Czasoumilacze #2 Remigiusz Mróz bez tajemnic.


Witajcie w specjalnym odcinku czasoumilaczy. Dziś garść informacji o książkach Remigiusza Mroza i o samym autorze. W końcu mamy mroźny tydzień, prawda? 

premiery, wznowienia, dodruki


30 marca nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukaże się REWIZJAtrzecia cześć cyklu o Chyłce i Oryńskim.

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.*

I tom Parabellum – Prędkość ucieczki osiąga zawrotne ceny na rynku wtórnym, ale powstrzymajcie chęć wydrenowania portfela. Wydawnictwo podjęło decyzję o dodruku. Autor zamieścił na swoim fanpagu informację, że nastąpi to za 2-3 tygodnie.

Wydawnictwo Genius Creations natomiast planuje gratkę dla fanów Chóru zapomnianych głosów. Przed wakacjami oddadzą w nasze ręce podwójne wydanie książki, zawierające tom drugi – Echo w otchłani.

Trzeci tom serii z komisarzem Forstem powstanie prawdopodobnie w maju lub czerwcu. Na razie szczegóły wydania utrzymane są w ścisłej tajemnicy. 


wywiady

Remigiusz Mróz (Wydawnictwo Filia / Fot. Sławomir Mielnik)

Poniżej znajdziecie linki do kilku wywiadów z autorem, ograniczyłam listę do najnowszych, inaczej post nie miałby końca :)

Wywiad dla portalu gazeta.pl, z 4 stycznia 2016 r
Wywiad dla Onetu, z 20 stycznia 2016 r.
Wywiad u Tanayah czyta – można wygrać książkę :)
Mróz o procesie wydawniczym – wywiad dla Gdzie wydać?
Wywiad z pytaniami od czytelników u Cyrysi
Wywiad na blogu Czas na książki
Wywiad na blogu Przegląd czytelniczy
Wywiad z czytelnikami dla Audioteki


Wywiad dla Matras

fragmenty do posłuchania 


Cykl o Chyłce i Oryńskim
Cykl z komisarzem ForstemUwaga! Zawiera mocny spojler pierwszego tomu, jeśli nie czytaliście Ekspozycji, nie słuchajcie.Wszystkich wielbicieli autora zapraszam na oficjalną stronę remigiuszmroz.pl
Wrażeniami z lektur możecie dzielić się w specjalnej grupie na Facebooku, stworzonej przez Julitę Sobolewską i Karolinę Sosnowską – Fan club twórczości Remigiusza Mroza. Zajrzyjcie, emocje gwarantowane :)

EDIT: A na koniec audycja "Z książki wzięte" w radiu RDC. Posłuchacie pod tym LINKIEM

Udanego i mroźnego weekendu Kochani :)


* nota wydawcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)