Portfel piszczy, czyli co nowego w październiku?


Październik zapowiada się gorąco, mimo tego, że kolejny Mróz na horyzoncie. Zobaczcie, co tym razem wybrałam z bogatej oferty wydawniczej. Są to pozycje, które zamierzam przeczytać w tym miesiącu (tak, jak też w to nie wierzę, ale będę próbować :)
Raze Tilie Cole, Wydawnictwo Filia, premiera 12.10: zemsta, śmierć, ukryte pragnienia, obsesja – kilka słów z oficjalnej zapowiedzi czyni cuda. Poza tym Cyrysia twierdzi, że to hit, jak mogłabym jej nie wierzyć? :) Czekam na egzemplarz z niecierpliwością.

Hard Beat Taniec nad otchłanią K. Bromberg, Editio Red, premiera 12.10: to kolejny cykl serii Driver, choć można go traktować jako osobną historię. Porywy namiętności, tajemnice, ból i gorące sceny między reporterem wojennym i tajemniczą kobietą to podobno tylko cześć tego, czego można się spodziewać. Poza tym jestem ciekawa pióra powściągliwej pani domu, jaką jest Bromberg. 

Projekt Mefisto Marcin Mortka WAB, premiera 12.10: tajemniczy i piekielny projekt w wykonaniu diabła, który ma do wykonania misję na ziemi. Pachnie mi tu Luciferem, muszę przeczytać.

Pieśń Dawida Amy Harmon, Editio Red, premiera 14.10: poprzednia ksiażki autorki, Prawo Mojżesza, urzekła mnie. Czy z tą będzie podobnie? Nie podoba mi się okładka ani tytuł, jednak porzucam uprzedzenia, recenzja będzie.

Nic oprócz milczenia Magdalena Knedler, Czwarta Strona, premiera 12.10: muszę poznać dalsze losy komisarz Lindholm, tym bardziej, że tym razem autorka zabierze nas do Wenecji. W przypadku tej książki nie mam obaw co do kunsztu autorki, boję się tylko, że znów zarwę noc. No i ta okładka, popatrzcie!Kiedy wszystko się zmienia Lisa de Jong, Filia, premiera 19.10: poprzedni tom serii de Jong przeczytałam zaraz po Promyczku, co było kiepskim pomysłem, ponieważ w gruncie rzeczy dobra książka nieco mnie rozczarowała. Tym razem jednak podchodzę do kolejnego tomu ze świeżym spojrzeniem, tym bardziej, że dotyczy on innej pary bohaterów. Tym razem o miłość zawalczy Emery i pewien sportowiec.

Zakręty losu Nowe pokolenie Agnieszka Lingas-Łoniewska, NovaeRes, premiera 26.10: zapowiedź tę wrzuciłam z premedytacją i tylko po to, by Wam o niej przypomnieć. Jestem już po lekturze i fankom cyklu obiecuję: nie prześpicie nocy, może się w kimś zakochacie i przeżyjecie chwile grozy. Lukas is back, ale nie tylko on tworzy tę historię. Recenzja już w tym tygodniu :)

Dziki łabędź i inne baśnie Michael Cunningham, Rebis, premiera 25.10: recenzję tej pozycji napiszę dla portalu Duże Ka, ale pojawi się ona również na blogu. Cunningham postanowił napisać kontynuację znanych bajek, w wersji dla dorosłych. Czy jego wizja zniszczy mi dzieciństwo, czy wręcz przeciwnie? 


Pracownia dobrych myśli Magdalena Witkiewicz, Filia, premiera 26.10: nie wiem o czym będzie ta książka. Nie czytałam nawet oficjalnej zapowiedzi wydawcy. Stawiam na totalną niespodziankę, ale wiem, że będzie to książka idealna na jesienną chandrę. Dotuli i pocieszy, jak kocyk i herbatka.

Mimo twoich łez Tarryn Fisher, Otwarte, premiera 26.10: pierwszy tom, Mimo moich win, bardzo mi się podobał, a całość przywodzi mi na myśl serial Plotkara. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji, tym bardziej, że rudowłosa bohaterka znalazła się w wyjątkowo dla niej trudnej sytuacji. Recenzja pojawi się już wkrótce,

Niepokorna Madeline Sheehan, Czwarta Strona, premiera przeniesiona na 09.11: powieść ta zaspokoi oczekiwania niegrzecznych dziewczynek, spragnionych prawdziwego złego chłopca. Kontrowersyjna, mocna, szalenie dynamiczna i trudna do zaakceptowania - przynajmniej dla mnie. Myślę, że wywoła burzę i podzieli czytelników.

Behawiorysta Remigiusz Mróz, Filia, premiera 26.10: co tym razem stworzył Maestro? Tego nie wiem, ale okładka, którą stworzył Dark Crayon jest fenomenalna. Będzie kolejny hit?

Widmo grzechu Anna Szafrańska, Lucky, premiera 26.10: okładka tej książki idealnie odzwierciedla jej wnętrze. Autorka ma ogromny potencjał i zaskoczy was tą opowieścią. Będzie emocjonalnie, boleśnie i romantycznie, zapamiętajcie ten tytuł. Recenzja być może już w tym tygodniu.

Na którą z książek się skusicie? 
Recenzję którego tytułu chcielibyście przeczytać najszybciej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)