Maraton z Harrym Potterem #5 Baśnie Barda Beedle'a


Baśnie Barda Beedle'a przełożyła z run na język angielski Hermiona Granger, a z języka angielskiego na polski Andrzej Polkowski, dacie wiarę? Mało tego, komentarzami obdarzył wydanie sam Albus Dumbledore. 

Zobacz więcej >

Maraton z Harrym Potterem #4 Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć


Smoki, gryfy, jednorożce, feniksy i centaury – te i inne stworzenia pojawiają się w ludzkich legendach i baśniach, zwłaszcza tych z okresu średniowiecza. A czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby magiczne stworzenia istniały naprawdę?

Zobacz więcej >

Maraton z Harrym Potterem #3 Goście, goście!


Zaskoczyłam Was ciekawostkami, pokazałam podręcznik, a w dzisiejszym odcinku poznacie zdanie fajnych blogerów o pottero-książkach i pottero-filmach. Zatem zróbcie sobie dużą kawkę, tudzież herbatkę i zapraszam do lektury ☺

Zobacz więcej >

Matraton z Harrym Potterem #2 Quidditch przez wieki


Kto z Was marzył o tym, by zostać czarodziejem? A może wciąż czekacie na własną sowę z listem? Ja już nie czekam. Wiem, że nie przyleci, ale za to z perwersyjną przyjemnością zgłębiam zasady gry w quidditcha, bo przecież zawsze mogę złapać miotłę i rozegrać partyjkę ze znajomymi czarownicami. 

Zobacz więcej >

Maraton z Harrym Potterem #1


Najbliższy tydzień na blogu będzie szczególny, ponieważ na łamach Lustra zagości tylko jeden cykl książkowy, ale za to taki, o którym słyszeli wszyscy – dobrze myślicie: Harry Potter! Jest ku temu szczególna okazja ponieważ wreszcie doczekaliśmy się wznowienia dodatków dla prawdziwych fanów małego czarodzieja. Baśnie Barda Beedle'a, Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta prezentują się zacnie i w kolejnych odcinkach trochę Wam o nich opowiem. A zaczniemy leciutko, od ciekawostek ☺
Zobacz więcej >

Co kryją jej oczy – Sarah Pinborough #cozazakonczenie


Tak sobie myślę, że Stephen King znalazł nowe powołanie – pisanie rekomendacji dla koleżanek po piórze. Bez wątpienia wpływa to na zainteresowanie książką i przyciąga uwagę wielbicieli prozy autora,  ale czy nie jest trochę na wyrost? O książce Co kryją jej oczy napisał: Proza Pinborough tętni życiem i emocjami, które udzielają się czytelnikowi. Nie mogłem się oderwać. Czy miał rację?
Zobacz więcej >

Cela 7 – Kerry Drewery. Przedpremierowo


Akcja powieści została osadzona w Londynie, jednak autorka prezentuje nam jego alternatywną wizję. Cały kraj został objęty nowatorskim systemem wymiaru sprawiedliwości. Nie ma już przeludnionych więzień. Jest tylko siedem cel, na każdy dzień inna. 
Zobacz więcej >

Carpe Diem – Diane Rose. Patronat medialny



Z przyjemnością informuję, że objęłam patronatem medialnym Carpe Diem Diane Rose. Książka ukaże się 6 kwietnia 2017 roku nakładem Wydawnictwa Videograf SA. Zapamiętajcie ten tytuł i przygotujcie pudełko chusteczek, ponieważ historia Rose bez serca poruszy Was do głębi.
Zobacz więcej >

Wszystko wina kota – Agnieszka Lingas-Łoniewska. Zapowiedź


Już w maju premiera 25 książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Powieść o pewnej roztrzepanej pisarce, kocie i innych cudach będziecie mogli wziąć do ręki na Warszawskich Targach Książki. Wydawca szykuje nie lada gratkę dla fanów, ponieważ będzie można od razu zdobyć dedykację podczas spotkania z autorką i kto wie, co się jeszcze wydarzy. Czasami życie pisze najlepsze scenariusze ☺
Zobacz więcej >

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...


Kochani, na początku roku zapowiadałam, że wkrótce na blogu nastąpią zmiany. Z uwagi na obowiązki zawodowe i skomplikowane zawirowania na gruncie osobistym musiałam znaleźć sposób, by to miejsce, które uparcie buduję od trzech lat, nie umarło śmiercią naturalną z powodu tak banalnego jak brak czasu. Może moja decyzja Was zdziwi, ale od dziś Lustro Rzeczywistości przestaje istnieć... jako blog jednoosobowy ☺
Zobacz więcej >

Sztuka kochania – Michalina Wisłocka. O seksie słów kilka


Ze Sztuki kochania wyłania się jedno bardzo ważne twierdzenie: nie ma kobiet oziębłych, są tylko kobiety nierozbudzone. Michalina Wisłocka wierzyła, że każdy człowiek bez względu na płeć ma prawo do swobody i satysfakcji seksualnej. Dziś taki pogląd nikogo nie dziwi, ani nie szokuje, ale 40 lat temu? Zapytajcie rodziców. A sami koniecznie sięgnijcie po książkę, wbrew pozorom – ponadczasową.
Zobacz więcej >

Jezioro łabędzie – Charlotte Gastaut. Kącik rodzica


Są tu jakieś wrażliwe na piękno mamy? Albo uwielbiający sztukę tatusiowie? Dzisiaj pokażę Wam jedną z najpiękniejszych książek dla dzieci jaką w życiu widziałam! Absolutnie urzekająca, wielkoformatowa, przemyślana publikacja wydawnictwa Mamania skradła serce mojej córki, mje zresztą też 💓💓💓
Zobacz więcej >

Różany konkurs – wyniki


Kochani, serdecznie dziękuję Wam za liczny udział w konkursie. Dzięku uprzejmości Wydawnictwa Jak jedna osoba otrzyma pakiet książek Bogdy Ziembickiej – Różany. Kto to będzie?
Zobacz więcej >

Nie pozwól mi odejść – Abbi Glines. Niekończąca się historia.


Kontynuuję przygodę z serią Rosemary Beach, a za mną dwunasty (prawdopodobnie przedostatni) tom. Abbi Glines znalazła sposób na sukces, tworzy przyjemnych w odbiorze bohaterów z problemami i dba o dynamikę akcji. Jak się okazuje, to wystarczy, by na długo utrzymać zainteresowanie czytelników.
Zobacz więcej >

Literacki Debiut Roku – ruszyła VI edycja!


19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
Zobacz więcej >

Złote jabłko – album fotograficzny Kamila Olechwirowicza


Podobno nie samą książką człowiek żyje ☺Równie ważne, jak doznania płynące z tekstu pisanego są wrażenia estetyczne. A takie zapewnia niewątpliwie dobra fotografia.
Zobacz więcej >

Cela 7 – Kerry Drewery. Zapowiedź


POWINNA UMRZEĆ CZY ŻYĆ? TY DECYDUJESZ…
Zobacz więcej >

Był sobie pies – W. Bruce Cameron. Okiem Moniki.


W lutym na ekranach kinowych pojawiła się ekranizacja powieści Bruce`a W. Cameron`a pt. Był sobie pies, lecz zanim udacie się na seans zapraszam Was do przeczytania książki. Znajdziecie w niej zaskakującą historię psa łaknącego ludzkiej miłości i przyjaźni. Jestem przekonana, że psie przemyślenia i mądrości niejednokrotnie Was rozbawią. Niestety psie życie nie zawsze jest kolorowe, więc ostrzegam lojalnie, bez chusteczek się nie obejdzie.
Zobacz więcej >

Różany konkurs na Dzień Kobiet – zakończony


Kochani, zgodnie z obietnicą zapraszam na konkurs. Dzięku uprzejmości Wydawnictwa Jak mam dla Was cudny pakiet książek Bogdy Ziembickiej – Różany. To pięć części zajmującej sagi rodzinnej o miłości, szcześciu i splątanych ludzkich losach, zamknięta w dwóch tomach. Chcecie? 
Zobacz więcej >

Różany – kompletne wydanie sagi Bogny Ziembickiej


Dworek w Różanach to rodzinny dom Zosi Boruckiej, która żyje tam szczęśliwie z ojcem, swoją dawną nianią Zuzanną, wśród przyjaciół. Z pasją zajmuje się kwiatowym ogrodem oraz ekologicznymi uprawami. I marzy o założeniu rodziny z Krzysztofem, którego kocha od dawna.
Jednak życie bywa przewrotne – rodzina Boruckich traci ukochane Różany. W Krakowie Zosia zaczyna nowe, zupełnie inne życie. Czy zazna jeszcze radości i szczęścia? Spełni marzenia o miłości? Czy otuchę i wsparcie da jej Krzysztof czy Eryk – przyjaciel, który nie ukrywa, że chciałby być kimś więcej?
Zobacz więcej >

Chwila na miłość – Joanna Stovrag. Jeszcze żyję...


Nie bez powodu mówi się, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Czy młoda studentka, wyjeżdzając na zagraniczne praktyki spodziewa się, że jej życie, dotąd beztroskie i wspaniałe, może nagle zostać wystawione na niebezpieczeństwo? Czy zakochani ludzie, którze czule patrzą sobie w oczy i drżącym głosem wyznają uczucia są w stanie wyobrazić sobie dramatyczną rozłąkę? Jak znaleźć chwilę na miłość w obliczu wojny? Przeczytajcie.
Zobacz więcej >

Portfel piszczy, czyli zapowiedzi marcowe


Rok zaczął mi się tak aktywnie, że z wrażenia zapomniałam dodać styczniowych i lutowych zapowiedzi, ale od marca będą pojawiały się regularnie. Dziś zapraszam na pierwszą porcję,  niezbyt wielką – tak w sam raz na początek wiosny ☺
Zobacz więcej >
Lustro Rzeczywistości © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka