Powiem Ci coś – Piotr Adamczyk. ZapowiedźJuż 8 marca w księgarniach pojawi się powieść w sam raz na Dzień Kobiet Powiem Ci coś Piotra Adamczyka. Autor, znany dzięki tytułom Pożądanie mieszka w szafie oraz Dom tęsknot tym razem opowiada historię malarki i autora. Jak zawsze u Adamczyka, tak i w tej powieści widać poczucie humoru, niebanalną historię, z mocnym akcentem feministycznym oraz piękny, choć cięty język. To opowieść o miłości, ale i o granicach, których nie wolno przekraczać zarówno w życiu, jak i po śmierci. 


Co w fabule piszczy?

Pisarz samotnie mieszkający w wielkim domu wynajmuje pokój studentce malarstwa. Dziewczyna tworzy w ukryciu tajemnicze obrazy zamawiane przez ekstrawaganckich kolekcjonerów oraz gwiazdy Hollywood. Podobno są w stanie zapewnić nieśmiertelność… Mężczyzna zaś pisze kryminał niepokojąco zbieżny z wydarzeniami rozgrywającymi się wokół domu. Czy są one tylko inspiracją dla fikcji literackiej? Z czasem oboje zakochują się w sobie. Nie są jednak świadomi, że dla siebie nawzajem mogą stanowić zagrożenie.

Fragment powieści

"Od rana pada. Tulinka wychodzi z pokoju i skarży się na brak w pokoju odpowiedniego światła, przez który nie może malować. Pyta o strych. Mówię, że ma do dyspozycji znacznie więcej. Dom składa się z parteru i piętra, ale tylko na parterze pokoje są wyposażone w drzwi. Piętro jest ciągiem pomieszczeń, niemal amfiladą, z pustymi ościeżnicami. Tulinka przynosi swój owinięty płótnem obraz, stawia w kącie, wędruje po jasnej, pustej przestrzeni i się nie może nadziwić:  Moja matka cierpi na lunatyzm, musieliśmy ją zamykać na klucz. A tu całe piętro i żadnych drzwi do klucza nie ma. Patrzy na mnie pytająco. Nie widzę powodu, żeby jej opowiadać, ta historia mieszka w tym domu i nie jest na wynos.   To nie powieściowy catering, każde z nas ma swoje tajemnice - mówię. - Ty chowasz przede mną swój obraz, ja mogę schować historię. Wydawało mi się, że jestem wysoki i przystojny, ale zmierzyła mnie wzrokiem i od tej pory mam metr siedemdziesiąt".
Kilka słów o autorze

Piotr Adamczyk, filozof z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Po kryjomu – poeta. Urodzony we Wrocławiu, obecnie związany także z Łodzią i Gdańskiem. Autor kilkuset reportaży, felietonów i drobnych form poetyckich publikowanych w dziennikach największych wydawnictw w Polsce. Pracował dla norweskiego koncernu Orkla Media, niemieckiej grupy Polskapresse, a ostatnio dla Agory S.A. Publikował także m.in. w „Polityce”, „Wprost”, „Pulsie Biznesu”. Przez pięć lat pełnił funkcję redaktora naczelnego w „Słowie Polskim”, największym dzienniku na Dolnym Śląsku. 
Laureat licznych nagród za reportaże, kilkakrotnie wyróżniony przez dolnośląskie środowisko dziennikarskie tytułem Dziennikarza Roku.

Znacie twórczość autora? Skusicie się na ten tytuł? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)