Pod skórą – Agata Czykierda-Grabowska. Przedpremierowo


Debiutancka powieść autorki, Kiedy na mnie patrzysz, niezwykle przypadła mi do gustu, dlatego z niecierpliwością czekałam na kolejną historię utrzymaną w podobnym klimacie. Pełną emocji, urzekającą, nieco nostalgiczną i zmysłową. Czy Pod skórą spełniło moje oczekiwania? Przeczytajcie.


Co w fabule piszczy?
Oskar wraca do domu po kilku latach nieobecności. Remont rodzinnego domu łączy z pracą w lokalnym klubie. To właśnie tam jego wzrok przykuwa dziewczyna wyłaniająca się z mgły.

Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry nogami.

Tragedia podzieliła ich dawno temu. Nie da się o niej zapomnieć, jak nie da się zapomnieć o cierniu tkwiącym głęboko pod skórą. 

Czy można wybaczyć zdradę? Czy w obliczu tego, kim byli i kim się stali, zapomną o nienawiści i ponownie sobie zaufają?*

Pod skórą zdecydowanie różni się od poprzednich książek autorki i myślę, że eksperyment polegający na samodzielnym wydaniu książki był strzałem w dziesiątkę. Młoda pisarka, pozbawiona ograniczeń narzucanych przez wydawcę, nie tylko rozwinęła skrzydła, ale też pokusiła się o historię nieocenzurowaną i nie do końca wpisującą się w klimaty NA. 

"Zamknął oczy, ale pod powiekami znowu czekała na niego dziewczyna skąpana w kolorowej mgle." 

W Pod skórą znaleźć można młodzieńczą miłość, małe i wielkie dramaty, dylematy życiowe i szczyptę przekonującej sensacji, a także wachlarz ciekawych, zapadających w pamięć postaci z bogatym życiem towarzyskim i bałaganem w głowie.

Wyraźnie zarysowany styl autorki zadowoli czytelniczki spragnione zmysłowych, sensualnych klimatów i do bólu romantycznych scen miłosnych. Agata Czykierda-Grabowska nie pozwoliła na to, by jej bohaterowie rzucili się na siebie jak wygłodniałe króliczki, zrezygnowała z insta love i pokierowała fabułę w taki sposób, by na prawdziwy wybuch namiętności trzeba było poczekać. Jednak gdy już nastąpił – niemal zatrzęsła się ziemia. Dawno nie czytałam tak przyjemnych w odbiorze opisów aktów seksualnych, z których każdy miał znaczenie dla dalszego rozwoju fabuły, a przy tym był po prostu doskonałym umilaczem czasu ☺Na dodatek z prawdziwą przyjemnością obserwowałam rozwój relacji międzyludzkich i narodziny związku dwójki ludzi związanych tajemnicą. 

"Gdy straciła kontakt z jego wargami, powoli je podniosła mrugając, żeby strząsnąć z nich krople deszczu. Oddychała ciężko. W jej twarzy znalazł dokładnie to samo pragnienie, które rozsadzało go od środka. Przywarł do niej mocno ustami, ale tym razem jego pocałunek był intensywniejszy. Nie czuł już deszczu i zimna."

Charakterystyczną cechą prozy autorki jest swoista nostalgia. Nie musicie obawiać się nagłych zawirowań fabuły i odbierającego oddech tempa rozwoju akcji, ale za to bądźcie gotowi na morze emocji wgryzających się wprost pod skórę i rozkosznie nieznośne oczekiwanie na spektakularny finał. Jestem pewna, że w niektórych momentach otworzycie szeroko oczy ze zdziwienia, solidnie przeklniecie postępowanie bohaterów, a nawet czasem rozpadniecie się na milion kawałków... Żeby nie było, ostrzegałam 😉

Podsumowując: Pod skórą to nie do końca klasyczne, ale urzekające i romantyczne New Adult, w którym miłość zamiast wybuchać bez ostrzeżenia, otula jak letni deszcz. To opowieść o emocjach pulsujących pod skórą bohaterów i wypalających piętno w duszy romantyczek. Agata Czykierda-Grabowska podąża w dobrym kierunku, wprost do poziomu zagranicznych gwiazd sceny New Adult. Mam nadzieję, że się o tym przekonacie na własnej... skórze ☺Szczegóły
Tytuł: Pod skórą
Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Wydawnictwo: eksperymentalny selfpublishing
Gatunek: New Adult


Książkę w przedsprzedaży kupicie tylko TUTAJ, wystarczy kliknąć :)

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)