocno wgryza się w emocje, wzrusza i porusza do głębi, zmuszając do głębokiej refleksji nad istotą związku dwojga ludzi. Właśnie ukazało się wznowienia powieści, a a ja zaraz opowiem Ci dlaczego warto ją przeczytać.

Ta lekko napisana, niedługa historia niesie z sobą garść życiowej mądrości i szczyptę gorzkiej prawdy o związkach, które być może znasz, ale wypierasz ze świadomości. Magda Witkiewicz pięknie pisze o odczuwanej przez każdego z nas, choć nie zawsze głośno komunikowanej potrzebie miłości. O tym, że związek to nie tylko wspólne życie pod jednym dachem. Przypomina, że sama deklaracja uczuć, niekiedy wypowiedziana raz na całe życie to nie wszystko. Równie ważne są nie tylko proste gesty, jak pocałunek na dobranoc ale też akceptowanie odmiennych upodobań, zrozumienie i poszanowanie niezależności.

Co zrobić, gdy po ślubie na jaw wychodzi prawdziwa natura małżonka? Dotąd czuły i namiętny kochanek zaczyna traktować seks jak jednostronne rozładowanie napięcia. Zapomina, że naczynia same się nie zmyją, a skarpetki nie trafią do pralki i traktuje kobietę jak przenośne AGD, które trzeba zaobrączkować, bo inaczej samo nie wejdzie do domu. Zabawne? Uwierz, że dla wielu kobiet niekoniecznie. 

Autorka rozkłada zdradę na czynniki pierwsze, może nieco idealistycznie traktując związek dwojga ludzi, jednak zwraca uwagę na oczywistości, które w codziennym biegu spychamy poza nawias. Obrazowo pokazuje powody zdrady, ale nie usprawiedliwia przy tym Ewy. Udowadnia, że o jakość relacji muszą dbać obie strony, a są kwestie, które trzeba wyjaśnić przed ślubem, by tuż po nim uniknąć rozczarowań. Warto przeczytać, zrozumieć i... wyciągnąć wnioski.

Szczegóły
Tytuł: Opowieść niewiernej
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: W.A.B.
Gatunek: obyczajowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)