Czekam niecierpliwie - czyli babskie zapowiedzi kwietnia.


Najbliższe tygodnie zapowiadają się dla mnie wyjątkowo ekscytująco. A to za sprawą kilku premier, na które niecierpliwie czekam. Prym wiedzie jedno z moich ulubionych wydawnictw - Filia. Większość książek to literatura kobieca oraz młodzieżowa, coś lżejszego i relaksującego na nadchodzącą wiosnę :)
 Sprawdźcie na co, według mnie, warto zwrócić uwagę. 


"Korona w mroku" Sarah J. Maas
Drugi tom cyklu "Szklany tron", o zabójczyni Celaenie Sardothien

PREMIERA 2.04.2014

"Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi. Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?"
źródło: portal lubimy czytać


 "Angelfall. Penryn i Świat Po" Susan Ee
Wydawnictwo Filia
Drugi tom serii Angelfall

PREMIERA 9.04.2014

"Niedobitki ocalałe z anielskiej apokalipsy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Grupa ludzi porywa Paige, siostrę Penryn, biorąc ją za jednego z potworów; kończy się to masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni.Penryn przemierza ulice San Francisco, szukając Paige. Dlaczego miasto zupełnie opustoszało? Gdzie się podziali mieszkańcy? Poszukiwania zaprowadzą Penryn w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć. Tymczasem Raffe próbuje odzyskać swoje skrzydła. Bez nich nie powróci do społeczności aniołów, ani nie zajmie należnej mu pozycji jednego z przywódców. Jakiego dokona wyboru, rozdarty między tęsknotą za skrzydłami, a pragnieniem zapewnienia Penryn ochrony?"
źródło: (KLIK)

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać, wydawnictwo udostępnia fragment, który można przeczytać tutaj: (KLIK).


"Historia pewnej niewierności" Danka Braun
Wydawnictwo Prozami
Autorka "Historii pewnego związku" ujawniła na Facebooku datę premiery drugiej części sagi o rodzinie Orłowskich. Ci, którzy znają autorkę na pewno czekają z niecierpliwością. Mocna, odważna literatura kobieca - prawda o związkach bez owijania w bawełnę. Polecam!

PREMIERA 24.04.2014

"Robert Orłowski, wybitny, wzięty neurochirurg od zawsze jest obiektem westchnień wielu kobiet. Przystojny, inteligentny, a do tego bogaty – zdaje sobie sprawę z atutów, którymi dysponuje. Po ślubie z Renatą stara się być przykładnym mężem i ojcem. Rozdarty między Krakowem a kliniką w Bostonie, gdzie pracuje, potrafi znaleźć czas dla rodziny i zaangażować się w budowę wymarzonego domu. A jednak żona zauważa, że Robert nie poświęca jej już tak wiele uwagi jak kiedyś. Podskórnie wyczuwa, że nie jest to kwestia przemęczenia, a za przedłużającymi się wyjazdami męża kryje się coś więcej, niż tylko praca. Zaniepokojona, pewnego dnia pakuje siebie i dzieci i wyrusza do Bostonu w poszukiwaniu prawdy o Robercie"
źródło: (KLIK) 


"Na krawędzi zawsze" J.A. Redmersky
PREMIERA 14.05.2014

Kontynuacja "Na krawędzi nigdy", książki z nurtu Young Adult. 

"Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć.
Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji "Na krawędzi nigdy" Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję - żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.?
źródło: (KLIK)

A Wy na jaką ksiązkę czekacie? Co pominęłam? Dziś odsłona z cyklu: literatura kobieca, YA i fantastyka młodzieżowa.
10 komentarzy:

 1. Tyle nowości, a ja nie wiem kiedy znajdę na nie czas. Jak wydłużyć dobę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez mam ten problem. Testuję nowy sposób, po prostu nie sypiam :)

   Usuń
 2. Zdecydowanie czekam na "Na krawędzi zawsze"a pierwszy tom upoluję w księgarni, bo kusi oj kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę polować na drugi tom "Angelfall" zaciekle jak lwica, bo pierwszy tom był przecudowny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie Angelfall!! :D
  Bardzo bym chciała poznać tę sagę!:D

  OdpowiedzUsuń
 5. "Historia pewnej niewierności" brzmi całkiem ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jest pierwsza pozycja. Osobiście nie słyszałem o tej serii, ani o autorce, ale jeżeli jest już drugi tom, to może się skuszę i przeczytam ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na wszystko poza "Angelfall. Penryn i Świat Po" Susan Ee - to już mam za sobą :) ale to już wiesz ;))
  a niebawem dostanę w swe łapki "Historię pewnej niewierności" Danki Braun - opinią oczywiście się podzielę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dostanę, Pani Danka jest fajnym człowiekiem :) Marzę, by ją poznać osobiście. Może na targach książki w Warszawie się uda (jak przyjedzie)

   Usuń
 8. Muszę mieć Koronę w mroku i Angelfall 2 ! :D

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)