Jakie książki czytać po angielsku? Najlepiej [ze słownikiem]


Książki po angielsku... Czytacie? Przyznam szczerze, że ja nie. Konieczność szukania w słowniku (nieważne, czy papierowym czy internetowym) nieznanych słówek skutecznie mnie zniechęca i zabiera cenny czas, a przecież czytamy dla przyjemności, prawda?

A gdyby tak nieznane słówka pojawiały się zaraz obok czytanego tekstu? Hmm, wtedy to co innego☺ Na ten pomysł wpadło nowe na naszym rynku wydawnictwo [ze słownikiem]. Miałam przyjemność zapoznać się z ich publikacjami i postaram się przekonać Was, że warto się nimi zainteresować. Na końcu posta znajdziecie również niespodziankę. 

Nie muszę nikogo przekonywać, że czytanie po angielsku ma wiele korzyści:
  • pozwala poznać żywy język, pełen prawdziwych form i struktur gramatycznych, 
  • uczy używania słów we właściwym kontekście, zdradza tajniki stosowania idiomów i skrótów myślowych.
  • pozwala docenić piękno pierwotnego przekazu autora (oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że warto wybierać w miarę współczesne pozycje).

Wydawnictwo [ze słownikiem] wydaje książki po angielsku dla początkujących (Doktor Dolittle i jego zwierzęta, Alicja w krainie czarów, Czarnoksiężnik z krainy Oz) oraz dla zaawansowanych (Przygody Sherlocka Holmsa, W 80 dni dookoła świata, Drakula). Na razie wydano tylko tzw. pewniaki, czyli klasykę literatury dla każdego. Czy w przyszłości wydawca pokusi się o lekkie książki beletrystyczne, czy też nowości wydawnicze, czas pokaże. Myślicie, że ktoś byłby zainteresowany?

Publikacje są czytelnie oznaczone i zostały podzielone na kategorie tematyczne, niestety poziomu zaawansowania musimy się domyślić sami, biorąc pod uwagę kategorię literatury. Każda książka, oprócz właściwego tekstu, zawiera trzy słowniki. Na początku znajduje się słownik z najczęściej pojawiającymi się zwrotami. Wydawca przekonuje, że znajomość słówek w nim zawartych pozwala zrozumieć 80% czytanego tekstu. 


Obok treści książki znajdują się podręczne słowniki z trudniejszymi wyrażeniami, by na bieżąco móc poznać ich znaczenie.


Na końcu natomiast znajduje się pełen słownik wyrazów i ich form znajdujących się w lekturze. Gwarantuję Wam, ze wszystko zmieściło się w książce i nie stała się ona szczególnie gruba i ciężka. 


Co do wad: niestety nadal by czytać książkę po angielsku, należy po prostu uczyć się słówek, same z pewnością nie wejdą do głowy☺ Poza tym publikacje są bardzo ascetycznie wydane. Wyglądają jak podręczniki, a nie przyjemna w odbiorze beletrystyka. Mają zwyczajne białe, błyszczące okładki pokryte tekstem informującym o tytule, autorze i rodzaju publikacji. Ich surowy wygląd ma jednak ogromną zaletę – książka jest tania. Cena okładkowa jest zbliżona do książek w języku polskim (od 29 do 49zł)

To wszystko sprawia, że książkami wydawnictwa warto się zainteresować, zwłaszcza gdy chcecie aktywnie uczyć się angielskiego bez konieczności wertowania słowników i przy okazji macie zamiar przyjemnie spędzać czas. Wydawnictwo jest otwarte na propozycje czytelników, a oferta dość szeroka. Skusicie się?

Wszystkich tych, którym nie chciało się czytać tekstu, zapraszam do obejrzenia filmu opisującego zalety publikacji ☺
Więcej informacji o książkach znajdziecie: 

KONKURS

A teraz najprzyjemniejsza rzecz, czyli konkurs! Dzięki uprzejmości wydawnictwa [ze słownikiem] mam dla Was egzemplarze konkursowe książek. Zwycięzcy będą mogli samodzielnie przekonać się, że książka ze słownikiem zapewnia przyjemną naukę.

Co trzeba zrobić? Wystarczy napisać komentarz pod tym postem, w którym wyrazicie chęć otrzymania książki i podać jeden z tytułów (W 80 dni dookoła świata, Tajemniczy ogród, Alicja w krainie czarów). Wybraną książkę otrzymają dwie osoby.

Zapraszam!

Regulamin 
1. Organizatorką zabawy jest autorka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Książki przekazało wydawnictwo Ze słownikiem
3. Zabawa trwa do 20 grudnia 2016 r. do 12:00
4. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu, zwycięzcy jest zobowiązany przesłać dane adresowe na adres email: lustro.rzeczywistosci@gmail.com
5. Wysyłka książek tylko na terenie Polski.
6. Pozostawienie komentarza oznacza akceptację regulaminu.
7. Konkurs zostanie rozstrzygnięty tylko wtedy, gdy zgłosi się co najmniej 50 osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)