Powiedz, że zostaniesz – Corinne Michaels.


Powiedz, że zostaniesz to pierwsza powieść z nowej serii Return to Me amerykańskiej autorki Corinne Michaels. Książka pod patronatem naszego bloga już od kilkunastu dni gości na pólkach księgarni i mam nadzieję, że zdobędzie Wasze serca, tak jak absolutnie podbiła moje. Dlaczego? O tym za chwilę.


Jedno słowo. Zostań. To było wszystko co miał zrobić. Zamiast tego wsiadł do tamtego autobusu zabierając ze sobą moje serce. To było siedemnaście lat temu. Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek. Wszystko, czego kiedykolwiek pragnęłam, ale mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona. Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyboru jak tylko wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. Powinnam była być bezpieczna. Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać. Tym razem role się odwróciły. To moja decyzja. Drugie szanse istnieją naprawdę, ale nie wiem czy uda nam się naprawić coś, co już zostało popsute...

Powyższy blurb znajdziecie na okładce powieści, ale kilka kwestii wymaga wyjaśnienia. To nie jest książka o tym, że mąż zdradził żonę i ta w akcie rozpaczy wróciła do rodziców. To nie jest również opowieść o trójkącie, ani o droczeniu się z byłym chłopakiem. Jest to natomiast przepiękna i obszerna analiza uczuć kobiety, którą niemalże zniszczyły doświadczenia życiowe. To także opowieść o drugiej szansie, budowaniu przyszłości z partnerem, który zniknął wiele lat temu  oraz o tym, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu. Jeśli tylko lubicie takie klimaty, a szósty zmysł podpowiada, że to coś dla Was, śmiało sięgajcie po lekturę i... koniecznie kupcie zapas chusteczek.

Poprzednie powieści pisarki pokazały już jakiego stylu należy się spodziewać. Corinne Michaels można porównać do Abbi Glines, tyle tylko że druga pisze dla młodszych czytelniczek i poświeca więcej miejsca na sceny łóżkowe. Michaels natomiast skupia się na konsekwencjach wyboru partnera życiowego i jest mistrzynią drobiazgowego roztrząsania wątpliwości z tym związanych. To dlatego w książkach Amerykanki pojawiają się na pozór przegadane fragmenty i rozciągnięte w czasie podejmowanie decyzji. Szalonym uczuciom towarzyszą akty niezrozumienia, błędnie wyciągane wnioski i oczywiście tajemnice, których wyjawienie wywraca życie bohaterów do góry nogami. Ponadto możecie spodziewać się elementów humorystycznych, błyskotliwych dialogów między bohaterami oraz wyraźnie wyczuwalnej atmosfery flirtu. 

Bohaterowie Powiedz, że zostaniesz muszą pokonać wiele przeszkód, żeby zrozumieć co w ich życiu liczy się najbardziej. Motywacje poszczególnych postaci, ich postępowanie i decyzje nie do końca są oczywiste, a autorka umiejętnie stopniuje napięcie i potrafi zrzucić emocjonalną bombę w najmniej oczekiwanym momencie. Głównym wątkiem w powieści jest oczywiście miłość, ale Corinne Michaels zadbała także o tło społeczno-obyczajowe (niezbyt rozbudowane, ale wyczuwalne i nadające całości nieco westernowego klimatu). 

To wszystko sprawia, że lektura idealnie nadaje się na długie jesienne wieczory, najlepiej z lampką wina. Przypadnie do gustu wielbicielom romansów, melodramatów i drobiazgowej analizy uczuć, a także tym, którym w książkach o miłości brakuje elementów związanych z posiadaniem dzieci i związanych z tym dylematów. Autorka zabiera w podróż przez pełen zakrętów świat ludzkich emocji i wsadza czytelnika na emocjonalną kolejkę w kiepskim stanie technicznym. A czym to grozi? Łzami, kochani, łzami! Zwłaszcza wtedy, gdy nie spodziewając się niczego złego zboczycie z kursu i... a zresztą, sprawdźcie sami.  Serdecznie polecam i czekam na Wasze wrażenia!

Szczegóły
Tytuł: Powiedz, że zostaniesz
Autor: Corinne Michaels
Przekład: Monika Węgrzynek
Cykl: Return to Me, T I
Wydawnictwo: Szósty Zmysł 2018
Gatunek: romans


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)