Córka gniewu – Maria Paszyńska. Patronat medialnyKochani, z przyjemnością przedstawiamy zapowiedź książki Marii Paszyńskiej Córka gniewu. Finałowy tom znakomicie przyjętego cyklu Cień Sułtana pojawi się w księgarniach już 3 października, pod naszym patronatem medialnym.


Oficjalna zapowiedź

Widowiskowy finał sułtańskiej trylogii!

Zdrada. Intryga. Wielka bitwa i wielka miłość zdolna pokonać każdą przeszkodę.

Klęska wojsk tureckich w bitwie morskiej pod Lepanto to dopiero początek problemów Imperium Osmańskiego. Sułtan Selim II podupada bowiem na zdrowiu, a na dworze rozpoczyna się rywalizacja o to, kto zajmie tron.

Tymczasem Jelenę po bitwie budzą krzyki marynarzy, cieszących się ze zwycięstwa. Księżniczce trudno jednak ukryć zmartwienie o swojego ukochanego, który przebywał na wrogim statku. Na dodatek musi poradzić sobie z nowym ciężarem, jaki zsyła na nią los. Chęć uwolnienia się spod wpływu ojca Vincenzo zmusi Jelenę do podjęcia kroków, które mogą zagrozić jej życiu.


Maria Paszyńska
Jest pisarką – wydała już Warszawski niebotyk, Gonitwę chmur, Cień sułtana, Krwawe morze i Owoc granatu.
Jest poliglotką – zna angielski, francuski, hiszpański, turecki i perski. Umie też liczyć m.in. po japońsku i hebrajsku.
Jest żoną i mamą – mogłaby spokojnie zostać rzecznikiem prasowym instytucji małżeństwa.
Jest uważną słuchaczką – lubi rozmawiać ze starszymi ludźmi w komunikacji miejskiej i w ten sposób ocala ich wspomnienia.
Jest katoliczką z urodzenia i z wyboru, która ma idée fixe dialogu żydowsko-chrześcijańsko-muzułmańskiego (jest chrześcijanką, ale chodziła do żydowskiej podstawówki i studiowała islam).
I w końcu: ma nieposkromiony apetyt na przeszłość – dlatego pisze powieści historyczne.


Skusicie się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)