20 pytań do... Agnieszki Pruskiej


Zapraszam Was na kolejną wyjątkową odsłonę cyklu 20 pytań do... Dziś moim gościem jest Agnieszka Pruska, autorka kryminalnej serii o gdańskim komisarzu zwanym Barnaba Uszkier. Przez kilka kolejnych dni macie wyjątkową okazję, by zadawać pytania, z których powstanie wywiad. Autorka wybierze 20 najciekawszych jej zdaniem pytań, a jedno z nich zostanie nagrodzone książką z autografem. Fanów kryminału serdecznie zapraszam do zabawy.


Agnieszka Pruska – urodzenia wrocławianka, z wyboru gdańszczanka. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego (posiada uprawnienia do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej, jest młodszym ratownikiem wodnym), ale już od lat pracuje w zupełnie innej branży. Interesuje się sportami walki (stopień mistrzowski w aikido) oraz książkami o zróżnicowanej tematyce, nie lubi bezczynności.


Debiut literacki to powieść kryminalna Literat wydana przez Wydawnictwo Oficynka w 2013 roku. Akcja książki toczy się w Trójmieście, a główny bohater staje do pojedynku z seryjnym mordercą. Powieść zdobyła tytuł „książki miesiąca” w plebiscycie organizowanym przez portal Książka Zamiast Kwiatka i brała udział w konkursie na „książkę roku”. 

Opowiadanie o tematyce związanej z wakacjami pod tytułem Spływowe jaja zdobyło wyróżnienie w konkursie i zostało opublikowane w zbiorze opowiadań Zdrowie konia wydanym w formie ebooka przez Oficynę Wydawniczą RW2010.

W czerwcu 2015 ukazał się Hobbysta będący kontynuacją Literata.
Tym razem gdański komisarz Barnaba Uszkier wysyła rodzinę na wakacje do małej wsi położonej nad malowniczym jeziorem Krosino. Wakacyjną idyllę słomianego wdowca przerywa znalezienie zwłok niezidentyfikowanego mężczyzny na pobliskim poligonie. Niepokój policjanta wzmaga fakt, że jego synowie właśnie rozpoczęli zabawę w detektywów, prawdopodobnie znajdując ślady morderstwa. Nie zwlekając, jedzie z technikami na miejsce zdarzenia...*
Więcej informacji na: agnieszkapruska.pl

Regulamin:
1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Pytania można zadawać do 18 grudnia 2015 roku, do godz. 23.59.
3. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może zadać maksymalnie dwa pytania i musi podać w komentarzu swój adres mailowy.
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki "Hobbysta" ufundowany przez Autorkę.
5. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową, a jego adres korespondencyjny musi znajdować się na terenie Polski.
6. Zabawa nie podlega przepisom Ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Za doskonały pomysł na cykl serdecznie dziekuję Cyrysi ;)
* zdjęcie i notka biograficzna to pochodzą od autorki.


Do dzieła Kochani!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)