Matraton z Harrym Potterem #2 Quidditch przez wieki


Kto z Was marzył o tym, by zostać czarodziejem? A może wciąż czekacie na własną sowę z listem? Ja już nie czekam. Wiem, że nie przyleci, ale za to z perwersyjną przyjemnością zgłębiam zasady gry w quidditcha, bo przecież zawsze mogę złapać miotłę i rozegrać partyjkę ze znajomymi czarownicami. 


Martwicie się o moje zdrowie psychiczne? ☺To znak, że jesteście mugolami.

Informacja dla czarodziejów

Jednym z pierwszych podręczników każdego czarodzieja jest Quidditch przez wieki. To z niego można dowiedzieć się, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki. Podręcznik poprowadzi Was przez świat ten skomplikowanej gry, zapozna z jej historią, zasadami i środkami bezpieczeństwa, a także wyjaśni rolę miotły. całkiem serio i w przystępny sposób. Nie bez powodu to najpopularniejsza książka w bibliotece Hogwartu.

Informacja dla mugoli

Quidditch przez wieki to doskonałe uzupełnienie cyklu o Harrym Potterze, które ma za zadanie rozszerzyć wiedzę czytelników o grze stworzonej na potrzeby książki, a także wspomaga założone przez brytyjską autorkę fundacje Comic Relief i Lumos (pomagające dzieciom z całego świata).

 J.K. Rowling napisała swoistą książkę w książce, autorem podręcznika jest bowiem Kennilworthy Whisp – ceniony znawca (fanatyk) quidditcha. Wnętrze publikacji przedstawia się bardzo zachęcająco. Mnogość ilustracji, duża czcionka, krótkie rozdziały i przyjazny układ sprawiają, książka wygląda jak fascynujący podręcznik. Teoretycznie to lektura na jedno krótkie popołudnie, a le dla młodszego czytelnika może się okazać skarbnicą wiedzy o fikcyjnej grze, w którą każdy Potteromaniak chciałby choć raz zagrać. 

Książka wprowadza odbiorcę w świat magii i czarodziejstwa, pozwala pozostać na dłużej w Hogwarcie i uczy zasad gry. Wymaga choćby minimalnej znajomości cyklu, zatem będzie to doskonały prezent dla kogoś, kto przeczytał Harego Pottera i czuje niedosyt. 

Pamiętajcie, że nakład nie jest nieskończony, zatem jeśli jeszcze nie macie swojego egzemplarza, chcecie sprawić radość znajomemu Potteromaniakowi (lub sobie), a do tego zrobić coś dobrego – po prostu kupcie. Ciekawostka

Wpływy z powyższego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575. 

Gdzie można kupić Quidditch przez wieki? Najlepiej tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)