Cela 7 – Kerry Drewery. Zapowiedź


POWINNA UMRZEĆ CZY ŻYĆ? TY DECYDUJESZ…

O książce

Zamordowano uwielbianego przez tłumy celebrytę. Zatrzymana na miejscu zbrodni szesnastoletnia Martha Honeydew przyznała się do winy i zajęła miejsce w celi śmierci. Przyszła pora, aby sprawiedliwości stało się zadość.

O losie dziewczyny decydują widzowie reality TV, którzy mają siedem dni na rozstrzygnięcie, czy oskarżona ma żyć, czy umrzeć. Nie ma już sędziów – jest publiczność z telefonami w ręku. Sprawa budzi ogromne emocje, bo po raz pierwszy w historii programu w celi śmierci znalazła się nastolatka.

Martha uparcie twierdzi, że jest winna, ale czy to ona pociągnęła za spust? A może rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana niż obrazy, którymi karmią nas media?

Cela 7 to fascynująca opowieść o tym, jak wiele jesteśmy gotowi poświęcić w imię tego, co dla nas najważniejsze.


O autorce

Kerry Drewery mieszka w hrabstwie Lincolnshire w Wielkiej Brytanii. Jest autorką dwóch innych cieszących się dużym uznaniem powieści dla młodzieży, poruszających śmiałą tematykę. A Brighter Fear (2012) to opowieść love story rozgrywająca się na tle wojny w Iraku. A Dream of Lights (2013) opowiada historię nastolatki z Korei Północnej.
Zanim Kerry została pełnoetatową pisarką, była koordynatorką programu BookStart w brytyjskiej instytucji charytatywnej BookTrust. Została finalistką organizowanego przez BBC konkursu na scenariusz oraz otrzymała dyplom ukończenia wyższych studiów w dziedzinie profesjonalnego pisarstwa.
Kiedy nie pisze, biega, jeździ na rowerze i pływa, co pozwala jej unikać prac domowych i bez wyrzutów sumienia zajadać się sernikiem, za którym przepada. Kerry kocha psy, a jej dom jest pełen książek i filmów. Można ją znaleźć na Facebooku facebook.com/KerryDrewery, Twitterze @KerryDrewery, Instagramie kerry.drewery

Skusicie się? Już w następną środę na blogowym Facebooku ruszy konkurs z Celą 7 do wygrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)