Zakochaj się we mnie. Sześć spojrzeń na miłość – opowiadania


Co robicie w walentynki? Spotykacie się ze swoją drugą połówką, czy przeklinacie ten dzień jako komercyjną tandetę? A może na przekór wszystkim zaszyliście się w domu, pod kocem, z kubkiem ciepłej herbaty i dobrą książką planujecie spędzić wieczór w wyjątkowym (swoim własnym) towarzystwie? 

Jeśli nie macie pod ręką odpowiedniej książki o miłości, proponuję Wam uroczy zbiorek tematycznych opowiadań, w sam raz na dzień zakochanych. Wydawnictwo Pascal oddało w ręce czytelników zbiór Zakochaj się we mnie, zawierający sześć tekstów autorek młodego pokolenia: Alice Clayton, Jennifer DeLucy, Nicki Elson, Jessicy McQuinn, Victorii Michaels i Alison Oburii. Jak to zwykle bywa w antologiach, niektóre opowiadania są bardzo dobre, wzruszające i wymagające chwilki refleksji, inne natomiast dość żenujące i w zasadzie o niczym, ale wszystkie idealnie wpisują się w klimat walentynek. Będą nie tylko miłą odskocznią od poważniejszej literatury, ale też sprawdzą się jako dodatek do upominku. Możecie na przykład wpisać na pierwszej stronie miłą dedykację i wysłać je komuś jako oryginalną walentynkę :)

Opowiadania są ckliwe, romantyczne i do bólu cukierkowe. Udowadniają, że prawdziwa miłość czeka tuż za rogiem, ale trzeba dbać o to by ją znaleźć, utrzymać i stale podsycać ogień pożądania. Poszczególne autorki w antologii przedstawiają swoje spojrzenia na miłość i myślę, że każda z Was odnajdzie w jakimś z nich przesłanie dla siebie.

– Opowiadanie Alice Clayton przypomina o tym, że miłość ciągle trwa, o ile gdzieś w codziennym biegu nie zapomnimy, że bliskość wymaga uwagi. 

– Jennifer DeLucy w żartobliwy sposób pokazuje, że wyimaginowany bohater nigdy nie zastąpi żywego człowieka, a wymagania co do ukochanego powinny być elastyczne :) Próżno szukać wikinga i trzeba się skupić na żywych osobnikach płci męskiej.

– Nicki Elson przekonuje, że każda z nas w głębi serca marzy o celebrowaniu święta zakochanych, nawet jeśli publicznie w życiu się do tego nie przyzna.

– Jessica McQuinn napisała cudny tekst o tym, że nawet zapracowana mama może być obiektem pożądania swojego męża, a rodzina nie oznacza stopniowego wygasania miłości między małżonkami.

– Victoria Michaels przekonuje, że stara miłość nie rdzewieje.

– A na koniec moje ulubione opowiadanie – cudowne, wzruszające i refleksyjne – o tym, że nie należy czekać z wyrażaniem uczuć. Bardzo łatwo można przegapić moment, w którym już nic nie da się zrobić... Opowiadanie tej autorki podobało mi się tak bardzo, że chętnie poczytałabym coś dłuższego pióra Alison Oburii.

Podsumowując: Zakochaj się we mnie to przyjemny, aczkolwiek nieodkrywczy zbiór miłosnych opowiadań, idealnych na chwilkę odprężającej lektury przy kawie. Sprawdzą się jako dodatek do prezentu i trafią w upodobania wielbicielek prostych, romantycznych opowieści na raz. Książka zawiera sześć opowiadań zawartch na niespełna 130 stronach, kosztuje 19,90 zł (cena okładkowa). Polecam zainteresowanym.

Szczegóły
Tytuł: Zakochaj się we mnie
Autor: A. Clayton i inni
Wydawnictwo: Pascal: 2016

Ocena
Treść: 4/6
Styl: 4/6
Okładka: 5/6

Za egzemplarz antologii dziękuję Wydawnictwu Pascal


Mam dla Was niespodziankę, w treści jednej z tegorocznych recenzji ukryłam ABSURDALNE ZDANIE. Osoba, która jako pierwsza znajdzie to zdanie i wpisze je w komentarzu pod tym postem otrzyma zbiór Zakochaj się we mnie :)
EDIT: Książkę zgarnia Zjadam Skarpety :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)