20 pytań do... Hanny Dikty, autorki książki We troje


Hanna Dikta napisała książkę We troje, o której pewnie już słyszeliście, jeśli interesują Was współczesne romanse obyczajowe. Biorąc udział w kolejnym odcinku cyklu 20 pytań do... możecie poznać autorkę i oczywiście wygrać książkę. Powieści jeszcze nie czytałam, więc jestem jej tak samo ciekawa jak Wy i już zastanawiam się, o co zapytać :)

Możecie zadawać pani Hannie pytania (każda osoba maksymalnie dwa) pod tym postem, przez najbliższe 7 dni. Pisarka odpowie na 20 z nich, a odpowiedzi będziecie mogli przeczytać w formie wywiadu. Autor najciekawszego pytania otrzyma egzemplarz książki We troje. Pamiętajcie o podaniu swojego maila.

Kilka słów o autorce


Hanna Dikta – poetka i prozaiczka, laureatka kilkudziesięciu konkursów literackich. Autorka tomiku poetyckiego Stop-klatka (Zeszyty Poetyckie, Gniezno, 2012 r.) i powieści We troje (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań, 2016 r.). Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. Mól książkowy, zakochany w pisarstwie Marii Nurowskiej. Od urodzenia mieszka w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii. 


Kilka słów o książce We troje


Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań?

Do dzieła kochani, proszę byście nie stosowali plagiatu i nie powielali pytań.

Regulamin:
1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Pytania można zadawać do  15 marca 2016, do godz. 23.59.
3. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może zadać maksymalnie dwa pytania.
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki We troje ufundowany przez autorkę.
Za doskonały pomysł na cykl serdecznie dziekuję Cyrysi ;)
* notka biograficzna i zdjęcie przesłała autorka, Hanna Dikta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)