Jesteś moja dzikusko – Agnieszka Lingas-Łoniewska. Przedpremierowo


Dobre New Adult musi opierać się na motywie trudnej miłości, do której dążą bohaterowie, a ich ścieżka ku szczęściu nie może być usłana różami. Twórcy powieści dla młodych dorosłych nie tylko maksymalnie komplikują losy nieszczęśliwie zakochanych, a wręcz rzucają im pod nogi kamyczki, a nawet całe głazy nieszczęść i niepowodzeń, czasem przesadnie komplikując akcję. Jednak gdy za powieść New Adult zabiera się Agnieszka Lingas-Łoniewska, możecie być pewni, że nie tylko otrzymacie przesyconą emocjami, ale też dynamiczną i pełną równowagi historię. 

Najnowsza powieść Jesteś moja dzikusko nawiązuje do amerykańskiej kultury i czerpie z zagranicznych schematów, ale dzięki postaci Tony'ego pokazuje polski wymiar miłości, przepełnionej opiekuńczą postawą, szacunkiem do drugiej osoby i specyficznie pojmowanym honorem. Jestem przekonana, że niejedna z was odnajdzie w bohaterach obraz samych siebie, a Tony stanie się dla niektórych nowym Lukasem.

Amerykański złoty chłopiec i jego dzikuska

Anthony Tolland jest gwiazdą w swoim amerykańsko-polskim liceum. Niestety nie zyskał sławy za pomocą osiągnięć w nauce (choć to inteligentny dzieciak), a dzięki swemu krnąbrnemu charakterowi. Wizerunek "złego chłopca" imponuje chłopakom i wprawia w drżenie dziewczęce serca, natomiast spektakularne przejawy furii i załatwianie spraw za pomocą pięści stają się zmorą matki i przebywającego za granicą ojca. Matka Antoniego postanawia przygarnąć pod swój dach córkę zmarłej przyjaciółki, co Tony przyjmuje ze złością i niechęcią. Ruda Natalia burzy porządek rzeczy, w dodatku zupełnie nie pasuje do snobistycznej szkoły chłopaka. Wkrótce okazuje się, że przeznaczenie nie potrzebuje zgody świata, by zasiać w sercach młodych nieokiełznane uczucie, a moc przyciągania między młodymi jest silniejsza niż rozsądek...

Jesteś moja dzikusko zawiera wszelkie elementy dobrego New Adult, ale dzięki specyficznemu stylowi pisarki idealnie wpisze się w upodobania czytelniczek w każdym wieku – te młodsze poczują silną więź z bohaterami i być może odnajdą w Natalii obraz samych siebie, natomiast te dojrzalsze odniosą losy bohaterów do własnych wspomnień. Wszak burzliwe związki przeżyła niejedna z nas, choć nie zawsze były to tak skomplikowane i trudne historie.

Lukas nowego pokolenia

Jestem przekonana, że mimo oczywistego młodzieżowego klimatu, najnowsza powieść urzeknie was nieokiełznaną namiętnością, pikantną atmosferą i wybuchowym charakterem głównego bohatera. Tony, to klasyczny przykład "złego chłopca", którego zuchwały i bezczelny styl bycia idzie w parze z wzorową kindersztubą i honorowym podejściem do spraw damsko-męskich. Naszpikowany testosteronem i pewny siebie bohater wie, jak działa na płeć piękną i bez zahamowań korzysta z uroku osobistego. Natomiast Nata stanowi dla niego zagadkę – nie dość, że zupełnie nie przypomina dziewczyn, z którymi dotychczas miał do czynienia, to w dodatku jest odporna na jego urok i nie boi się wejść z nim w inteligentną polemikę. W dodatku jest przy tym jest uroczo nieśmiała, tajemnicza i frapująco piękna. 

Autorka zadbała o dopracowany portret psychologiczny postaci, osnuła ich losy siatką tajemnic, a dodając kilka ciekawych, społecznych wątków zadbała o to, by historia nie była tylko prostym romansem. To wszystko sprawia, że opowieść o cichej rudowłosej Natalii i twardym Tollandzie nabiera pazura, zasysa w wir wydarzeń i nie wypuszcza uwagi czytelnika do ostatniej strony, choć zdawałoby się, że prolog zdradził już wszystko. 

Jesteś moja dzikusko to szalenie wciągająca i dynamiczna opowieść, gęsta od kotłujących się emocji i trzymająca w napięciu dzięki zgrabnie nakreślonemu wątkowi sensacyjnemu. Koi serce pięknem młodzieńczego uczucia, bawi błyskotliwymi dialogami, a na koniec odbiera oddech poziomem dramatyzmu. Opowieść ta pozostawia czytelnika w stanie upojenia, serwując wysokoprocentową mieszankę miłości, namiętności i wzajemnego przyciągania okraszonego solidną porcją pożądania. Jak na prawdziwe New Ault przystało, autorka doprawiła całość przepięknymi, subtelnymi scenami erotycznymi, tak rzadko spotykanymi w polskiej literaturze i wyszło jej to genialnie! Momenty nie tylko doskonale oddziałują na emocje, ale też sprawiają, że całość nabiera rumieńców i magicznego klimatu pierwszego, najważniejszego zauroczenia, które owocuje dojrzałym związkiem. Serdecznie polecam.Szczegóły
Tytuł: Jesteś moja dzikusko
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 3 luty 2016

Ocena
Treść: bardzo dobra, 8/10
Styl: bardzo dobry
Okładka: niezła

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce i Wydawnictwu Novae Res

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)