Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book – Lars Mytting


Rok temu pojawiła się na naszym rynku rewelacyjnie przyjęta książka Porąb i spal Larsa Myttinga. Zarówno autor jak i wydawnictwo poszli za ciosem i oddali w ręce czytelników activity book, czyli ilustrowaną książkę, zawierającą zagadki, kalambury i zadania, które mają służyć tylko i wyłącznie nieskrępowanemu relaksowi. Czy spełnia swoje zadanie? Jak myślicie?

Okazało się, że książka jest nie tylko ciekawym czasoumilaczem, ale też posiada walory edukacyjne i dyskretnie wprowadza czytelnika w świat natury. Obcowanie z drewnem to bowiem nie tylko rąbanie, układanie w stosy czy palenie, ale również dbanie o lasy i szeroko rozumianą przyrodę. Nie zapominajmy jednak, że Porąb i spal Activity book to przede wszystkim kolorowanka z zadaniami.


Książka jakoś szczególnie mnie nie porwana, ponieważ spodziewałam się nieco innej zawartości (bardziej związanej z książką Myttinga). Tymczasem okazało się, że jest to publikacja zawierająca twórcze zadania skupione wokół drewna i czynności związanych z jego obróbką. Będzie to natomiast nie lada gratka dla osób, które interesuje temat, a nie mogą po prostu wyjść przed dom i porąbać własnego stosu. 

Nieoczekiwanie okazało się również, że publikacja zainteresowała moją córkę, która nie tylko pokolorowała większość ilustracji, ale też wykonała kilka zadań (na przykład ubrała papierowe laleczki). Zatem jeśli macie w domu małoletnich wielbicieli kolorowanek, zwróćcie uwagę na tę pozycję.


Książka jest ładnie wydana (jak przystało na Smak Słowa, znany z dopracowanych wydań), ma ciekawy, wygodny format i zachęcającą kolorystykę. Przyciągnie wielbicieli kolorowanek, choć do końca nie jest tego typu publikacją. Sprawdzi się jako prezent dla osób, które szukają w książkach twórczego relaksu, a nie przepadają za czytaniem ☺ oraz dla wszystkich tych, którzy lubią nowości książkowe tego typu.


Szczegóły
Tytuł: Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book
Autor: Lars Mytting
Przekład: Karolina Drozdowska i Witold Biliński
Wydawnictwo: Smak Słowa
Format: 230 x 230 mm
Ocena: warto kupić

Dla kogo?
  • dla tych, którzy lubią nowinki,
  • dla dzieci, 
  • dla zestresowanych, 
  • dla wielbicieli lasu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)