Szczypta magii włoskiej teściowej – KONKURS


W dniu premiery książki Takie życie tylko w Neapolu przychodzę do Was z konkursem, w którym można wygrać tę smakowitą książkę. 

Goethe powiedział: Zobaczyć Neapol i umrzeć. Katherine Wilson zobaczyła to miasto i zaczęła żyć. 

Dowcipna i pełna soczystych anegdot opowieść młodej Amerykanki, która przyjeżdża na staż do Neapolu. Krótki pobyt zamienia się w trwałą fascynację kulturą, kuchnią i mieszkańcami tego urokliwego miasta. Katherine zakochuje się w Salvatore i zaprzyjaźnia z jego rodziną. Będąc stałym gościem w ich domu, poznaje włoskie tradycje i uczy się siebie od nowa. Odkrywa niezwykłe jedzenie i wyjątkowe podejście Włochów do świętowania, cielesności i miłości. 

Autorka, która przez wiele lat borykała się z zaburzeniami odżywiania, zaczyna po raz pierwszy w życiu doświadczać carnale, czyli poczucia zmysłowości i dobrego samopoczucia we własnym ciele. Uczy się też trudnej sztuki sdrammatizzare – umiejętności wysysania tragizmu z wydarzeń i wypluwania go z szerokim uśmiechem. 

W tej powieści, zupełnie jak w malowniczym Neapolu wszystko kręci się wokół jedzenia. Neapolitańskie ragù ma bowiem kluczowe znaczenie dla kultury i jest podstawą wielu potraw.

Nawet kupowanie jajek stało się rytuałem. Bo kiedy rodzina Avallone kupuje jajka i któreś im się nie spodoba, bez ogródek mówią sprzedawcy: E’ brutto cumm'a faccia tuia! (To jest paskudne jak twoja twarz). 

Teraz już wiem, że Neapol jest taki jak Nowy Jork – albo się go kocha, albo nienawidzi. A jeśli się go kocha, nie ma sensu kogoś przekonywać, żeby tego nie robił. Nie da się też nawrócić tych, którzy go nienawidzą. W Neapolu czuje się chaotyczną, wibrującą energię, która zmusza człowieka do tego, by się jej poddał*

Zadanie konkursowe: 

Zrób zdjęcie wyjątkowo smakowitej potrawy, na widok której czujesz się jak gość na przyjęciu u włoskiej teściowej.


Zdjęcia wklejajcie pod tym postem, w komentarzach (można to zrobić w Disqusie naciskając ikonkę krajobrazu po lewej stronie okienka komentarzy) lub ślijcie na maila: lustro.rzeczywistosci@gmail.com z dopiskiem szczypta magii. Po zakończeniu zabawy jury wybierze jedno zdjęcie i nagrodzi je egzemplarzem książki Katherine Wilson Takie życie tylko w Neapolu, ufundowanym przez Wydawnictwo Czarna Owca.

Regulamin:
1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Zdjęcia konkursowe można przesyłać do 30 kwietnia 2016 , do godz. 23.59.
3. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może wziąć udział w zabawie, warunkiem jest przesłanie zdjęcia w komentarzu lub na maila na adres: lustro.rzeczywistosci@gmail.com
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki Takie życie tylko w Neapolu ufundowany przez Wydawnictwo Czarna Owca.
5.Obowiązkiem zwycięzcy jest przesłanie adresu wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników konkursu. 
6. Zdjęcia muszą być własnego autorstwa, przesłanie ich wiąże się z wyrażeniem zgody na publikację na blogu Lustro Rzeczywistości oraz w serwisach społecznościowych.
7. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

* Katherine Wilson, Takie życie tylko w Neapolu, Wydawnictwo Czarna Owca, Premiera 13 kwietnia 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)