Kontratyp – Remigiusz Mróz. Niech przygoda trwaWczorajsza premiera kolejnego tomu przygód warszawskich prawników z pewnością ucieszy tych z Was, którzy tak jak ja nie wyobrażają sobie świata literackiego bez Chyłki. Dziś natomiast w sieci pojawiła się informacja, kto zagra przebojową prawniczkę w serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Co za tym idzie, nie grozi nam nagłe ocieplenie klimatu ;) Myślicie, że Magdalena Cielecka sprawdzi się w roli Joanny? 


Wracając zaś do książki, dzisiaj będzie krótko. Odpuszczam zarys fabuły, ponieważ być może jest tu ktoś, kto dopiero zacznie przygodę z cyklem a jakakolwiek informacja mogłaby zepsuć niespodziankę. Wierzcie mi, nie chcecie tego stracić.

Kontratyp jest dziewiątą częścią cyklu z Joanną Chyłką. Porywa już od pierwszych stron, wciąga w wir wydarzeń i stanowi doskonałą kontynuację wcześniejszych wątków. Główni bohaterowie zmagają się ze spektakularnymi problemami i nie mają chwili na oddech, a autor stawia na ich drodze przeszkody nie do pokonania przez zwykłych śmiertelników. Chyłka i Zordon muszą wejść w skórę superbohaterów, co stało się już swoistym znakiem firmowym Mroza. 

W fabule nie brakuje nagłych zwrotów akcji, mrożących krew w żyłach momentów, napięcia, zaskoczeń, ale też – co ciekawe – postaci nabrały "ludzkich" odruchów i... potrafią wzruszyć (tak!). Annapurna to niejedyny szczyt, jaki muszą pokonać, by rozwiązać wiodącą zagadkę. Zmagają się z przeszłością, przyszłością i własnymi ograniczeniami, a całość wypada wiarygodnie nie tracąc wyraźnego "serialowego" klimatu.

Finał tomu, równie zaskakujący, co nieoczekiwany, utwierdził mnie w przekonaniu, że Remigiusz Mróz jest w doskonałej formie, a jego piórem kieruje Chyłka we własnej osobie. Lektura w pełni spełniła moje oczekiwania i poza jednym małym "górskim" wątkiem nie mam się do czego przyczepić. To Mróz jakiego najbardziej cenię i którego chyba nigdy nie będę miała dość. Zatem jeśli lubicie cykl i po ostatnich akcjach czekaliście na ciąg dalszy z mieszanymi uczuciami, śmiało sięgajcie po Kontratyp. Nie zawiedziecie się.

Szczegóły
Tytuł: Kontratyp
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona 2018
Gatunek: thriller prawniczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)