Urodzeni, by przegrać – Iga Wiśniewska. ZapowiedźIga Wiśniewska – młoda (rocznik '94), zdolna, tajemnicza autorka już od kilku lat zaskakuje czytelników powieściami, które wymykają się schematom. Jak sama twierdzi, uwielbia książki, w których na końcu wszyscy giną. Odważnie łamie zasady i zawsze postępuje wbrew przewidywaniom czytelnika. 

Jej książki szokują (Nie wierz w człowieka), bawią (cykl Spod flagi magii) zaskakują (Przeklęta), a czasem sprawiają, że nie wiadomo co myśleć (Gwiazda Wschodu). Pisarka lubi mocne brzmienia w muzyce i spektakularne zakończenia w książkach. Wygląda jak eteryczny elf, ale zaufajcie mi – potrafi złamać serce :)

We wrześniu pod skrzydłami wydawnictwa Zysk i S-ka pojawi się jej kolejna książka Urodzeni, by przegrać, którą miałam przyjemność przeczytać  przed premierą i z ogromną przyjemnością objęłam patronatem mentalnym :) A mówiąc zupełnie poważnie, to świetny kawałek młodzieżowej literatury, którą szczerze polecam, dlatego na okładce znajdziecie moją rekomendację. Zapamiętajcie ten tytuł – jestem pewna, że Was zaskoczy. Na blogu natomiast pojawi się kilka postów dotyczących powieści, będą również konkursy. 

Oficjalna zapowiedź 

Mieli się już nigdy nie spotkać. Los jednak chciał inaczej.


Diana – ukrywa tajemnicę, która nie pozwala jej żyć normalnie. Pięć lat temu przez jej nieuwagę wydarzyła się tragedia. Odtrącona przez rodziców wyjechała na studia do innego miasta, nie potrafi jednak zapomnieć o przeszłości. Kiedyś najbardziej pragnęła przebaczenia. Teraz nie pragnie już niczego.
Karol – z wyglądu niegrzeczny chłopiec, wychowany „na złej ulicy”, student ekonomii i bokser. Kiedyś, w innym życiu, Diana i Karol spotykali się. Nie traktowali tego poważnie, ale to, co ich rozdzieliło, było śmiertelnie poważne. Pięć lat później wpadają na siebie na studenckiej imprezie. Przypadek? Żadne z nich nie wierzy w przypadki. Szybko okazuje się, że stają się dla siebie bardzo ważni. Czy razem uda im się zbudować wspólną przyszłość? Bez względu na wszystko…

Niezwykła opowieść o młodych ludziach, którzy zdążyli już poznać gorzki i słodki smak życia, oraz o ich walce o szczęście.

Skusicie się? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)