Jezioro łabędzie – Charlotte Gastaut. Kącik rodzica


Są tu jakieś wrażliwe na piękno mamy? Albo uwielbiający sztukę tatusiowie? Dzisiaj pokażę Wam jedną z najpiękniejszych książek dla dzieci jaką w życiu widziałam! Absolutnie urzekająca, wielkoformatowa, przemyślana publikacja wydawnictwa Mamania skradła serce mojej córki, mje zresztą też 💓💓💓


Znacie balet Piotra Czajkowskiego o miłości silniejszej niż wszystko? Charlotte Gastaut postanowiła zobrazować młodym czytelnikom tę niezwykła historię, a jej ilustracje, oszczędne w kolorystyce i niezwykle bogate w szczegóły, zastępują tysiące słów. W książce znajdują się również akapity tekstu, jednak ma on za zadanie jedynie nakreślić to, co dopowiadają obrazy.

Wydawnictwo Mamania przygotowało ekskluzywne, kolekcjonerskie wydanie książki, którą można kupić w wyselekcjonowanych księgarniach. 

Dlaczego warto?

Publikację wydano w twardej oprawie i nietypowym formacie (300x330). Wnętrze skrywa 38 stron pokrytych unikatowym wzorem, wyglądającym niczym kunsztowna wycinanka. Mimo oszczędnej kolorystyki (czerń, biel i złoto) obrazy przemawiają do wyobraźni młodego czytelnika, motywują do zadawani pytań i uwrażliwiają na piękno. A jeśli odpowiednio pokierujemy dzieckiem, wzbudzą w nim chęć dowiedzenia się więcej o balecie.

Książka adresowana jest do dzieci w wieku 6 – 9 lat.

Kim jest autorka?


Charlotte Gastaut to francuska artystka i ilustratorka pochodząca z Marsylii. Inspiracje czerpie z Prowansji i sztuki Japonii. Oprócz wielu artystycznych ilustracji jest autorką projektów dla takich marek jak Fendi, Cacharel i Hermès. Jej dewiza twórcza to: simplicite & discretion! (materiały wydawcy)


Podsumowując: ta wyjątkowa pozyca bez wątpienia wzbogaca biblioteczkę dziecka i myślę, że będzie służyć przez lata ze względu na ponadczasowy charakter. Pokazuje prostą, ale piękną historię miłosną, opowiedzianą obrazem, fakturą i kolorem, a przy tym nie zawiera żadnych negatywnych treści. 

To jedna z pozycji, którą bez wątpienia warto kupić – własnemu dziecku lub w prezencie dla kogoś wyjątkowego. Książka została wydana z największą dbałością o szczegóły, cieszy oczy i stanowi źródło wielu wrażeń zmysłowych. Misternie wycinane strony można przeglądać w nieskończoność, a przy okazji zaznajomić dziecko z jednym z najsłynniejszych baletów świata. 


Jeszcze Was nie przekonałam? Zajrzyjcie do wnętrza: 

Szczegóły
Tytuł: Jezioro łabędzie
Autor: Charlotte Gastaut
Wydawnictwo: Mamania 2017
Gatunek: literatura dziecięca
Ocena: warto kupić

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)