Miłość rośnie wokół nas.... czyli co czytać w walentynki? #1


Kochać - jak to łatwo powiedzieć 
Kochać - to nie pytać o nic 
Bo miłość jest niewiadomą, 
Lecz chcę wiedzieć czy wiary starczy mi....

Fragment nieco zapomnianej już piosenki Piotra Szczepanika Kochać idealnie wpisuje się w klimat oczekiwania na najbardziej komercyjne święto w roku. Oczywiście mam na myśli walentynki, które wywalczyły sobie miejsce w kalendarzu i choć w wielu osobach budzą ambiwalentne odczucia, są uroczym momentem w roku. W głębi serca każdy z nas chciałby w ten dzień przytulić się do kogoś miłego i niech to nawet będzie  kot ;) Bo świat bez miłości, moi drodzy, nie byłby zbyt wiele wart.


Dlatego własnie przychodzę do Was z listą romantycznych lektur, które osłodzą ten serduszkowo-cukierkowy czas. Skuście się i niech w Waszych sercach zagości wiosna. Pierwsza część cyklu to książki pod wspólnym hasłem #miłość


Trzy razy miłość ❤ Jolanta Kosowska ❤ Novae Res ❤  premiera 28 stycznia
Ona – spokojna, rozważna studentka medycyny, ceniąca sobie swoje poukładane życie. On – rozpieszczony jedynak z bogatego domu, któremu w głowie tylko sport i przyjemności. Dzieli ich niemal wszystko: poglądy, charaktery, styl życia... A jednak pewnego dnia połączy ich coś, od czego nie będą w stanie się uwolnić. Coś, co wyzwoli w nich emocje, jakich wcześniej nie znali i nie podejrzewali, że są do nich zdolni... 
Ta historia w niczym nie przypomina bajkowego scenariusza w stylu: poznali się, pokochali, pobrali, żyli długo i szczęśliwie. To opowieść o miłości, która rani, niszczy i zostawia bolesne blizny. Opowieść o ludziach, którzy nie potrafią żyć ani ze sobą, ani bez siebie. A kiedy dojdą do wniosku, że ta miłość to nie dar, tylko przekleństwo, zrobią wszystko, żeby ją zabić.


Przepis na miłość ❤ Katy Cannon ❤ Zielona Sowa ❤  premiera 30 stycznia 
Tilly zawsze chciała pisać książki jak jej babcia – autorka bestsellerowych romansów. 
Kiedy więc ta prosi dziewczynę, żeby napisała za nią kolejny romans, Tilly czuje się, jakby ziściło się jej marzenie. Problem polega jednak na tym, że Tilly nigdy się nie zakochała, nigdy nie miała chłopaka, nigdy się nie całowała. Jak więc może napisać coś prawdziwego?
Ma jednak plan:
Flirtować. 
Rozkochać w sobie nowego ucznia – super przystojnego i popularnego chłopaka. 
Zapisać nowe doświadczenia. 
Łatwizna? Ale prawdziwe życie wcale nie toczy się jak w książkach.


Miłość w cieniu wielkiej wojny ❤ Bogna Ziembicka ❤ Filia ❤ premiera 30 stycznia
Rewolucja była jak rozwścieczone morze: zmiatała wszystko, co jej stawiało opór. Człowiek nie miał szans wstarciu ztaką potęgą. Ginął wniej bez śladu, jak ziarnko piasku woceanie. 
Doktor Gaston Laval pracuje we francuskim szpitalu polowym. Tam poznaje Polkę, Muriel de Voss, której największym marzeniem jest zostanie lekarką. Tajemnicza kobieta zaskakuje go swoją znajomością anatomii, chirurgii ileków, ahistoria jej życia porusza go do głębi. Pomiędzy nimi rodzi się uczucie, jednak okrucieństwo wojny ich rozdziela. 
Nie bacząc na śmiertelne niebezpieczeństwo, lekarz wyrusza za ukochaną przez Pireneje do Hiszpanii. Czy będzie dane im się spotkać? Czy Muriel ma szansę na studiowanie ukochanej medycyny? Czy miłość zatriumfuje wczasach wojennego szaleństwa?
Epicka, pełna rozmachu powieść omiłości ipodążaniu za własnymi marzeniami, rozgrywająca się wrealiach bogato odmalowanej epoki napoleońskiej.


Pierwsza miłość ❤ opracowanie zbiorowe ❤  Czwarta Strona ❤  premiera 30 stycznia 
Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość. 

Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. 

Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość.


Miłość z błękitnego nieba ❤ Krystyna Mirek ❤ Edipresse Książki ❤ premiera 13 lutego 
Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty. 
Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić. 
Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

(Nie)miłość ❤ Natasza Socha ❤ Edipresse Książki ❤ premiera 13 lutego
Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. 
Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku chce czy nie - jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. 
Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest "niemiłość"? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?

Skupiłam się tylko na zapowiedziach, ale może znacie jeszcze jakieś warte uwagi publikacje z miłością w tytule? Dajcie znać w komentarzach.

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)