Ikea na nowo. Zrób to po swojemu – Isabel Bruno, Christine Baillet


Z czym kojarzy Wam się IKEA? Z prostotą, nowoczesnością i funkcjonalnością? A może z kreatywnością i odrobiną szaleństwa? Dziś pokaże Wam publikację, która choć nie ma w marką nic wspólnego, pozwala odrobinę zaszaleć wykorzystując doskonale znane meble i dodatki.


Wpadła mi w ręce książka, która inspiruje i zachęca, by... zrobić coś po swojemu. Co? A na przykład lampę z miski czy półkę z taboretów. Angielskie hasło Do As You Are, w skrócie DAYA to nowy trend, narodzony w Szwecji, który polega na tym, by tanim kosztem, w pomysłowy sposób dopasować wnętrze mieszkania do własnych potrzeb. Czy nie fajnie byłoby mieć na ścianie trofeum w postaci jelenia? Najlepiej takiego z drewnianych wieszaków? Jak przekształcić doniczkę w paterę do ciasta? Jak zrobić huśtawkę z krzesła czy rowerek biegowy z dwóch stołków kuchennych? Odpowiedzi znajdziecie w publikacji wydawnictwa Relacja i będziecie się przy tym dobrze bawić. 

Wszystkie projekty powstały z wykorzystaniem mebli i dodatków z najsłynniejszego szwedzkiego sklepu, choć jak zastrzega wydawca – IKEA nie miała z tym nic wspólnego. 

Relacja, książka

W książce znalazło się 70 pomysłów na nietypowe, spersonalizowane meble i gadżety. Wszystkie zawierają szczegółowe instrukcje, wraz z lista narzędzi przydatnych do wykonania danego projektu. Zdjęcia i rysunki obrazowo pokazują jak wykonać coś samemu i przyznam, że wygląda to dość łatwo :) Zainspirujcie się, jeśli szukacie wyzwań i macie w sobie żyłkę majsterkowicza. Sama już zastanawiam się, jakby tu zbudować stolik z segregatorów Knuff. Jeśli mi się uda, z pewnością Wam pokażę :)

Kilka słów o autorkach:
Isabelle Bruno: popularna francuska autorka książek o urządzaniu i dekorowaniu wnętrz, swoje teksty także na licznych blogach poświęconych tej tematyce.

Christine Baillet: autorka kilkunastu publikacji o aranżacji wnętrz, pisze także dla ekskluzywnych magazynów dekoratorskich.


Piękne wydanie, gruba oprawa, mnóstwo ilustracji i jasne wytyczne co do wykonania projektów – to wszystko sprawia, że publikacja Relacji nadaje się na prezent dla kogoś, kto uwielbia majsterkowanie i ma kreatywne podejście do rzeczywistości. Jeśli szukacie nietypowego prezentu dla kogoś, lub po prostu lubicie wnętrzarskie inspiracje, skuście się. Fajna rzecz.


Szczegóły
Autor: Isabelle Bruno, Christine Baillet
Tytuł: Ikea na nowo. Zrób to po swojemu
Tytuł oryginalny: Réinventer Ikea
Tłumacz: Anna Rosiak
ISBN: 978-83-65796-26-4
Liczba stron: 216
Oprawa: oprawa twarda
Wydawnictwo: Relacja
Cena: 49 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)