Owoc granatu Dziewczęta wygnane – Maria Paszyńska. Zapowiedź


Kochani, już 20 czerwca 2018 roku premiera najnowszej książki Marii Paszyńskiej Owoc granatu Dziewczęta wygnane. Pierwsza część znakomicie zapowiadającej się trylogii o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności to oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód. 


Gwarantuję Wam, że każdy, kto choć raz zakosztuje prozy pisarki, będzie wyczekiwał kolejnych książek z utęsknieniem. A już jutro będę miała dla Was niespodziankę – wywiad z pisarką.

Oficjalna zapowiedź

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia. 

"Przeczytałam i zamarłam z zachwytu. Cóż to jest za historia! Ile w niej emocji! Porywająca opowieść o kresowych dziewczętach – zaczyna się niewinnie i lekko, by za moment wbić czytelnika w fotel i poruszyć go do głębi. Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam!"

- Edyta Świętek, pisarka, autorka sagi Spacer Aleją Róż

Kilka słów o autorce

Maria Paszyńska (1985) jest nie tylko pisarką (wydała już powieści Warszawski niebotyk, Gonitwa chmur, Cień sułtana, Krwawe morze i Willa pod Szczęśliwą Gwiazdą), ale też poliglotką (zna angielski, francuski, hiszpański, turecki i perski) żoną i matką. 

Z urodzenia Dolnoślązaczka, z wyboru serca warszawianka. Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Była przewodnikiem miejskim po Warszawie i wiele lat pracowała w kancelarii prawnej. Więcej informacji znajdziecie na stronie autorskiej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)