Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia – Chrisann Brennan. Zapowiedź


Steve Jobs to człowiek legenda. W publikacji wydawnictwa Kompania Mediowa znajdziecie osobiste i unikalne wspomnienia o twórcy Apple, napisane przez jego pierwszą żonę, Chrisann Brennan. Autorka książki jest matką dziecka, do którego Jobs przez wiele lat się nie przyznawał. Czy książka wnosi coś nowego do znanej powszechnie biografii Jobsa, czy może jest tylko próbą wzbogacenia się byłej żony Jobsa? Przekonajcie się. 

Co o książce pisze wydawca?

Steve Jobs to niezwykła postać, która zostawiła trwały ślad w rozwoju ludzkości. Człowiek realizujący się poprzez technologię i odważnie kroczący własną drogą. Chrisann Brennan poznała go jeszcze w szkole średniej, odnajdując pod jego szorstką powierzchownością wartości często niezauważane przez innych: otwarty umysł, błyskotliwość, wizjonerstwo. Brennan pociągały w Jobsie przede wszystkim jego uduchowienie, młodzieńczy zapał i idealizm. Te cechy obudziły w autorce zauroczenie, które z czasem przeszło w miłość. Ale geniusz miał też swoje ciemne strony, o których Brennan nie boi się wspominać. Chłód, nieobecność i zamykanie się w sobie to także część osobowości Jobsa. 

Nadgryzione jabłko to przede wszystkim intymne i szczere wspomnienia kochanki, żony i przyjaciółki. Książka ukazuje czytelnikowi ludzki wymiar osoby Jobsa i odkrywa na nowo tajemniczą postać twórcy Apple. 

Po co i dla kogo Jobs przerabiał Dylana? Jak często lądował w czarnej dziurze i co go w nią wciągało? Jaki był prywatnie komputerowy mistrz Steve Jobs? Jego pierwsza miłość dała się namówić na książkę. Trzymacie w ręce połączenie małżeńskiej terapii z zapiskami kobiety zafascynowanej geniuszem ukochanego mężczyzny. „Był samotnikiem i niewiele mówił, posługiwał się piosenkami, by zrozumieć i opisać swój świat.

Jarosław Kuźniar, dziennikarz onet.pl 

Ta książka to prywatna historia kobiety, która kochała człowieka pełnego sprzeczności. Była jego przyjaciółką, partnerką, matką jego pierwszego dziecka, którego się wyrzekł. W obliczu osobistego i zawodowego kryzysu, wraca do wspomnień i choć to nie bajka o królewiczu na białym koniu, to jednak pozwala jej się odrodzić. Dlaczego? Sprawdźcie jak smakuje jabłko zerwane przez Chrisann, które nadgryzła jako 17 latka.

Olga Kozierowska, działaczka społeczna, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką 

Szczegóły
Tytuł: Nadgryzione jabłko. Steve Jobs i ja. Wspomnienia
Autor: Chrisann Brennan
Przekład: Barbara Godomska, Wanda Godomska
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Gatunek: biografia
Premiera:  24 kwietnia 2019Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)