Zaczarowane – Natasza Socha. Jak żyć po rozstaniu?


Mężczyźni zupełnie nie rozumieją kobiet. Nie bez powodu tak popularny stał się pogląd, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa – różnice międzypłciowe obrazuje niemal każda codzienna sytuacja, od przygotowania jajecznicy, po sposób prowadzenia biznesu. Dlatego też gdy na drodze psychicznie osłabionej kobiety pojawi się mężczyzna bez wad, potrafiący przeniknąć przez szczelnie postawione bariery i rozumiejący niuanse kobiecej duszy, każda z nas staje się podatna na... oczarowanie. 

W najnowszej powieści Nataszy Sochy Zaczarowane takich kobiet jest cała plejada, od skromnej bibliotekarki po charyzmatyczną bizneswoman. Każda z nich jest inna, ale wszystkie łączy jedno – rozpaczliwe pragnienie miłości i męskiego zainteresowania, które prowadzi je do nieuchronnej zguby. 

Co w fabule piszczy?
Ta historia wydarzyła się naprawdę. I nadal wydarza, niemal każdego dnia, w różnych miejscach na świecie. Cztery kobiety, które zaufały oszustowi z portalu randkowego. Które dały się zaczarować obcemu mężczyźnie, oddając mu wszystkie oszczędności, a niejednokrotnie zaciągając gigantyczne długi. Ta miłość była bardzo kosztowna. Zabrała nie tylko pieniądze, ale i wiarę w drugiego człowieka. Odarła z marzeń, pewności siebie, godności. Czy Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina będą miały odwagę powiedzieć głośno, co je spotkało? Czy wiedząc, że Dorian dysponuje kompromitującymi nagraniami, rozmowami i seks taśmami, odważą się wyznać prawdę? I czy uda się aresztować człowieka, który zniszczył ich życie? 

Po przeczytaniu powyższego opisu może Ci się wydawać, że Ciebie to nie dotyczy, że jesteś odporna na wszelkie męskie zagrywki, zbyt inteligentna by dać się oszukać, a już na pewno nie masz w sobie ani grama naiwności. Warto jednak pamiętać, że wytrawny i zdeterminowany uwodziciel znajdzie sposób na każdą kobietą, jeśli tylko ta choć na chwilę straci czujność. Oszust matrymonialny starannie wybiera ofiary, zazwyczaj jest piekielnie inteligentną i wyrachowaną jednostka, która najpierw znajdzie Twoje słabe punkty, a potem bezlitośnie je wykorzysta. Nie wierzysz? Zastanów się, co ostatnio poczułaś, gdy usłyszałaś przemyślany komplement od mężczyzny. A teraz wyobraź sobie, że pożądane słowa słyszysz każdego dnia, Twoje pragnienia są realizowane, a opowieści znajdują zaangażowanego słuchacza...

Nawet jeśli nie miałaś w planie lektury tej książki, zazwyczaj nie sięgasz po prozę Nataszy Sochy, lub też zwyczajnie nie jesteś zainteresowana tematem, tym razem powinnaś się skusić. Choćby po to, by uwrażliwić się na zewnętrzne wpływy lub nauczyć się dostrzegać alarmujące sygnały w związku Twojej przyjaciółki. 

Natasza Socha jest mistrzynią w obserwowaniu rzeczywistości. Potrafi znaleźć i odpowiednio skomentować wiele społecznych zjawisk, nie zawsze chętnie poruszanych w literaturze kobiecej z uwagi na niski poziom dramatyzmu. Punktuje ludzkie przywary i potrafi wskazać takie cechy bohaterów, o jakich nawet byś nie pomyślała. W moim odczuciu Zaczarowane to opowieść będąca neonem alarmowym dla kobiet spragnionych miłości i poszukujących szczęścia w sieci (choć nie tylko, czujność warto zachować nawet w bibliotece). To nie tylko historia nieudanych związków i nieszczęśliwej miłości. To także przegląd złamanych serc, które tak bardzo miały dość samotności, że zatonęły w powodzi czułych słówek nie bacząc na konsekwencje.

Autorka udowadnia, że kobieca psychika choć delikatna i niekiedy zbyt krucha, w dramatycznych chwilach potrafi odrodzić się jak feniks z popiołów. W kobietach tkwi bowiem ogromna siła, wystarczy tylko znaleźć w sobie iskrę nadziei i... odpowiednich sprzymierzeńców w działaniu. Serdecznie polecam.


Szczegóły
Tytuł: Zaczarowane
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Edipresse 2021
Gatunek: obyczajowa
Powieść jednotomowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)