Portfel piszczy, czyli najlepsze lipcowe premiery, które musisz mieć

Mój ulubiony, urodzinowy miesiąc przyniósł z sobą absolutnie przecudne premiery. Miałam nie lada kłopot z wyborem książek i muszę przyznać, że w lipcu portfel piszczał naprawdę żałośnie. Zobaczcie co wybrałam, może się zainspirujecie? Wszystkie książki są już dostępne w księgarniach.

Z historią w tle
Owoc granatu. Powroty
* Maria Paszyńska
* Wydawnictwo Książnica

Ostatni tom absolutnie doskonałej serii historycznej o Polkach, które II wojna światowa zawiodła z Syberii do Iranu. Powiem Wam, że to jedna z najpiękniejszych opowieści historycznych jakie miałam okazję czytać. Maria Paszyńska to nazwisko, które musicie znać! Wkrótce na blogu pojawi się recenzja całego cyklu, bez spojlerów.

Halszka z córką w pośpiechu opuszczają Iran, który w 1979 zmienia się w państwo wyznaniowe rządzone przez Chomeiniego. Przylatują do Paryża i zatrzymują się w skromnym mieszkaniu Stefanii i Jędrzeja Walickich. Elżbieta źle się czuje w towarzystwie siostry i szwagra. Człowiek, którego kiedyś kochała, dzisiaj ją przeraża... Pocieszenia jak zawsze szuka w pracy naukowej i wciąż wierzy, że niebawem dołączy do nich Mehrdad. Natomiast Stefania oddaje się opiece nad siostrzenicą. Między nią a małą Anią rodzi się wyjątkowa więź. Żadna z sióstr nie czuje się w Paryżu jak w domu, coraz częściej mówią o powrocie do Polski. Trwają przygotowania do kolejnej ważnej podróży w ich życiu. Czy w peerelowskiej Warszawie kobiety odnajdą wreszcie spokój i szczęście?

Coś o miłości

Powiedz tak!
* Anna Szafrańska
* Wydawnictwo Novae Res

Drugi tom dylogii Anny Szafrańskiej zaskoczy Was objętością, ale z pewnością nie rozczaruje wnętrzem. Szafrańska jest jedną z najzdolniejszych autorek młodego pokolenia i wymyśla takie rzeczy, że nie raz złapiecie się za głowę 😉

Miłość to nie wszystko. Trzeba jeszcze zdobyć sympatię rodziny... 
Wygląda na to, że Stefania w końcu odnalazła swoje miejsce na ziemi. Zdecydowała się na przeprowadzkę do Drzewicy, przyjęła oświadczyny Michała i stworzyła prawdziwą, rodzicielską więź ze swoją pasierbicą, małą Melanią. Tymczasem na kilka godzin przed uroczystym przyjęciem zaręczynowym w domu Michała pojawia się jego siostra, która najwyraźniej nie pała do Stefanii sympatią. Niechęci do kandydatki na synową nie kryją także rodzice Michała. A to dopiero początek problemów, które mogą okazać się początkiem końca tego związku... 

* Too late
* Colleen Hoover
* Wydawnictwo Otwarte

Doskonała, gorzka, szalenie emocjonalna i mocna powieść C. Hoover, tylko dla dorosłych czytelników wywarła na mnie ogromne wrażenie. Recenzję znajdziecie już na blogu: Too late 

Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu. Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w toksycznym związku, by... zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu. Jest stale obserwowana i musi być Asie posłuszna. Straciła nadzieję, że mogłaby się z tego piekła wyzwolić. Jednak życie rzuca jej kolejne wyzwanie – stawia na jej drodze Cartera. Dziewczyna obawia się go, ale nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozpoczyna się ryzykowna gra, w której nie ma miejsca na błąd, a stawką jest życie nie tylko Sloan. 
Poznaj historię uzależniającą jak narkotyk, w której namiętność przekracza niebezpieczne granice. Twoje serce zabije szybciej z pożądania i... ze strachu. Colleen Hoover nie przestaje zaskakiwać – ani szokować – nawet najwierniejsze czytelniczki.

Bez przebaczenia
* Agnieszka Lingas-Łoniewska
* Wydawnictwo Burda 

Wznowienie jednej z moich ulubionych powieści autorki dostało nie tylko zjawiskową okładkę, ale też poprawki w tekście i... kontynuację. Nie mogłoby by lepiej.

Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat. 
On – Piotr Sadowski – przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn. 
Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania. 

Zakład o miłość
* Agnieszka Lingas-Łoniewska
* Wydawnictwo Burda 

Wznowienie znanej i lubianej powieści autorki wreszcie trafi w ręce kolejnego pokolenia. To urocza, romantyczna historia o tym, dlaczego miłość nie powinna być przedmiotem gry. 
Sylwia Kujawczak ma idealnie poukładane życie. Jest na ostatnim roku historii sztuki, po obronie dyplomu będzie pracowała w rodzinnej firmie. Za dwa tygodnie włoży ślubną suknię. Jej przyszły mąż pochodzi z równie bogatej i ustosunkowanej rodziny. Plan na idealną przyszłość jest dopięty prawie na ostatni guzik – jeszcze tylko wieczór panieński i ceremonia w rodzinnym dworku. Gdy Sylwia jedzie z przyjaciółkami do klubu, nie spodziewa się, że ta noc odmieni jej przyszłość. 
Aleks "Cichy" Cichocki to młody mężczyzna, któremu do pełni szczęścia brakuje tylko miłości. Nie dostał jej od rodziców – matka go porzuciła, ojciec nie potrafił pokryć tego deficytu. W związkach z kobietami bierze, nie angażując się i nie dając nic z siebie. 
Sylwia i Aleks poznają się na imprezie. Ona – delikatna, krucha, romantyczna. On – bywalec dyskotek, twardy i bezwzględny. Przyciągają się jak dwa przeciwieństwa. Sylwia jest zaintrygowana światem, do którego wcześniej nie miała dostępu. Aleksa pociąga jej niewinność. 
Ona nagle zaczyna patrzeć na świat innym oczami. Czy zaaranżowane małżeństwo i życie zaplanowane przez rodziców to coś, czego naprawdę chce?
Jego zaczyna uwierać bycie macho, ale nie może przegrać zakładu, w którym stawką jest zdobycie zaufania Sylwii.

* W zapomnieniu
* Agnieszka Lingas-Łoniewska
* Wydawnictwo Burda 

A teraz niespodzianka, kolejne wznowienie! Bardzo się cieszę, że książki autorki doczekały się nowych, pięknych, współczesnych okładek. Poprzednich nie posiadałam w wersji papierowej, a teraz z dumą pokazuję wszystkim odświeżone wydania. 

Gdy szukasz właściwej drogi w życiu, miłość jest najlepszym drogowskazem. Dramatyczna, emocjonalna opowieść o szukaniu właściwej drogi i o miłości, która potrafi uratować życie. 
Magda Lasocka – absolwentka pedagogiki. Po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha. Wprowadza się do mieszkania odziedziczonego po dziadkach i zaczyna pracę jako pedagog w podstawówce, w której się uczyła. 
Michał "Majki" Langer – jej szkolny kolega. Chłopak z patologicznej rodziny – ojciec alkoholik znęcał się nad matką, w końcu ją zabił, a Michał został opiekunem prawnym młodszego brata. Edukację zakończył na zawodówce, razem z "chłopakami z Santany" (dyskoteki, gdzie spotyka się półświatek) prowadzi lewe interesy. 
W tle Wałbrzych – miasto, które nie daje nadziei. Marazm, problemy z pracą, brak perspektyw. 
Magda decyduje się na powrót, by pomóc dzieciom, które dorastają w trudnych warunkach. Praca to całe jej życie – do momentu, gdy ponownie spotka Michała. Wtedy dzieliło ich wszystko. Teraz – różnice pozostały, ale pojawiło się mocne spoiwo – rodząca się między nimi miłość. 
Próbują połączyć swoje światy, ale nie tak łatwo zerwać z przyzwyczajeniami. Huśtani emocjami zrywają i wracają do siebie. Przed prawdziwą próbą staną w momencie, gdy Majki, zdradzony przez bliską kiedyś mu osobę, trafi do więzienia za paserstwo i rozbój, a Magda przejmie opiekę nad jego bratem, wspierana przez kuratora, który zniechęca ją do marnowania sobie życia z bandytą. 
Czy ona będzie na niego czekała? Czy postawi wszystko na jedną kartę? Czy on będzie się potrafił dla niej zmienić?

* W szpilkach od Manolo
* Agnieszka Lingas-Łoniewska
* Wydawnictwo Burda 

Wiecie, że dilerka emocji pisze zabawne historie? Jedna z nich miała w lipcu swoje wznowienie i jeśli jeszcze nie znacie losów Liliany, koniecznie sięgnijcie po tę  śmieszą, straszną i zagadkową opowieść. 

Liliana ma ustabilizowane życie: własne mieszkanie, dobry samochód, pracę w korporacji i towarzystwo ukochanych kotów. Są też pewne braki: nie ma faceta, a obowiązki zawodowe ją nudzą i frustrują. Czuje, że powinna coś zmienić w swoim życiu, ale dokoła wieje nudą i pomysłów brak. Do czasu, gdy los przygotuje jej pokaźną paczkę z życiowymi zawirowaniami... 
Miłość okaże się siłą, która popycha do zbrodni i ratuje z rąk przestępców. 
Poznaje niemożliwie przystojnego mężczyznę, Michała, któremu najpierw robi awanturę o zajęte miejsce parkingowe, a potem się okazuje, że to jej nowy szef, a niebawem – nowy facet. A jeszcze chwilę później się dowiaduje, że Michał nie jest tym, za kogo się podaje. Musi zdecydować, czy mu zaufać – a przecież tak się zawiodła na poprzednim narzeczonym, który ją zdradzał. Dodatkowo w pracy zaczynają się roszady kadrowe i zwolnienia, w skrzynce na listy pojawiają się dziwne kartki z numerami, a w mieście giną kolejne dziewczyny. No i matka wciąż pyta, kiedy Liliana wyjdzie za mąż. 

* Nie chcę cię stracić
* Abbi Glines
* Wydawnictwo Pascal

Kolejna powieść Glines nie zaskakuje niczym nowym, ale dla fanów młodzieżowego cyklu autorki będzie nie lada gratką. Pisarka konstruuje fajne, lekkie historie z ciekawym psychologicznym podłożem, takie, które trafiają do młodych ludzi i co ważne, nie moralizują w nachalny sposób.
Nash, gwiazda drużyny piłkarskiej, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeden błąd kosztuje go karierę sportową i niszczy marzenia. Teraz jest wściekły na cały świat i nie ma zamiaru niczym się przejmować. 
Tallulah, ambitna dziewczyna z nadwagą. Niewidzialna dla rówieśników, w bibliotece ukrywa się przed krzywdzącymi żartami. Kiedy zostaje zraniona przez jedyną osobę ze szkoły, na której jej zależy, postanawia się odegrać. Po spektakularnej metamorfozie wraca do szkoły, by pokazać, jaka jest silna. 
Czy tych dwoje jest w stanie przezwyciężyć gniew i dać innym drugą szansę?
Literatura faktu
Yeti
* Daniel C. Taylor
* Dom Wydawniczy Rebis

Literatura popularnonaukowa gości u mnie rzadko, ale jak już się pojawia, to zazwyczaj prawdziwa bomba (z potencjałem edukacyjnym dla córki). To jedna z takich pozycji, po które warto sięgnąć, by wiedzieć więcej. 

Co zrobię z yeti, kiedy już go znajdę? Powinienem umieścić go w zoo, ugościć w swoim domu, a może zamknąć w muzeum?

Daniel C. Taylor przez niemal 60 lat badań zadawał sobie te pytania. Doprowadziły go do wyjaśnienia zagadki legendarnego człowieka śniegu. 

Badacz znalazł odpowiedź w dolinie Barun – najbardziej dzikiej dżungli Nepalu, miejscu, gdzie w duchu idei Thoreau człowiek żyje w harmonii z naturą, korzystając z jej darów i otaczając ochroną. Dzięki determinacji i zaangażowaniu Taylora, w Himalajach utworzono kilka parków narodowych i krajobrazowych, wytyczono także największy w Azji obszar chroniony. 

Poszukiwania Yeti dały początek nowym sposobom dbania o najbardziej zagrożone rejony naszej planety, a jednocześnie przyniosły rozwiązanie odwiecznego dylematu: kim (lub czym) tak naprawdę jest Yeti – fascynującym zwierzęciem człekopodobnym czy może symbolem czegoś głębszego, co drzemie w każdym z nas?
Obyczajowa

* Nasz dom płonie
* Bonnie Kistler
* Czwarta Strona

Najczęściej fotografowana powieść na polskim Bookstagramie, najładniejsza okładka roku, a co w środku? Pełna emocji, zaskakująca historia i rodzinnych więziach wystawionych na ciężką próbę.

To tylko nastoletni wybryk. Chociaż Kip wypił na imprezie trochę za dużo i spowodował wypadek samochodowy, wydaje się, że ujdzie mu to na sucho. Jednak nagle umiera jego przyrodnia siostra. Tamtego dnia Chrissy jechała razem z bratem, więc policja szybko łączy fakty, ale Kip zarzeka się, że to wszystko wyglądało inaczej. Czy wzajemne oskarżenia sprawią, że rodzina rozsypie się na kawałki?
Fantastyka
Labirynt Fauna
* Guillermo del Toro, Cornelia Funke* Wydawnictwo Zysk i S-ka


Przepiękne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wydanie baśni opartej na nagrodzonym trzema Oscarami filmie Guillermo del Toro otacza czytelnika niesamowitym klimatem i dostarcza osobliwych wrażeń. Jeśli oglądaliście film, lub jeśli po prostu lubicie mroczne, niepokojące książki, po prostu musicie to przeczytać.


Guillermo del Toro, zdobywca Oscara za najlepszy film za "Kształt wody", wraz z Cornelią Funke, autorką bestsellerowych powieści "Atramentowe serce" i "Król złodziei", wspólnie stworzyli epicką i mroczną powieść fantasy dla czytelników w każdym wieku, wzbogaconą poruszającymi poetyckimi ilustracjami. 
Ta czarowna historia zabiera czytelników do złowrogiego, magicznego i rozdartego wojną świata, zapełnionego wyraziście narysowanymi postaciami, takimi jak nieuczciwe fauny, zawzięci żołnierze, potwory zjadające dzieci czy dzielni buntownicy. Jak przystało na prawdziwą baśń, jest też dawno zaginiona księżniczka, która ma nadzieję na powrót do rodziny... 

A Wy jakie pozycje kupiliście w lipcu?


* wszystkie opisy pochodzą od wydawców. Zdjęcia okładek z najlepszej strony z zapowiedziami: www.datapremiery.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)