Krwawe morze – Maria Paszyńska. Patronat medialny

Czwarta Strona, książka

Kochani, z przyjemnością przedstawiamy zapowiedź książki Marii Paszyńskiej Krwawe morze. Kontynuacja znakomicie przyjętej powieści historycznej Cień sułtana pojawi się w księgarniach już 25 października. Cykl objęłyśmy patronatem medialnym i serdecznie polecamy wszystkim wielbicielom sułtańskich klimatów.

Oficjalna zapowiedź

Gdzie kończy się Wspaniałe stulecie, zaczynają się powieści Paszyńskiej.

Parne lato 1571 roku. Oblężenie weneckiej twierdzy Famagusta przez wojska osmańskie trwa już prawie rok. Za murami szerzy się głód i epidemia, ludzie są na skraju szaleństwa. Dowódca twierdzy Marcantonio Bragadin wydaje rozkaz kapitulacji.
Tymczasem w Stambule wrze. Coraz trudniej ukryć nieudolność sułtana i jego świty. Mehmed Pasza Sokollu po raz pierwszy staje do walki z wrogiem, którego nie zna i nie rozumie. Rozpoczyna się nierówna rozgrywka, a stawką jest ocalenie Imperium Osmańskiego.

W pałacowym haremie piętnastoletnia Birgül zostaje wplątana w wielką politykę. Wkrótce zmuszona będzie wybierać pomiędzy miłością i lojalnością wobec żony sułtana a duchami przeszłości, które domagają się dopełnienia zemsty.
Intrygi doprowadzą do jednej z największych i najkrwawszych bitew morskich. Bitwa pod Lepanto rozstrzygnie o losach świata.


Maria Paszyńska

  • Jest pisarką – wydała już Warszawski niebotyk, Gonitwę chmur i Cień sułtana.
  • Jest poliglotką – zna angielski, francuski, hiszpański, turecki i perski. Umie też liczyć m.in. po japońsku i hebrajsku.
  • Jest żoną i mamą – mogłaby spokojnie zostać rzecznikiem prasowym instytucji małżeństwa.
  • Jest uważną słuchaczką – lubi rozmawiać ze starszymi ludźmi w komunikacji miejskiej i w ten sposób ocala ich wspomnienia.
  • Jest katoliczką z urodzenia i z wyboru, która ma idée fixe dialogu żydowsko-chrześcijańsko-muzułmańskiego (jest chrześcijanką, ale chodziła do żydowskiej podstawówki i studiowała islam).
  • I w końcu: ma nieposkromiony apetyt na przeszłość – dlatego pisze powieści historyczne.
A od siebie dodamy jest absolutnie cudowna i utalentowana, musicie to sprawdzić! 

Czwarta Strona, patronat medialny

Skusicie się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)