portfel piszczy, czyli zapowiedzi sierpnia


Sierpień zapowiada się cudownie a mój portfel zbliża się do cienkiej granicy załamania nerwowego... Zobaczcie, co w sierpniu zwróciło moją uwagę. Koniecznie dajcie znać, co ważnego pominęłam ;)

5 sierpnia


Chodząca katastrofa
Jamie McGuire
Albatros
II tom bestsellerowej serii Walking Disaster

Intensywna. Niebezpieczna. Wciągająca. Absolutnie uzależniająca. Romantyczna i szalona powieść na punkcie której oszalały młode amerykanki!
Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on?
Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej. 
Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.

6 sierpnia 

Nie ma nieba 
Jolanta Kosowska
NovaeRes


Historia miłości i lekarskich dylematów. „Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach, ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności, empatii, której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony, rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości, która mogłaby stać się love story współczesnych czasów. Przeczytaj! Być może nagle w swym lekarzu zobaczysz zupełnie innego człowieka…
12 sierpnia

Ekspozycja
Remigiusz Mróz
Filia

Nieuchwytny zabójca.
Mroczna tajemnica z przeszłości.
Zaskakujący finał. 
Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.
Trylogia z komisarzem Forstem.

Oddam ci słońce
Jandy Nelson
Otwarte/Moondrive


Jude
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem…

Noah
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…


Delirium. Trylogia
Oliver Lauren
Otwarte

Bestsellerowa opowieść o świecie, w którym [miłość] uznawana jest za groźną chorobę.

Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć.

Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.

Tom zawiera powieści "Delirium", "Pandemonium" i "Requiem" oraz opowiadania "Hana", "Annabel", "Raven i Alex".

Dotyk Julii. Trylogia
Tehereh Mafi
Otwarte

Historia miłości w dystopicznym świecie, która podbiła serca milionów czytelników.

Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś więcej niż zwykłym człowiekiem. Jej dotyk zabija, dlatego od wielu dni żyje w izolacji. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem, ale Julia nie ma zamiaru im pomagać. Co więcej – postanawia się im przeciwstawić. W tej walce nie będzie sama. W jej życiu pojawi się ktoś, kogo pokocha. Tylko czy będzie mogła mu zaufać?

450 stron 
Patrycja Gryciuk
Czwarta Strona 

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno…

W świecie, w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów.

Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!


13 sierpnia

Nieprzewidziane konsekwencje miłości
Jill Mansell
Literackie

Josh – były członek sławnego zespołu Go Destry, który po trzech latach spektakularnej kariery się rozpadł, postanawia opuścić Kalifornię i wrócić do rodzinnej Kornwalii. Przez przypadek poznaje Sophie, piękną fotografkę. Zauroczony, bez wahania proponuje jej kolejne spotkanie, lecz ona uparcie odmawia, twierdząc, że nie umawia się na randki. Chłopak nie daje za wygraną i próbuje poznać przyczynę takiego zachowania dziewczyny.

Myślicie, że to jedyny wątek romansowy w tej sympatycznej opowieści? Babcia Josha też się zakocha. I kilku innych bohaterów. Jednym słowem, Jill Mansell w najlepszej formie - pełna miłości, zaskakujących zbiegów okoliczności i odrobiny szaleństwa opowieść pióra bestsellerowej brytyjskiej autorki.


Złączeni
Carol Cassella
Prószyński i S-ka


Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście.
Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?

17 sierpnia

Porządek rzeczy
Paola Capriolo
Dreams

Sabrina ma za sobą bolesną przeszłość, przed sobą ogromne chęci na sukces. Dziewczyna została sama na świecie, ale los, który odebrał jej w życiu prawie wszystko, zdaje się wreszcie odwracać. Właśnie została zatrudniona w wymarzonej firmie Desire, która obiecuje spełnić wszelkie pragnienia swoich klientów. Sabrinę rozpiera duma. W nowej pracy jest odpowiedzialna za pisanie bajek dla najmłodszych użytkowników sieci. Jednak pod fałszywie lśniącą fasadą tego doskonałego świata mnożą się sprzeczności. Bajki pisane przez dziewczynę to w rzeczywistości puste wypełniacze do reklam. Ofertę Desire przepełnia brutalna przemoc udająca rozrywkę, wreszcie zadziwia łatwość z jaką firma pozbywa się starszych pracowników nie do końca idących z duchem tych nowych, przerażających czasów. Prawdziwe życie, poza złotą wieżą Desire, jest trudniejsze niż się wydaje. Dopiero niespodziewane i niestety fatalne spotkanie pozwoli Sabrinie otworzyć oczy, które do tej pory z uporem zaciskała. M. pojawi się nagle, tak od niej inny, tak zagadkowy...

Na ścianie w siedzibie Desire wisiał ogromny napis MYŚLĘ POZYTYWNIE. Żaden z pracowników nigdy nie śmiał przeciwstawić się tej zasadzie. 
PORZĄDEK RZECZY – Sabrina po raz pierwszy w życiu zdała sobie sprawę, że nie zna znaczenia tych słów.

26 sierpnia

Przypadki pewnej desperatki
Magdalena Wala
Czwarta Strona

Jak połączyć studia, pracę i marzącego o małżeństwie partnera? Co zrobić, kiedy dzwony weselne brzmią jak marsz pogrzebowy? Narzeczony Julii to ideał: kocha dziewczynę na zabój i ofiarowuje jej miłość do przysłowiowej grobowej deski, a ponadto jest spadkobiercą starego pałacyku. Materiał na scenariusz o księżniczce i rycerzu na białym koniu? Na wielkie love story z happy endem? Nie tym razem!

W pałacyku narzeczonego Julia znajduje pamiętnik pensjonarki, który przenosi bohaterkę na dziewiętnastowieczny dwór księżnej Izabeli Czartoryskiej. Kryminalna zagadka relacjonowana przez autorkę pamiętnika coraz bardziej pochłania uwagę dziewczyny i rozbudza jej detektywistyczne zacięcie.

Jak przystało na prawdziwą desperatkę, Julia rozwiązuje tajemnicę dworku żywiołowo i z humorem. Przy okazji sporządza swój osobisty przepis na szczęście.


28 sierpnia
Zniewoleni
Emma Chase
Filia

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa.
Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa.
Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny – byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem.

Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.Widzicie coś dla siebie? 
Zdradźcie mi, na widok jakiej pozycji wasz portfel piszczy ;)

50 komentarzy:

 1. Piszczy na widok "Złączonych", "450 stron" i "Oddam ci słońce" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko "Ekspozycja" zwróciła moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój portfel chyba odpocznie w tym miesiącu, bo praktycznie na nic nie czekam. Chętnie przeczytam ''Chodzącą katastrofę'', ale nie spieszy mi się. No i jeszcze pod koniec miesiąca ostatnia część ''After'' Anny Tood wychodzi, więc to by było na tyle ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa "Złączonych" oraz nie mogę się doczekać "Oddam ci słońce"!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja w sierpniu czekam najbardziej na Ekspozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie na szczęście nic ciekawego w sierpniu nie ma, rzadko z resztą sięgam po nowości. Za dużo ksiażek na półce, w kolejce...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kradnę portfel!:P Skąd taki piękny?:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie najbardziej interesuje 450 stron :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. No na Mroza to bym się skusiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na całe szczęście "450 stron" wpadnie mi jako recenzencki, bo na żadne piski nie mogę portfelowi pozwolić - polskie morze drogie morze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak, bardzo drogie morze... ale za to będziesz miała idealną lekturę na plażę ;)

   Usuń
 11. Chodząca katastrofę musze mieć! Dotyk julii mam już w pojedynczych książkach. 40 stron tez chce i może jeszcze zniewoleni ch i wygrać w totka bo inaczej nie dam rady ;)

  http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedynie te trylogie mnie nie zainteresowały. Pozostałe pozycje - jak najbardziej!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sierpień mnie wykończy! Czekam najbardziej chyba na "450 stron", "29" i na trylogię "Delirium", ale znając mnie pewnie po drodze jeszcze na coś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jesli chodzi o sierpień, to ja czekam tylko na Central Park ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mamy podobny gust, bo przeglądając Twój przegląd czuję się jak u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie podobny post i powiem ci, że większość nowości się nam pokrywa :) skąd na to znaleźć pieniądze? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agata, zawsze można zaczać oszczędzać na czymś innym ;) mam kilka patentów, chcesz je poznać? :)

   Usuń
 17. Mnie kusi ,,450 stron". Podoba mi się opis i ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kilka nam się nałożyło, czyli czekamy na podobne premiery :D U mnie nie ma tylko "Chodzącej katastrofy" i "Pięknej katastrofy" nie zmieściły się w TopTen :/

  OdpowiedzUsuń
 19. Kilka książek z Twojej listy już jakiś czas temu, gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi, wpadło mi w oko. Przede wszystkim: "Nie ma nieba", "Ekspozycja, "450 stron", "Nieprzewidziane konsekwencje miłości", "Złączeni" i "Przypadki pewnej desperatki" '_

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Mój portfel ciągle jest naciągnięty jak baranie jajo... ;) Ciekawi mnie Ekspozycja, Oddam Ci słońce, 450 stron, Złączeni i Porządek rzeczy ;P Co na to mój portfel? Jest w szoku!!! Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Kolejny miesiąc i po raz kolejny mnóstwo ciekawych zapowiedzi! Zaintrygowały mnie głównie "Ekspozycja", "450 stron", "Przypadki pewnej desperatki" i "Oddam Ci słońce", ale jest też kilka innych, na które pewnie prędzej, czy później się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. "450 stron" brzmi całkiem ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Każda z nich mnie kusi. Lipiec nie był tak ciekawy :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 24. Wspaniałe pozycje:) Złączeni brzmią ciekawie, 450 stron i Przypadki pewnej desperatki:) No i nie ma nieba, bo ja uwielbiam wszystko co o lekarzach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja, dlatego niecierpliwie na to czekam ;)

   Usuń
  2. Zapomniałam dodać, że ja chyba sobie kupię 4 tom Millennium, choć nie wiem czy to dobry pomysł, może najpierw poczekam na opinie innych:) Nie chciałabym się zawieść, bo uwielbiam Salander:)

   Usuń
  3. Może rzeczywiście lepiej poczekaj, takie dokańczanie historii przez kogoś innego jakoś mnie nie przekonuje...

   Usuń
 25. ,,Oddam ci słońce" oraz ,,450 stron" interesują mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Chętnie kupiłabym "Delirium: trylogia", nie czytałam żadnej części trylogii, więc nie byłyby to pieniądze zmarnowane :D Wydaje mi się również, że "Zniewoleni" to książka, która może mi się spodobać :)
  Skoro już sobie popracowałam i coś zarobiłam, czas na książkowe szaleństwo! Tym bardziej, że wybieram się nad morze, na samą myśl o straganach pełnych książek mój portfel piszczy :D

  NiczymSzeherezada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci cudownego wypoczynku i wiele książkowych łupów ;)

   Usuń
 27. Ja będę na pewno polować na książkę Mroza. Muszę ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 28. "450 stron" to moja must have :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Dużo w sierpniu wspaniałych książek ma się ukazać ;). Na pewno przeczytam "450 stron", "Złączonych" i "Porządek rzeczy". Co do reszty, to się zobaczy ;).
  A trylogie "Delirium" czytałam i uwielbiam :).

  OdpowiedzUsuń
 30. Widzę dla siebie wiele ciekawych pozycji m.in. ''Chodząca katastrofa'' oraz ''Zniewoleni''.

  OdpowiedzUsuń
 31. "Złączeni" zapowiadają się ciekawie, no i najnowszy Mróz :) Serie "Delirium" i "Dotyk Julii" mam już za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Cóż za cudowny i obfity miesiąc ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Faktycznie jest w czym wybierać. Z całą pewnością na pierwszy odstrzał pójdzie powieść Mroza :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. Nowego Mroza muszę mieć, a i "450 stron" wydaje się całkiem interesujące ;)

  OdpowiedzUsuń
 35. oo delirium chcialabym przeczytac :D masz blad 5 siepnia :P

  OdpowiedzUsuń
 36. Wydanie "Chodzącej katastrofy" mnie drażni, bo pasuje do nowego, którego ja nie mam i nie będę mieć bo nie będzie mi się chciało jej kupować! I w związku z tym, na półkach nie będzie mi się zgadzało i... uuuuch. Ależ jestem zirytowana.
  "Oddam ci słońce" będę musiała koniecznie poznać, nie mogę się doczekać, aż w końcu książka trafi w moje ręce bo czekałam na nią już stanowczo zbyt długo. Poza tym, uwielbiam motyw rodzeństwa w literaturze.
  Zabrałam się w te wakacje za "Delirium", ale to nie był dobry czas na dystopię, w związku z czym, niestety lekturę musiałam przerwać. Ale kiedyś w końcu nadrobię, jednak nie sądzę bym kupiła to wydanie trzy-w-jednym. Nie jest poręczne, a mnie za bardzo podobają się okładki kolejnych tomów.
  Ach! "Zniewoleni"! Uwielbiam Filię, że wydaje tak szybko książki. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)