Nasze jutro – Anna Szafrańska. Co to znaczy na zawsze?

Skoro tutaj jesteś, domyślam się, że nie mogłaś doczekać się dalszych losów Łucji i Daniela, prawda? Anna Szafrańska kończąc pierwszy tom serii Na zawsze zawiązała Twoje emocje na supeł i bezlitośnie nakazała czekanie. Na szczęście Nasze jutro pojawiło się na pólkach księgarni w ekspresowym tempie i jedyne co możesz teraz zrobić, to natychmiast brać się za lekturę. Przygotuj chusteczki, wygodne miejsce i nieskończone pokłady cierpliwości, bo czeka Cię istne tornado emocji ze szczyptą kontrowersji. 


Co w fabule piszczy?

Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania. Zośka traktuje Łucję jak rywalkę i wcale tego nie ukrywa. Jej działania zaczynają wykraczać znacznie dalej niż zwykła zazdrość, sprawiając, że Łucja przestaje być bezpieczna.

Daniel będzie musiał w końcu podjąć jakąś decyzję. Jednak szybko zrozumie, że są rzeczy, na które nie ma wpływu, i czasami, żeby chronić innych, trzeba poświęcić siebie.

Wydaje się, że Łucja i Daniel nigdy nie znajdą drogi do siebie. Trafiają na coraz większą liczbę przeszkód, a największą stanowią oni sami i ich przekonanie, że nie mogą być razem. Na drodze ich miłości stoi wszystko, a za ich uczuciem tylko pragnienie, z którym walczą już tak długo.

Może niedługo wcale nie będą chcieli już stąpać po linie. Może uznają, że ryzyko jest zbyt duże i ich NA ZAWSZE, zmieni się w NIGDY.

Nasze jutro jest drugim tomem cyklu Na zawsze i przedstawia dalsze losy bohaterów, których miłość pozornie nosi znamiona kazirodczej. Autorka pokusiła się o poruszenie wątku, który niejednej z Was może wydać się zbyt odważny, jednak zrobiła to w ujmująco delikatny sposób. Treść pełna emocji, sensualnych scen i dramatycznych wydarzeń rekompensuje niewygodny motyw i sprawia, że ani przez moment nie odczujesz niesmaku (choć kilka momentów wywołuje szybsze bicie serca i swoisty sprzeciw).

Szafrańska wypracowała unikatowy, charakterystyczny, a zarazem delikatny styl pisania, którego nie sposób pomylić z żadną inną, polską pisarką młodego pokolenia. Ma także niebywałą umiejętność wnikania w emocje czytelnika, a wszystko co pisze, dociera głęboko i zapada ciężkim woalem gdzieś na dnie serca. Rozpala policzki, wyciska łzy i wywołuje głód czytania, aż do ostatniej strony. Rozpoczynając lekturę, licz się więc z tym,  że nie zamkniesz książki, dopóki nie poznasz zakończenia. Bohaterowie niejednokrotnie Cię zirytują, doprowadzą do wybuchu płaczu i wyzwolą mordercze instynkty (będziesz miała ochotę mocno nimi potrząsnąć, by wytrzepać im z głów bzdurne pomysły), ale w finale poczujesz absolutnie unikatową więź z każdym z nich. To jedna z tych historii, które powodują obrażenia, ale też pozostawiają czytelnika w stanie permanentnego zadowolenia. 

Nasze jutro spodoba się wszystkim tym, którzy po lekturze pierwszego tomu czuli niedosyt. Obiecuję, że Anna Szafrańska w kontynuacji nie zawiodła oczekiwań, a nawet je przeskoczyła. Oddała w ręce czytelniczek opowieść jeszcze bardziej dynamiczną, romantyczną i pełną ciekawych wątków pobocznych. Zadbała o to, by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi i w przypadku niektórych motywów poszła drogą, której się absolutnie nie spodziewasz. Z troski o Twoje wrażenia nie zdradzę nic więcej, po prostu przeczytaj, a potem wpadnij podzielić się wrażeniami. Serdecznie polecam.

Szczegóły
Tytuł: Nasze jutro
Autor: Anna Szafrańska
Cykl: Na zawsze, T II
Wydawnictwo: NieZwykłe 2019
Gatunek: New Adult
Patronat medialny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)