Bądź pięknie zorganizowana z Bullet Bookiem

bullet journal, BuJo

To nawet zabawne, wiecie? Po raz kolejny napiszę tu, że jestem mistrzynią planowania... teoretycznego i mam pewien problem z zapisywaniem celów, list i planów zadań. Nie przeszkadza mi to jednak w zbieraniu kolejnych kalendarzy, planerów i innych notesów. Poczytałam nawet nieco o tym, że planowanie zaawansowane można uskuteczniać prowadząc BuJo* – absolutnie cudowne organizacyjne małe dzieło sztuki. A początkującym pomogą w tym publikacje Insignis.


Wiele osób poszukuje notesu idealnego, przemyślanego, estetycznie wykonanego, ale na tyle elastycznego i uniwersalnego, by dało się go dostosować do własnych potrzeb. Czy notesy pomagają zapanować nad własnym życiem? 

Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana.

David Sinden, autor światowego bestsellera The Little Book of Calm Colouring, tym razem stworzył piękną i praktyczną książeczkę, w której możesz zapisywać swoje projekty, cele i codzienne obowiązki, a potem śledzić swoje postępy w ich realizacji. 

Bullet Book to połączenie dziennika, organizera i notesu – to twór­czy i efektywny system organizacyjny. Zacznij od zapisania w odpowiednim miejscu swoich tygodniowych i miesięcznych celów, specjalnymi symbolami oznacz ważne i długoterminowe zadania, a potem w cudow­nie prosty sposób monitoruj swoje postępy na przeznaczonych do tego stronach. 

Bullet Book to miejsce na zapisanie codziennych „przypominajek” i dat ważnych spotkań, ale także twoich życiowych aspiracji, marzeń i nadziei. Ta książka pozwoli ci zachować równowagę między określaniem celów krótko- i długoter­minowych, zachęci cię do tworzenia własnych kreatywnych list i podsunie ci mnóstwo inspirujących wska­zówek. Dowiesz się, co zrobić, żeby żyć życiem, jakiego pragniesz.

Opis wydawcy w zasadzie wyczerpująco opisuje Bullet Book. To w zasadzie nic innego, jak piękny zeszyt na pierwsze BuJo. Na ponad 223 stronach znaleźć można specjalne miejsca na listę rzeczy do zrobienia, spontaniczne pomysły, ważne numery, postępy w działaniu czy finanse. miejsce na własne notatki, przemyślenia i inne pomysły. Poszczególne strony wzbogacają motywacyjne hasła i urocze grafiki. Bullet Book można dowolnie dekorować, choć już sam w sobie jest po prostu piękny.

Biała okładka, złote kropeczki, zabawna, kobieca czcionka tytułu: to wszystko sprawia, że zeszyt robi dobre wrażenie. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko twardej oprawy, ale wtedy pewnie cena byłaby wyższa...


Uzupełnieniem Bullet Book jest Twój rok z Bullet Bookiem. To nie terminarz, ani notes, a raczej połączenie jednego i drugiego z kreatywnym podejściem do planowania jako takiego. Publikacja ma charakter poradnikowy i krok po kroku uczy, jak wybrać i prowadzić własny bullet journal. Uczy jak prowadzić listy, daje wskazówki jak zacząć dbać o ciało i umysł, a także o własny rozwój. Zawiera strony dla zapalonych czytelników (na recenzje i plany czytelnicze) czy kinomanów. Wzmacnia samoświadomość, pobudza ciekawość i skłania do zastanowienia się nad sferami życia, które zazwyczaj zaniedbujemy. Cała ta zabawa w BuJo oczywiście wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale myślę, że w perspektywie długoterminowej – warto. Po kilkunastu latach notes może być tak cenny jak pamiętnik.


Twój Rok z Bullet Journalem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie.

Po lekturze tej książki, Twój własny bullet journal stanie się miejscem na zapisanie codziennych przypominajek i istotnych dat, twoich życiowych aspiracji, marzeń, planów i cennych wspomnień. Właściwie skomponowane listy idealnie dopasowane do twoich potrzeb sprawią, że już nigdy nie zapomnisz o ważnym spotkaniu i nie pominiesz żadnego zadania.

Zacznij od wynotowania swoich tygodniowych i miesięcznych celów, specjalnymi symbo­lami oznacz ważne i długoterminowe zadania, a potem w cudownie prosty sposób monitoruj swoje postępy. Zorganizuj się efektywnie i kreatywnie dzień po dniu!
* BuJo czyli bullet journal – to rodzaj organizacji planów, terminów czy spisywania pomysłów w specjalnym notesie. Przyjmuje wyjątkową, artystyczna niemal formę, gdyż samodzielnie tworzone BuJo wzbogacane są o rysunki, naklejki, tasiemki i inne twórcze dodatki i niejednokrotnie tworzą małe dzieła sztuki. Twórcą bullet journal był Ryder Caroll.

Skusicie się? Obie publikacje już dostępne w księgarniach, a dodatkowo poradnik możecie zgarnąć w konkursie na Facebooku. Szczegóły
Tytuł: Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana; Twój rok z bullet bookiem
Wydawnictwo: Insignis 2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)