20 pytań do... Marii Paszyńskiej


Recenzja książki "Warszawski niebotyk" wzbudziła w was wiele emocji i wiem, że chcielibyście poznać nie tylko tę historię, ale też autorkę. Młoda, szalenie zdolna i niepokojąco piękna autorka zgodziła się zdradzić wam co nieco na swój temat.
Przez najbliższe kilka dni macie niepowtarzalną szansę, by w komentarzu zadać Marii Paszyńskiej jedno pytanieSposród waszych pytań autorka wybierze 20 najciekawszych i odpowie na nie, a ja opublikuję odpowiedzi w formie wywiadu. 

Autor najciekawszego komentarza zostanie nagrodzony nowiutkim egzemplarzem książki "Warszawski niebotyk". 
KILKA SŁÓW O AUTORCE

Maria Paszyńska (1985) z urodzenia Dolnoślązaczka, z wyboru rodziców, a później i własnego serca – warszawianka. Ukończyła klasę humanistyczną z rozwiniętym programem wychowania estetycznego w VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Jest przewodnikiem miejskim po Warszawie i varsavianistą z zamiłowania. Prowadziła własną firmę przewodnicką i wiele lat pracowała w kancelarii prawnej. Zna całkiem sporo języków obcych. Prywatnie jest zakochaną żoną i chyba nienajgorszą matką dwójki dzieci. 

Przygodę z pisaniem, rozpoczęła w czwartej klasie szkoły podstawowej. Napisała wówczas sztukę z morałem dla szkolnego kółka teatralnego. Potem były opowiadania, powieści, nowele, haiku pisane do szuflady. W liceum reżyserowała musicale, do których pisała również scenariusze. Pisuje także felietony i bajki dla dzieci publikowane w tygodniku Klimaty św. Anny.*

Regulamin:
1.Organizatorem zabawy jest właścicielka bloga Lustro Rzeczywistości.
2. Pytanie można zadać w dniach 19–23 września 2015 roku, do godz. 23.59.
3. Każdy czytelnik bloga (również anonimowy) może zadać jedno pytanie.
4. Nagrodą jest 1 egzemplarz książki "Warszawski niebotyk" ufundowany przez wydawnictwo Czwarta Strona.

Za doskonały pomysł na cykl serdecznie dziekuję Cyrysi ;)


* notka biograficzna pochodzi ze strony autorki https://mariapaszynska.wordpress.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)