Dzieci z Bullerbyn – Astrid Lindgren. Kącik Rodzica


Pamiętacie swoją pierwszą książkę z dzieciństwa? Taką, którą przeczytaliście zupełnie samodzielnie, z własnej, nieprzymuszonej woli? W moim przypadku były to Dzieci z Bullerbyn, czytane wielokrotnie, budzące uśmiech, zaciekawienie i ogromną radość z samodzielnego czytania. Z sentymentem wspominam stare wydanie, które niestety zaginęło gdzieś w szale przeprowadzek, dlatego z radością sięgnęłam po cudne wznowienie Naszej Księgarni. Sami zobaczcie dlaczego.

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.


Dzieci z Bullerbyn to arcydzieło literatury dziecięcej, opowieść pełna ciepła, pozytywnej energii i dobrych wzorców, uczy dzieci tego, co w życiu ważne – poszanowania dla bliźnich, miłości do zwierząt czy reguł przyjaźni. Pokazuje cienie i blaski posiadania rodzeństwa i pozwala dziecko zrozumieć otaczający je świat. 

Moja córka jest jeszcze nieco za młoda, by zrozumieć wszystkie przygody mieszkańców Bullerbyn, jednak z uwagą słucha, gdy czytam, śmieje się i zadaje pytania – a to najlepszy dowód na to, że książka ma charakter ponadczasowy.


Nowe wydanie Dzieci z Bullerbyn nie jest tanie, ale moim zdaniem – warto je kupić. Jakość wykonania zachwyci najbardziej wymagających czytelników, a dzięki grubych stronom i twardej oprawie dzielnie zniesie wielokrotne czytanie. Żywa kolorystyka i przyjemne w odbiorze ilustracje zachęcają do oglądania młodsze dzieci, a duża, wyraźna czcionka ułatwią czytanie tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z samodzielną lekturą. Wszystkie te atuty sprawiają, że książka idealnie nadaje się na prezent dla małego czytelnika, ale dorosłym zapewni przyjemny powrót do czasów dzieciństwa. Serdecznie polecam.


Szczegóły
Tytuł: Dzieci z Bullerbyn
Autor: Astrid Lindgren
Ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 2016

Książkę w dobrej cenie kupicie na nieprzeczytane.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)