Radość kwiatów – Eleri Fowler. Kolorowanka antystresowa.Nie jestem ogromną wielbicielką kolorowanek. Po chwilowej ekscytacji jaką przeżyłam w momencie, gdy publikacje te zalały rynek, przyszło swoiste otrzeźwienie i zaczęłam wnikliwie czytać recenzje kolejnych książek i oceniać je pod kątem użyteczności dla siebie i... dziecka. Radość kwiatów to przykład kolorowanki dla dorosłych, która idealnie sprawdzi się jako relaks dla całej rodziny. Dlaczego? Przeczytajcie.


Autorka ilustracji, Eleri Fowler, stworzyła tę publikację dla osób, które nie szukają skomplikowanych wzorów i dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem. Jak sama pisze, chciała by pokrywanie obrazków kolorem sprawiło nam taką przyjemność jak jej – rysowanie. To dlatego kreska, którą operuje autorka, jest prosta, nieskomplikowana i kojarzy się z kartkami okolicznościowymi, a co za tym idzie – nie sprawi problemu nawet początkującym.

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, swoją książkę zaczęłam kolorować wspólnie z córką. Nie idzie nam najlepiej i mimo, że kolor niekoniecznie trzyma się wyznaczonych linii, sprawia nam to mnóstwo radości. A o to przecież chodziło, prawda?


W książce znajdziemy nie tylko kwiaty (jak sugeruje tytuł) ale też motyle i inne owady, ptaki, filiżanki czy rybki. Niektóre strony są w calości pokryte wzorem, inne można samodzielnie dorysować. Na niektórych kartach zamieszczono cytaty, bardzo trafne i urocze – ładnie pokolorowany obrazek można z powodzeniem powiesić sobie na ścianie jako inspirujący motywator. Niezmiernie ucieszył mnie widok motywu sów! Zostawiam je sobie na deser, do tych ilustracji nie dopuszczę niszczycielskich flamastów mojej córki (może mi to wybaczy). 


Jeśli chodzi o samo kolorowanie, przebiega ono bez większych problemów. Karty są dość grube, książkę można rozłożyć na płasko (niestety kosztem złamanego grzebietu), a kredka nie prześwituje na drugą stronę. Kolor przesiąka tylko w przypadku stosowania mokrych flamastrów, ale to raczej nieuniknione przy dwustronnych wzorach. 


Na początku wspomniałam, że książka idealnie nadaje się do malowania wspólnie z dzieckiem. Jesli czujecie opory przed zabawą w kolorowanie ze względu na to, że to dziecięca rozywka, spróbujcie włączyć w to dzieci lub młodsze rodzeństwo. Trenowanie precyzyjnego nakładania kolorów ułatwią dokładne kontury ilustracji, oraz nieskomplikowane, niemal techniczne rysunki. W doświadczenia wiem, że z większymi wzorami świetnie radzi sobie nawet czterolatek. I kolorujcie z radością, bez wyrzutów sumienia :)Podsumowując: kolorowanka Radość kwiatów to dobrze wydane 24,99 zł. Idealnie sprawdzi się dla dorosłych, którzy kolorują z dzieckiem, oraz dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tego typu publikacjami. Grafika urzeknie wielbicieli prostych, nieco infantylnych motywów kwiatowych, owadów i sów. Sprawia, że można choć na chwilę wrócić do świata dziecięcej beztroski. Polecam.


Szczegóły
Tytuł: Radość kwiatów
Autor ilustracji: Eleri Fowler
Wydawnictwo: Harper Collins 2016
Okładka: miękka
Format: 240 x 237, 96 stron

Ocena: 4+/6

Za egzemplarz kolorowanki dziękuję Harper Collins

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)