20 pytań do... Sabiny WaszutCykl Rozdroża zrobił na mnie wielkie wrażenie, dlatego chciałabym byście i Wy bliżej poznali jego autorkę. Od dziś możecie zadawać pisarce pytania (każda osoba maksymalnie dwa) pod tym postem. Sabina Waszut odpowie na dwadzieścia z nich, a odpowiedzi będziecie mogli przeczytać w formie wywiadu. Autor najciekawszego pytania odtrzyma egzemplarz książki W naszym domu. Pamiętajcie o podaniu swojego maila.

Kilka słów o autorce i książkach

Sabina Waszut otrzymała Pióro – główną nagrodę Festiwalu Literatury Kobiet Pióro i Pazur za powieść RozdrożaPióro i Pazur to święto zarówno pisarek, jak i czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca. Powieść Rozdroża nominowano także do prestiżowej Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

Sabina Waszut, rocznik 1979, meldunkiem i sercem chorzowianka. Laureatka konkursów poetyckich. Publikowała między innymi wmiesięczniku Śląsk, Magazynie Materiałów Literackich Cegła oraz w Śląskiej Strefie Gender i w Akancie. Laureatka konkursów literackich. Recenzentka. Propagatorka śląskiej kultury. Jest związana z chorzowskim Portem Poetyckim.

Historia opisana przez Sabinę Waszut w powieści W obcym domu - kontynuacji Rozdroży, oddaje życie na Górnym Śląsku po II wojnie światowej. Choć w powieści dominuje wątek osobisty, ważne jest dla autorki także opisanie nastrojów społecznych – antagonizmów między polską i niemiecką ludnością, które dotychczas żyły w zgodzie. Waszut opisuje także trud normalnych ludzi, których wojna zepchnęła na margines, pozbawiając środków do życia i godności. Na tym tle wyraźnie kontrastuje piękne i dojrzałe uczucie dwojga ludzi, gotowych na wiele poświęceń, by normalnie żyć*

Moją recenzję cyklu przeczytacie TUTAJ

Regulamin:1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Pytania można zadawać do 13 stycznia 2016, do godz. 23.59.
3. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może zadać maksymalnie dwa pytania.
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki Rozdroża lub W obcym domu ufundowany przez Wydawnictwo MUZA SA i Autorkę.
Za doskonały pomysł na cykl serdecznie dziekuję Cyrysi ;)
* notka biograficzna i zdjęcie pisarki pochodzi z materiałów wydawcy.

Do dzieła Kochani!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)