Co nieco o książkach. Magazyn Książki


Co robi książkoholik w wolnym czasie? Czyta. A jeśli nie ma co czytać (sic!) zawsze może sięgnąć po Książki. Magazyn do czytania. Dlaczego warto? Choćby dlatego, że o książkach można pisać dobrze, wciągająco i w nienapuszony sposób. Magazyn zdradza co w literaturze (także tej wielkiego formatu) piszczy. I ku mojemu zdziwieniu, zawarte w nim treści okazały się lekkie w odbiorze.

Książki na lato

W letnim numerze magazynu na uwagę zasługuje artykuł o Lemie, Wandzie Rutkiewicz czy wywiad z Isabel Allende. Moim ulubionym natomiast okazał się tekst o seksedukacji, napisany przez autorki programu o książkach "Krótka przerwa" na You Tube. Justyna Suchecka i Natalia Szostak z poczuciem humoru, ale też z sarkazmem opisują podręczniki i publikacje, które na przestrzeni lat zapoznawały Polaków ze sferą seksu. Po przeanalizowaniu materiału można wysnuć wnioski na temat współczesnej wiedzy rodaków. Serdecznie polecam artykuł Waszej uwadze.


W numerze znajdą coś dla siebie wielbiciele publikacji o świecie natury. Artykuł Stanisława Lubieńskiego, zainspirowany książką Rzecz o ptakach w ciekawy sposób przedstawia świat pierzastych mieszkańców Ziemi. To doskonała alternatywa dla programu przyrodniczego, warto poczytać, a potem sięgnąć po książkę Noah Stryckera (wyd. Muza 2017)


Książki Nr 2 (25) czerwiec 2017

W numerze czerwcowym znalazł się między innymi artykuł o Remigiuszu Mrozie (świetny!). Powinien go przeczytać każdy, kto zarzuca Mrozowi, że za dużo pisze. Osobiście czekam na dzień, kiedy wszyscy w Polsce zrozumieją, że pisanie to praca, którą można wykonywać kilka godzin dziennie. I jeśli się czegoś bardzo chce, to naprawdę można.

I na koniec polecam Waszej uwadze wywiad z Agnieszką Lingas-Łoniewską. O karierze pisarskiej, wenie, przyjaźni i książce Wszystko wina kota pisarka rozmawia z Agnieszką Grozą. 


Szczegóły
Magazyn Książki Wydanie na lato i Książki nr 2 (25) czerwiec 2017
Wydawnictwo: Agora
cena numeru: 9,99 zł

O numerze wrześniowym napiszę już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)