Akcja: przesłuchanie! Gość specjalny – Tomasz Mróz


Zapraszam na pierwszy odcinek nowego cyklu akcja: przesłuchanie! w którym będziecie razem ze mną przesłuchiwać autorów. Wysilcie szare komórki i zadawajcie autorowi pytania, jakich nikt inny nie odważył się zadać, bądzcie kreatywni :) Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona książką autora.

Po zakończeniu przesłuchania zamieszczę na blogu stosowną notatkę, czyli oczywiście... wywiad. Bawcie się dobrze :)

Przesłuchiwany: Tomasz Mróz 

Autor powieści i opowiadań z pogranicza kryminału, sensacji i science fiction. Dotychczas wydane pozycje: „Szary cień”, „Przejście A8”, „Fabryka wtórów” oraz „Przypadkowy zabójca”, są elementami serii, w której łącznikiem pomiędzy poszczególnymi fabułami jest postać komisarza Wątroby. Dociekliwy i bezkompromisowy grubas z policji nie jest postacią kryształowo czystą, rzecz ma się wręcz przeciwnie, ale nie można mu odmówić zaangażowania w prowadzone sprawy. Świat przedstawiony w utworach Mroza jest ciekawą mieszanką ironicznego opisu polskiej codzienności z oddziałującymi na nią cieniami przeszłości i ingerencją sił wyższych. 

Tomasz Mróz (ur. 1973 r.) jest Ślązakiem, z urodzenia Górnym, a zamieszkania Dolnym. W wolnych chwilach słucha czeskiego radia lub próbuje grać na kilku instrumentach jednocześnie, tym samym stając się utrapieniem dla rodziny i sąsiadów.

Przedmiot dochodzenia: Przypadkowy zabójca

Jedno z ekstremistycznych brytyjskich ugrupowań politycznych przygotowuje zamach na premiera Wielkiej Brytanii podczas jego wizyty w Polsce. Jednak domniemany płatny zabójca, Polak z pochodzenia, okazuje się nie być tym, za kogo się podawał. Wykorzystując podobieństwo do rzeczywistego mordercy, inkasuje kilkaset tysięcy funtów zaliczki, aby uciec swoim zleceniodawcom i rozpocząć nowe życie – z dala od kraju rodzinnego i polskiego „piekiełka” emigrantów na Wyspach Brytyjskich. Realizuje swój plan aż do momentu, kiedy pojawia się dziwny, nieziemski opiekun, deklarujący pomoc w planowanym zabójstwie. Brytyjskie służby specjalne wraz z londyńską policją, w postaci panów Smitha i Livera, śledzą wynajętego mordercę przez całą Europę. Akcja po kilku dniach przenosi się z Londynu do polskiego miasta, w którym ma dojść do zamachu. Komisarz Wątroba wraz ze swoim zespołem zostaje wciągnięty w sieć politycznych intryg, grę tajnych służb i… demonów z piekła rodem.

Zaczynamy przesłuchanie! Macie czas do 13 listopada.


Regulamin:
1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Fundatorem książki jest autor, Tomasz Mróz
3. Pytania można zadawać do 13 listopada 2016, do godz. 23.59
4. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może zadać dowolną liczbę pytań, ale autor ma prawo wstrzymać się od udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania.
5. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki Przypadkowy zabójca
6. Zwycięzca jest zobowiązany podać dane adresowe w celu wysyłki nagrody, a jego adres korespondencyjny musi znajdować się na terenie Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)