Uratowana – Magda Mila. Szczyty miłości.


Z Uratowaną wiąże się pewna zabawna historia. Powieść tę miałam na czytniku razem z innymi tekstami, a że moje urządzenie nie zawsze wyświetla stronę tytułową, to czasem lektury wybieram "w ciemno". Zaczęłam czytać z myślą, że biorę się za debiut nieznanej autorki i  z każdą kolejną stroną przecierałam oczy ze zdziwienia. Jakie to dobre! Jakie odważne, a jednocześnie romantyczne i urocze! I wreszcie, jakie to znajome... 


Książkę czytałam do drugiej w nocy, z wypiekami na twarzy i zupełnie bez zdziwienia przyjęłam fakt, że napisała ją Magda Mila (czego dowiedziałam się z ostatniej strony pliku). Już wiecie, co chcę Wam powiedzieć? To jak dotąd najlepsza powieść autorki, a jednocześnie najdelikatniejsza z dotychczas wydanych. Jeśli literatura z pieprzykiem jest Waszą ulubioną, nie możecie przegapić tej premiery.

Co w fabule piszczy
Nika i Paweł spotykają się przy okazji kręcenia serialu paradokumentalnego. On jest ratownikiem górskim, czyli jednym z bohaterów planowanej produkcji. Nie pamięta, że wiele lat temu ocalił życie Niki, a potem je zniszczył.

Dziewczyna przez dwanaście lat unikała Tatr - chciała zapomnieć. W końcu jednak musiała tam wrócić, by jako producentka telewizyjna zmierzyć się z zawodowym wyzwaniem. Gdy ponownie spotyka Pawła, postanawia się zemścić...

Tajemnice, szalejące emocje i namiętność wbrew rozsądkowi. Dramatyczna przeszłość i kłamstwa, których nie można przebaczyć. Czy plan Niki się powiedzie? A może zemsta wcale nie jest tym, czego naprawdę pragnie?

Wielbicielki twórczości autorki bez problemu rozpoznają znajomy styl, charakterystyczny sposób opisywania postaci i pikantne, przesiąknięte odważną erotyką sceny, choć tym razem autorka postawiła na nieco więcej romantyzmu. Relacja głównych bohaterów jest skomplikowana, trzeba się mocno zastanowić, czy po przeżyciach, jakie zaserwowała postaciom autorka, jest w ogóle możliwe jakiekolwiek porozumienie. Nika i Paweł spotykają się po 12 latach, oboje są już całkiem innymi ludźmi, z bagażem doświadczeń i pakietem oczekiwań. Czy ich spotkanie uruchomi wspomnienia? Czy będą potrafili zmazać piętno przeszłości? Przeczytajcie.

Magda Mila zauważalnie się rozwija, jeszcze głębiej wnika w osobowość swoich postaci, kreśli wiarygodne i przemyślane portrety psychologiczne postaci obciążonych trudnymi doświadczeniami. Nie bagatelizuje pierwszych porywów serca, podkreśla znaczenie pierwszych doświadczeń seksualnych i pozwala zaobserwować dojrzewanie jednostki. Aż żal, że to powieść tylko dla dorosłych czytelniczek, niejedna młoda dziewczyna, skrzywdzona w przeszłości, mogłaby wyciągnąć z tej pozycji budujące wnioski. 

Uratowana jest przesiąknięta erotyką tak jak poprzednie powieści autorki, ale tym razem czeka na Was subtelniejszy przekaz, romantyczne sceny, błyskotliwe dialogi i zmagania z namiętnością wymieszaną z nienawiścią, a to wszystko w scenerii pięknych i groźnych Tatr. No i na deser Paweł, który jest tak uroczo niejednoznaczny, że nie można przestać o nim myśleć. Jeśli szukacie urzekającego i gorącego romansu, w sam raz by rozgrzać się w długie jesienne wieczory, to będzie powieść dla Was. Serdecznie polecam.

Szczegóły
Tytuł: Uratowana
Autor: Magda Mila
Wydawnictwo: Habanero Books 2019
Gatunek: erotyk

Książkę kupicie w wybranych księgarniach, linki wrzucam poniżej. Tylko dla czytelniczek 18+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)