Obsesja – Katarzyna Berenika Miszczuk. Szpital psychiatryczny - reaktywacja


Katarzyna Berenika Miszczuk nie ogranicza się do jednego gatunku literackiego i udowadnia, że nie tylko umie pisać, ale też doskonale wie, jak wykorzystać zawodowe doświadczenia. Po doskonałej Drugiej szansie przyszedł czas na równie dobrą (choć nie tak mroczną) Obsesję. Wyraźnie widać tu nie tylko coraz lepszy warsztat autorki, ale też konsekwencję i ciekawy pomysł na wykorzystanie wiedzy medycznej. 


Powieść jak przystało na rasowy kryminał trzyma w napięciu, ale co zaskakujące, mimo tematyki, nieco bawi. Autorka zgrabnie podsuwa czytelnikom coraz to nowe pomysły na rozwiązanie zagadki tylko po to, by na końcu zaśmiać się im w twarz. Zainteresowani? W takim razie czytajcie dalej.

Co w fabule piszczy?

Joanna Skoczek jest rezydentką na oddziale psychiatrii warszawskiego Szpitala Wschodniego. Lubi swoją pracę, dobrze czuje się w gronie współpracowników, czuje respekt przed specyficznym szefem i niezbyt dobrze radzi sobie w życiu prywatnym. Po rozwodzie została singielką z kotem i poszukuje nowego kandydata na ukochanego, choć dość kiepsko jej idzie. W końcu zaczyna się nią interesować ktoś, kto może być... psychopatą podrzucającym zwłoki w ramach prezentu. Czy może być gorzej? Otóż może, ale tego dowiecie się z lektury.

Katarzyna Berenika Miszczuk spełniła moje marzenie o książce mocno zakotwiczonej w medycznym świecie (znacie moje uwielbienie dla Chirurgów, prawda?) Szpital psychiatryczny okazał się doskonałym miejscem akcji, wystarczająco niepokojącym, mrocznym i szalonym. Jeśli dodamy do tego ponure podziemne korytarze, makabryczne morderstwo i gromadę ciekawych postaci mamy gotowy bestseller. Autorka skonstruowała wciągającą fabułę, zadbała o odpowiedni klimat powieści i postawiła na błyskotliwe dialogi, a do tego z powodzeniem ukryła tożsamość mordercy. I co ważne, książka nie jest nadęta, ani przekombinowana. czyta się z wypiekami na twarzy, uśmiechem nieśmiało błądzącym w kącikach ust i z żywym zainteresowaniem. Czego chcieć
więcej?

Serdecznie polecam poszukiwaczom mocnych wrażeń, ale w estetycznym (bezkrwawym) wydaniu, z nutką humoru, kapką romansu i satysfakcjonującym finałem.Szczegóły
Tytuł: Obsesja
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: W.A.B. 2017
Gatunek: kryminał


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)