Zbrodnia i Karaś – Aleksandra Rumin. Zapowiedź


Lubicie komedie kryminalne? Jeśli tak, koniecznie musicie zapamiętać tytuł, który już wkrótce, 15 marca, pojawi się w księgarniach. Zbrodnia i Karaś Aleksandry Rumin to debiut młodej pisarki, która nie tylko rozbawi Was do łez prowadząc przez pełne zagadek, trupów i tajemnic zakamarki warszawskiej wyższej uczelni, ale też sprawi, że z sentymentem powspominacie studenckie czasy. Wrzucam zapowiedź z niespodzianką ;)

Co w fabule piszczy?
Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dwie sprzątaczki znajdują ciało Ernesta Karasia, znienawidzonego przez współpracowników i studentów profesora. Gdy wykładowca wydawał ostatnie tchnienie, w budynku Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych przebywało tylko dziesięć osób: czy którejś z nich mogło zależeć na usunięciu Karasia? A może po prostu doszło do nieszczęśliwego wypadku? Tak byłoby lepiej dla wszystkich zainteresowanych i samej uczelni, bo skandal mógłby zniszczyć jej i tak nienajlepszą opinię...

Zbrodnia i Karaś Aleksandry Rumin to brawurowo napisana, pełna absurdalnego humoru powieść, która łączy elementu kryminału z satyrą na środowisko uniwersyteckie. Zawrotne tempo, nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i galeria bohaterów – z kotem Stefanem na czele – sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Barwne perypetie wsysają niczym błoto na drodze do budynków UKSW przy ulicy Wóycickiego w roku 2006.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Initium mam dla Was niespodziankę w postaci darnowego fragmentu. Wystarczy kliknać i pobrać poniżej:

Emocje i dobra zabawa - gwarantowane. Polecam!
Aleksander Rogoziński

Skusicie się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)