Zima czarownicy – Katherine Arden, Finał Zimowej Trylogii już w księgarniach!Mistrzowsko napisaną powieść Katherine Arden pokochali także polscy czytelnicy. Trzeci tom serii, zatytułowany Zima czarownicy,  właśnie pojawił się w księgarniach. To pełna tajemnic, magii i pradawnych wierzeń urzekająca historia odważnej Wasi, od której zależy los magicznych stworzeń i całej Rusi. Jedna dziewczyna może bardzo wiele, ale tym razem może się okazać, że nie zdoła ocalić wszystkich… 

Kontynuacja przygód Wasi oraz Morozka znanych z Niedźwiedzia i słowika i Dziewczyny z wieży to niesamowite zwieńczenie Zimowej Trylogii, w którym bohaterowie zmuszeni będą wytoczyć śmiertelną bitwę o Ruś.

„To opowieść intymna i zarazem pełna epickiego rozmachu, główna bohaterka odbywa przerażającą i cudowną podróż, która osiąga punkt kulminacyjny w emocjonującym finalnym tomie”

 – podkreślają zachwyceni recenzenci „Publishers Weekly”. Katherine Arden po raz kolejny udowadnia, że dorośli też potrzebują magii – jej książki to pełne czarów historie o wolności i ucisku, które wywołują przejmującą tęsknotę za dzieciństwem i pozwalają dorosłym czytelnikom jeszcze raz powrócić do pięknego świata baśni.

Zarys fabuły (dla tych, którzy czytali pierwszy i drugi tom)

Na średniowieczną Moskwę spadło nieszczęście, miasto stoi w płomieniach. Jej mieszkańcy szukają winnego. Wasia, dziewczyna o magicznych zdolnościach, musi uciekać, by ratować życie, ścigana przez tych, którzy jej mocom przypisują swoje nieszczęścia. Wielki Książę, przepełniony gniewem, wybiera sojuszników, którzy poprowadzą go ku wojnie i upadkowi. Powraca zły demon – zdeterminowany, by szerzyć chaos. W samym sercu konfliktu znajduje się Wasia, sama i osaczona ze wszystkich stron. Czuje, że los obu światów spoczywa na jej barkach. Wielka odwaga, magiczne zdolności i wewnętrzny upór Wasilisy Pietrownej przyciągają uwagę króla zimy Morozki. Nie wiadomo, czy jego zainteresowanie okaże się błogosławieństwem, czy przekleństwem. Niepewna własnej przyszłości Wasia odkryje zdumiewającą prawdę o sobie samej, próbując ocalić Ruś, Morozkę oraz świat magii tak bliski jej sercu. Może się jednak okazać, że nie zdoła uratować wszystkich… 

Kilka słów o autorce

Katherine Arden – studiowała literaturę francuską i rosyjską w Middlebury College w Vermont (USA), przez rok mieszkała i studiowała w Moskwie. Po obronie licencjatu przeniosła się na Hawaje, gdzie pracowała na farmie. Uczyła też angielskiego w szkole w Alpach francuskich. Obecnie mieszka w stanie Vermont. Autorka „Niedźwiedzia i słowika” i „Dziewczyny z wieży”. „Zima czarownicy” to jej kolejna powieść, a zarazem ostatni tom baśniowej trylogii. 


Szczegóły
Tytuł: Zima czarownicy 
Autor: Katherine Arden 
Wydawnictwo: MUZA 
Premiera: 12 lutego 2020

Tekst promocyjny pochodzi od wydawcyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)