Koszmar Morfeusza – K.N. Haner. Mafijna miłość


Całkiem niedawno opowiadałam Wam o książce, która miała ostro namieszać w literackim światku i zebrać setki skrajnych opinii. Okazało się, że miałam rację – Sny Morfeusza nie tylko spowodowały niejedną burzę w blogosferze, ale też sprzedały się na pniu. Co to oznacza? Chyba tylko tyle, że mamy rodzimą wersję E. L. James i czy się to komuś podoba, czy nie – w erotycznych klimatach K. N. Haner radzi sobie świetnie. Kolejny tom Mafijnej miłości z pewnością nie zawiedzie fanek twórczości autorki.
Zobacz więcej >

Kobiety ciężkich obyczajów – Natasza Socha. PrzedpremierowoZabawna, ciepła i poruszająca powieść? Nie tym razem. W trzecim tomie cyklu Matki, czyli córki Natasza Socha z premedytacją serwuje czytelnikowi historyczną prawdę ubraną w kontrowersje. Tam, gdzie rozbudzone namiętności młodej dziewczyny, spotykają się z żądzą zysku i zemsty powstaje unikalny teatr życia, w którym gwiazda może być tylko jedna. Przeczytajcie.
Zobacz więcej >

Barwy miłości. Zatracenie – Kathryn Taylor. Książka o miłości.


Kathryn Taylor wie, jak opisać barwy miłości. Po lekturze trzeciej książki z cyklu Colours of love jestem usatysfakcjonowana. Angielskie klimaty poprzedniego tomu nieco mnie zawiodły, ale Zatracenie to zupełnie inna bajka, w dodatku umiejscowiona wśród rzymskich zabytków, sztuki i tajemnic. 
Zobacz więcej >

Zemsta i przebaczenie. Tom II Otchłań nienawiści – Joanna Jax. Zapowiedź


Kochani, z przyjemnością informuję, że ponownie zostałam ambasadorką powieści Joanny Jax. Drugi tom cyklu Zemsta i przebaczenie zatytułowany Otchłań nienawiści pojawi się w księgarniach 21 lutego 2017 r. 
Zobacz więcej >

Margo – Tarryn Fisher. Psychotyczność czy świadome działanie?W Bone stoi pożeracz, który spowija lokatorów ciemnością. W pożeraczu mieszka dziewczynka, a w dziewczynce ciemność, mrok i drżenie...
Margo to nie jest kolejna historia o miłości, a frapująca opowieść o wymierzaniu sprawiedliwości. Tylko czy karą zawsze musi być śmierć?
Zobacz więcej >

#linkoweparty – wyniki konkursu urodzinowego


Trzecia rocznica bloga stała się okazją do zorganizowania konkursu, w którym mogliście zgłaszać swoje linki do czytelniczych miejsc wartych odwiedzenia. Nadszedł czas na książkowe party z blogami, rozgośćcie się ☺
Zobacz więcej >

Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry. Oreorgazm


Ogień, który ich spala to kolejna powieść Brittainy C. Cherry, na którą czekałam z utęsknieniem (recenzje poprzednich znajdziecie na blogu). Czy i tym razem autorka rozerwała moje serce na strzępy? Przekonajcie się.
Zobacz więcej >

Ciemniejsza strona Greya – po seansie...

Dziś wyjątkowy dzień, wszak mamy walentynki ☺ Na pewno macie ochotę poznać moje zdanie na temat najnowszego kinowego hitu, jakim jest Ciemniejsza strona Greya. Otóż moi drodzy, ten film to arcydzieło, objawienie kinowe i absolutne must see! 
Zobacz więcej >

Abonament Legimi, czyli jak czytać dużo, tanio i legalnie


Czytam dużo. W napiętym planie dnia staram się wygospodarować minimum godzinę dziennie na lekturę, więc trudno byłoby mi wszędzie dźwigać ze sobą książki. Po pierwsze – niszczą się od tego, a po drugie – co z wygodą? Wieść o tym, że istnieje coś takiego jak Legimi, czyli legalne książki bez limitu w abonamencie, zelektryzowała mnie. Przecież to brzmi jak spełnienie marzeń książkoholika! Czy rzeczywiście?
Zobacz więcej >

Bestsellery Empiku 2016 rozdane!


Właśnie wręczono statuetki Bestsellerów Empiku. Najpopularniejszymi książkami okazały się Przeznaczeni Katarzyny Grocholi, Małe życie Hanyi Yanagihary, Grunt pod nogami ks. Jana Kaczkowskiego oraz Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany Neli Małej Reporterki.
To wyjątkowe wyróżnienia, ponieważ przyznawane są przez 33 miliony osób. Na uroczystej gali widzowie mieli okazję poznać nie tylko najchętniej wybierane w 2016 roku książki, płyty, filmy i grę, lecz także posłuchać wyjątkowych koncertów – między innymi: O.S.T.R., Ani Dąbrowskiej i Alvaro Solera. Rozstrzygnięty został także internetowy plebiscyt na Wydarzenie Roku.

Bestsellery Empiku to wynik całorocznych wyborów klientów salonów Empik i empik.com. Każdy zakup w ciągu roku to głos oddany w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Statuetki zostały przyznane w 11 kategoriach dla najlepiej sprzedających się tytułów, które ukazały się w 2016 roku: pięciu literackich, dwóch muzycznych, trzech filmowych i dla gry multimedialnej.

Za najciekawsze wydarzenie 2016 roku odbiorcy uznali serial Belfer z brawurową rolą Macieja Stuhra. W uzasadnieniu nominacji czytamy: „Wspólne dzieło pary scenarzystów (świetny debiut na tym polu Moniki Powalisz i Jakuba Żulczyka), reżysera Łukasza Palkowskiego i kapitalnie dobranych aktorów dowodzi, że polscy twórcy potrafią stworzyć produkcję telewizyjną na światowym poziomie bez oglądania się na zachodnie wzorce i formaty”.*Bestsellery Empiku 2016 – lista literackich laureatów:

Literatura polska: Przeznaczeni – Katarzyna Grochola; Wydawnictwo Literackie
Literatura zagraniczna: Małe życie – Hanya Yanagihara; Wydawnictwo W.A.B.
Literatura faktu: Grunt pod nogami – ks. Jan Kaczkowski; Wydawnictwo WAM
Literatura dla dzieci: Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany – Nela Mała Reporterka; Wydawnictwo Burda Książki
Literatura dla młodzieży: Harry Potter i Przeklęte Dziecko – J.K.Rowling, John Tiffany, Jack Thorne; Wydawnictwo Media Rodzina

*materiał przygotowany przez agencję reprezentującą empik.com

Co sądzicie o wynikach? Oglądaliście galę?

Zobacz więcej >

Wywiad z Natalią Nowak-Lewandowską


Ostatnio mieliście okazję zadać pytania autorce Pozorności Natalii Nowak-Lewandowskiej. Tym razem postanowiłam zaszaleć i do zabawy zaprosiłam zaprzyjaźnionych autorów, którzy zadali pytania debiutującej koleżance po fachu. Takiego wywiadu jeszcze nie było! Poczytajcie.
Zobacz więcej >

Zimowa miłość – Elżbieta Rodzeń. Przedpremierowo


Ile razy zdarzyło Wam się czytać powieść obyczajową silnie osadzoną w medycznych klimatach? Nie mam na myśli thrillerów medycznych, ani literatury traktującej o chorobach, raku czy po prostu umieraniu. Nikt nie pisze takich książek, z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów ☺ Od dawno czekałam na lekturę będącą zamiennikiem najlepszych medycznych seriali i doczekałam się! Elżbieta Rodzeń napisała mroźny romans, mocno zaprawioną medycyną i zdobyła moje serce. Przeczytajcie!
Zobacz więcej >

Eksplozje – Janusz Leon Wiśniewski. Męski dialog


Zbliża się święto miłości, zatem drodzy panowie, jeśli nie wiecie co kupić ukochanej kobiecie, śmiało sięgajcie po Eksplozje. Zgodnie z zapowiedzią to ekskluzywny literacki podarunek dla wszystkich kobiet, w którym ośmiu wrażliwych mężczyzn wchodzi w dialog z Januszem L. Wiśniewskim – autorem znającym kobiecą duszę jak własną kieszeń. Przeczytałam i... przepadłam.
Zobacz więcej >

Hrabia Monte Christo – Aleksander Dumas. Klasyka nie gryzieBardzo długo czekałam na ładne wydanie Hrabiego Monte Christo i wreszcie, dzięki Wydawnictwu MG cudny egzemplarz stanął na mojej półce. Choć niezbyt często sięgam po klasykę, powieść Dumasa jest jedną z tych, do których lubię wracać. Jest w niej wszystko to, co zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie: przemyślana intryga, spektakularna zemsta, przyjaźń, miłość i walka o honor, a to wszystko podane w przyjaznej formie. Dumas nie przynudza, a wydźwięk powieści ma charakter ponadczasowy. Przeczytajcie.
Zobacz więcej >

Wywiad z Magdaleną Majcher


Magdalena Majcher (ur.1990) – autorka powieści obyczajowych Jeden wieczór w Paradise i Stan nie! błogosławiony, recenzentka, blogerka, copywriter i redaktorka. Ma to niebywałe szczęście, że robi w życiu to, co kocha: pisze, nie tylko książki. Jej recenzje, wywiady i artykuły ukazują się regularnie w portalach internetowych i w prasie, a opowiadania są publikowane w czasopismach kobiecych. Jej motto życiowe brzmi: "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia".
Zobacz więcej >
Lustro Rzeczywistości © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka