Spraw przyjemność książce, którą kochaszMy, mole książkowe robimy różne, niekiedy niezrozumiałe dla innych ludzi, rzeczy. Dbamy o swoje książki, troszczymy się o nie, pilnujemy by nie zabrudzić kartek, nie zagiąć grzbietu i nie zostawić śladów palców. Zakładamy książkom okładki lub nawet przewozimy je w specjalnych pokrowcach. Fanaberia? Nie, to miłość ☺

Bez względu na to, jak wiele gadżetów książkowych zdobywamy, bez jednego nie możemy żyć. Tak, to zakładka. Niemal każdy z nas posiada choć jedną, ulubioną... Jaka jest Twoja? A może jeszcze takiej nie masz?

Spraw przyjemność książce, którą kochasz i znajdź dla niej zakładkę idealną. Na przykład taką, jak ta od DESA Modern.

DESA Modern

DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję magnetycznych zakładek, na których znajdują się obrazy polskich artystów współczesnych. Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Są to: 

  • Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu „Podróże autostopem”, w którym maluje miasta z lotu ptaka. 
  • Rafał Olbiński, którego plakaty i ilustracje regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Time”.
  • Jerzy Nowosielski – jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autor charakterystycznych aktów.

Zakładki magnetyczne są zjawiskowo piękne, duże i starannie wykonane. Na mojej znajduje się dzieło Rafała Olbińskiego Trzeci wymiar czasu. Pozostałe można obejrzeć (i oczywiście kupić) na www.desamodern.pl.  Mała rzecz, wielka sztuka – polecam.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)