5 powodów, dla których warto przeczytać Greya – E.L. James


Pierwsze miejsce na liście bestsellerów Empiku, 685 stron tekstu, dwóch tłumaczy i setki fanek oczekujących premiery to tylko kilka faktów dotyczących dzieła Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Dziś przedstawię Wam 5 powodów, dla których warto przeczytać tę książkę, popartych argumentami z Waszych opinii. Całkiem serio.


Tytuł: Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana.
Autor: E.L. James
Wydawnictwo: Sonia Draga 2015


Opis wydawcy: Christian Grey sprawuje kontrolę nad wszystkim; żyje w świecie poukładanym, a sobie i innym narzuca duża dyscyplinę. Jego życie jest pozbawione emocji do dnia, gdy do jego biura wpada Anastasia Steele, kobieta o niesfornych brązowych włosach i zgrabnych nogach. Próbuje o niej zapomnieć, ale to tylko pogłębia jego uczucia, których nie potrafi zrozumieć i którym nie zdoła się oprzeć. W przeciwieństwie do kobiet, które poznał w przeszłości, Ana jest nieśmiała, zjawiskowa i zdaje się, że przejrzała, iż za cudownym dzieckiem biznesu i stylem życia właściciela luksusowego apartamentu, kryje się chłodne i zranione serce Christiana.

Czy relacja z Aną pozwoli Christianowi pokonać koszmary dzieciństwa, które nadal go nawiedzają? Czy jego mroczne pragnienia seksualne, potrzeba ciągłej dominacji i wstręt do siebie odstraszą Anę i zniszczą kruchą nadzieję, którą jedynie ona może mu dać?

Greya warto przeczytać ponieważ:


1
Można zrozumieć emocje bohatera oraz przesłanki, jakimi kierował się drobiazgowo kontrolując Anę.
Zauważyłam też, jaki jest on skrzywdzony i bezbronny, a całe te jego władcze życie, kontrola nad każdym aspektem jest jedynie maską dla reszty ludzi, ochroną i pancerzem przed całą prawdą. Jest niczym zagubione dziecko we mgle. I to wzbudzało we mnie największe emocje. Widziałam wszystko jego oczami i nareszcie pozwałam go znacznie lepiej.

Rekomendacje Rudego Książkofila
2
Gwarantuje dobrą zabawę, wciąga i odpręża, a do tego zaznajamia z różnicami między kobietą a mężczyzną.
Przyznam szczerze, często śmieszyła mnie ta książka – faceci faktycznie pochodzą od innej małpy, widać czarno na białym, że inaczej podchodzimy do różnych spraw i czasami komunikacja między nami nie styka :) Tak jak pozostałe powieści EL James tajemniczo wciąga i nie pozwala oderwać się od czytania.

Beata – lubimy czytać
3
Wywołuje wzruszenie i udowadnia, że emocjonalne popapranie Christiana nie było przypadkowe.
(...) to, co dzieje się w głowie Christiana to zupełna nowość i choć niektórych rzeczy oczywiście można było się domyślać, momentami byłam zszokowana, jak bardzo pokręcony jest jego umysł... Dodatkowo autorka wprowadza nas w świat jego koszmarów i wspomnień z dzieciństwa, widzimy, jak bohater zmaga się z nimi, jak wielki wpływ mają na jego postrzeganie świata i ludzi już w dorosłym życiu – przyznam szczerze, uroniłam niejedną łzę. Super elementem były również rozmowy Christiana z dr Flynnem i z Elliotem – to jeden z mocniejszych atutów książki.

4
To naprawdę dobry romans (gdyby wyciąć sceny erotyczne) a do tego można się zdrowo pośmiać.
Jakby wyciąć wszystkie sceny erotyczne, to wychodzi z tego piękny romans, jak kobieta może wpłynąć na mężczyznę. Zwłaszcza jeśli książka jest pisana z perspektywy samego faceta (...). Grey jest cudownym mężczyzną, który po prostu walczy z demonami przeszłości, dlatego taki jest i to jest ciekawe. 
Książka sama w sobie w większości jest bardzo zabawna i naprawdę nieźle się uśmiałam. Najlepsze są myśli Greya pisana ukośnie, po prostu świetne, jak on do siebie w myślach gada.

Books World
5
Obiektywnie rzecz ujmując, nie taki Grey straszny jak go w Internecie malują.
10.09.2015 to data najnowszej powieści E.L. JAMES i urodziny tytułowej bohaterki książki GREY 50 twarzy Greya oczami Christiana. Moją książkę otrzymałam dzień później (...) i od godziny 21-szej zabrałam się za czytanie. 685 stron, tyle przeczytałam w sześć godzin. Czytałam bez przerwy , z zapartym tchem. Oczywiście dziś ciągle chciało mi się spać, ale warto było.I jak, zachęciłam Was? A może chcecie, bym udowodniła Wam dlaczego nie warto czytać tej pozycji? Czekam na komentarze ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)