Autor „Szatańskich wersetów” w Polsce! Zaproszenie na spotkanieSalman Rushdie t o bez wątpienia jeden z najważniejszych światowych pisarzy. Autor głośnych Szatańskich wersetów przyjedzie do Warszawy z okazji premiery najnowszej powieści – Złoty dom Goldenów (Dom Wydawniczy Rebis). Jest to współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Już 27 listopada w Teatrze Powszechnym Rushdie zmierzy się z pytaniami publiczności. Organizatorami spotkania są Empik oraz Dom Wydawniczy Rebis we współpracy z Teatrem Powszechnym.


Złoty dom Goldenów rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Razem z osobliwym imieniem, nieokreślonym akcentem i aurą niebezpieczeństwa przywozi ze sobą trzech dorosłych synów, ale ani jednej żony lub kochanki. Przewodnikiem po imperium Goldenów, powoli wikłającym się w sieć rodzinnych intryg, sekretów i zbrodni, jest młody filmowiec, ich sąsiad, któremu zbliżenie do ekscentrycznej rodziny pozwala stać się mężczyzną. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien bezwzględnie ambitny, narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, postać jakby wyjęta z komiksu. 

Salman Rushdie – brytyjski pisarz i eseista indyjskiego pochodzenia, laureat Nagrody Bookera za książkę Dzieci północy. Twórca kontrowersyjnych Szatańskich wersetów. Ajotallah Ruhollah Chomeini obłożył autora fatwą nakazującą zabicie pisarza. W 2008 roku The Times ogłosił Rushdiego jednym z najwybitniejszych pisarzy brytyjskich doby powojennej.

Spotkanie autorskie

27 listopada, godzina 19.00
Teatr Powszechny 
ul. Zamoyskiego 20
 Warszawa 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)