Najlepsze literackie kwiatki na Dzień Matki

prezenty na dzień matki, najlepsze prezenty, książki

Najlepszy prezent na Dzień Matki? Oczywiście kwiatki, pozostaje pytanie: prawdziwe, czy literackie? Najlepiej jedne i drugie ❤❤❤ Prezent dla mojej mamy już wybrałam i myślę, że będzie zachwycona. A Wam proponuję 6 pozycji, każda z nich zaspokoi pragnienia innej osobowości.

Dla romantyczki, która lubi literackie eksperymenty

To pięknie wydany, dwujęzyczny zbiór poetyckich opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. Rupi Kaur pisze o różnych rodzajach doświadczeń, zarówno o tych bolesnych jak i przyjemnych. Pokazuje siłę kobiecości, ale też niezwykle szczerze dotyka najczulszych strun duszy.

Jeśli Twoja mama lubi nowoczesną, bezkompromisową poezję i piękne wydania, albo zwyczajnie nie ma czasu na obszerne powieści z pewnością będzie zachwycona pozycją do skosztowania w dowolnie krótkiej chwili.


Tytuł: Mleko i miód. Milk and Honey
Autor: Rupi Kaur
Oprawa twarda, wydanie dwujęzyczne
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Otwarte 2017
Gdzie kupić: KLIK

Dla wielbicielki prozy społeczno-obyczajowej

Sarah Moss napisała książkę o... pisarce, co stało się ostatnio szalenie modnym motywem. W powieści, poza dylematami matki rozdartej między realizowaniem potrzeb dzieci i swoich, Twoja mama znajdzie garść tajemnic, szczyptę grozy, wątki kryminalne i historyczne przyprawione romansem i otoczone wytrawną panierką społeczno-obyczajową. Na dodatek książkę wydano z niezwykła starannością, w pięknej twardej oprawie, która z pewnością zachwyci estetki.

Zarys fabuły
Anna rozdarta między potrzebami swoich dzieci a obowiązkami domowymi, próbuje kontynuować pracę nad książką. Bohaterka mieszka odcięta od świata na niewielkiej szkockiej wyspie, którą jej mąż odziedziczył w spadku. Pewnego dnia odkopuje w swoim ogrodzie szkielet małego dziecka. Anna – z wykształcenia historyk – zaczyna własne dochodzenie. Być może odkrywając sekrety wyspy, nauczy się, jak radzić sobie z wyzwaniami, które na jej drodze stawia życie?


Tytuł: Nocne czuwanie
Autor: Sarah Moss
Oprawa twarda
Liczba stron: 488
Wydawnictwo: Czwarta Strona 2017
Gdzie kupić: KLIK

Dla wielbicielki szczęśliwych zakończeń

Ta książka to murowany hit na Dzień Matki. Spiesz się, bo wydawca już szykuje dodruk, co oznacza, że książki schodzą jak świeże bułeczki, a jeśli Twoja mama ma na półce obyczajówki polskich pisarek, z pewnością będzie zachwycona. W nowej powieści Magdaleny Witkiewicz wątki historyczne przeplatają się ze współczesnymi, a bohaterowie doświadczają całego spektrum emocji. Miłość, przyjaźń, rodzinne tajemnice i  decyzje, które mogą zmienić życie  –  oto co czeka na Twoją mamę podczas lektury,

Zarys fabuły
Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens. Tytuł: Czereśnie zawsze muszą być dwie
Autor: Magdalena Witkiewicz
Oprawa miękka
Liczba stron: 450
Wydawnictwo: Filia 2017
Gdzie kupić: KLIK

Dla ryzykantki, która nie lubi pitu pitu o kwiatuszkach

Jeśli Twoja mama lubi mocne wrażenia, ma otwarty umysł i żelazne nerwy, a sensacyjne powieści to jej konik koniecznie spraw jej nowego Mroza ☺Sprawdź na półce, może ma poprzednie tomy? Deniwelacja ją uszczęśliwi. Nie zna Mroza? Spraw jej cały cykl o Wiktorze Forście, który najlepiej poznać w całości, wtedy jego siła rażenia jest największa. 

Zarys fabuły
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło. Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca. Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…


Tytuł: Deniwelacja
Autor: Remigiusz Mróz
Oprawa miękka
Liczba stron: 600
Wydawnictwo: Filia 2017
Gdzie kupić: KLIK

Dla twardo stąpającej po ziemi wielbicielki historii i Francji
Twoja mama uwielbia powieści mocno osadzone w historii? Zwraca uwagę na merytoryczna poprawność i tło polityczno-obyczajowe? Uwielbia, gdy w powieści występuje nienachalny wątek miłosny? A może zaczytuje się w publikacjach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami lub opartymi na wątkach biograficznych Słowik trafi w jej upodobania.

Zarys fabuły
Światowy bestseller już w Polsce! Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności , w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.W tej książce jest wszystko, co kocham – Francja, wielka historia i miłość, nad którą nie można zapanować. Idealna lektura na wolny dzień, samotny wieczór i bezsenną noc. 


Tytuł: Słowik
Autor: Kristin Hannah
Oprawa twarda
Liczba stron: 560
Wydawnictwo: Świat Książki 2017
Gdzie kupić: KLIK

Dla realistki, którą trudno zaskoczyć

Książka Stedmana nie jest oczywista. To powieść obyczajowa pełna historii, dramatów i wzruszeń, która na każdym kroku zachwyca i zaskakuje. Ukazuje w pełnym świetle słodko-gorzkie oblicze miłości, ale także cierpienie, niespełnione pragnienia i nieoczekiwane dary losu, które człowiek wykorzysta lub... zmarnuje. Kup tę książkę razem z paczką chusteczek, a potem zabierz mamę na film o tym samym tytule.

Zarys fabuły
Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości. 

Los wystawia ich jednak na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, i popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija łódź ze zwłokami mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi...


Tytuł: Światło między oceanami
Autor: M.L. Stedman
Oprawa miękka, wydanie filmowe
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Albatros 2016
Gdzie kupić: KLIK

A Twojej mamie która pozycja przypadłaby do gustu?

każdą z nich w świetnej cenie kupisz tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)