Na krawędzi – Krzysztof Numpsa. W sieci kontrowersji

Długo zastanawiałam się, czy zmierzyć się z książką, która choć jeszcze nie wydana, wzbudza wielkie kontrowersje. A tymczasem debiut autora jest nie tylko specyficzny, ale też w moim odczuciu niezwykle inspirujący. Ostrzegam: to książka dla czytelników o mocnej psychice, bez wątpienia pełnoletnich, ale też dojrzałych. Przy czym pisząc o dojrzałości nie mam na myśli radosnego faktu posiadania dowodu osobistego, a raczej dojrzałość życiową i ustabilizowany światopogląd.
Zobacz więcej >

Dla Ciebie wszystko – Katarzyna Michalak. Wielki powrót autorki Mistrza


Po ostatnich doświadczeniach z Zaciszem Gosi postanowiłam zapomnieć o książkach autorki i straciłam nadzieję na powtórkę z Mistrza. Tymczasem Katarzyna Michalak powróciła z książką w mafijnych klimatach i na nowo zdobyła moje serce. Historia kalekiego chłopca jest nie tylko prawdopodobna, ale też pozbawiona absurdów na jakie dotąd narażała mnie autorka. Tutaj wszystko gra, klei się, uzupełnia. Jestem niewiarygodnie zaskoczona i nabrałam ochoty na poznanie wcześniejszych powieści autorki.
Zobacz więcej >

"Nieśmiałek" Sylwia Chutnik - walczymy z nieśmiałością pierwszaka


Każdy jest ważny!
Zobacz więcej >

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna – Agnieszka Lingas-Łoniewska. Tom I


Gdy minąłem niebieskie niskie krzewy, zamknąłem oczy i wyobraziłem sobie, że ona jest tuż obok mnie. Często tak robiłem, katowałem się obrazami, wizualizowałem sobie jej postać, niemal czułem gładkość jej skóry pod opuszkami palców. A teraz... musiałem... po prostu musiałem spróbować ją znaleźć. Nie istniałem bez niej. Dlatego wciąż szukałem... szukałem jej wśród lawendy.

Zobacz więcej >

Debiutant w Lustrze - Dezydery Kowalkowski

Witajcie! Zapraszam Was na kolejny odcinek cyklu 
Debiutant w Lustrze.
Dziś na pytania odpowiada Dezydery Kowalkowski, autor książki 
Bielizna i czekoladki

Recenzję przeczytacie TUTAJ.
Myślę, że Bielizny i czekoladek nie należy się bać, ale czy jest Pan pewien, że Polacy są gotowi na taką dawkę seksualnej otwartości? Bohaterowie książki nie należą przecież do najgrzeczniejszych ;)

Hmmm, a dlaczego mieliby nie być gotowi? Ostatnie miesiące pokazały ogromne poparcie Polaków w walce o wolność i demokrację na Ukrainie. Jeśli więc jesteśmy gotowi stanąć w obronie wolności naszych sąsiadów, jesteśmy też gotowi na to by pokazać reszcie świata , że to nie tylko gołosłowność, i że cenimy ją także u siebie. Bo tu chodzi przecież również o wolność seksualną.

Po lekturze odczułam niezrozumiały smutek i nie polubiłam większości postaci (z wyjątkiem pana Stanisławy). Być może moje odczucia są zaburzone przez stereotypy, czy też osobiste uprzedzenia. Proszę mi zdradzić jakie emocje chciał Pan wywołać za pomocą scenariusza?

„Bielizna i czekoladki” w lustrzanym odbiciu, z mocnym przerysowaniem ma rozprawiać się ze stereotypami, które niestety nadal funkcjonują w naszym społeczeństwie. Większość Polaków postrzega społeczność homoseksualną przez pryzmat osób publicznych, które oglądają w telewizji. Media nakręcają skandale szukając sensacji, a osoby w nie zaplątane szukają rozgłosu. Taka mieszanka nie zawsze buduje dobry wizerunek i skojarzenia „mniejszości” seksualnej w Polsce. A przecież homoseksualiści to nie tylko osoby publiczne. Książka/ serial ma pokazać, że są to także osoby, które na co dzień nie są zauważalne: ekspedientka, policjant, nauczycielka, pan w kiosku czy w monopolowym itp.

Mam nadzieje, że udało mi się pokazać, że polska społeczność LGBT ma do siebie dystans, potrafi się z siebie śmiać i również ze stereotypów jakie funkcjonują na ich temat. Zależało mi na tym, żeby skłonić czytelnika do pewnych przemyśleń, nawet tych smutnych, ale przede wszystkim wywołać u niego uśmiech, bo mam wrażenie, że w dalszym ciągu Polacy do wszystkiego podchodzą ze zbyt dużą powagą i nadęciem. Mówi Pani, że polubiła jedną postać? To cieszę się, że mimo osobistych uprzedzeń, lubi Pani chociaż jednego bohatera (śmiech). Dostaje sporo wiadomości od czytelników na temat „Bielizny i czekoladek”, w których piszą m.in. o tym jakie postacie budzą ich sympatie, co ich śmieszyło, a co ich zdaniem uważają za zbędne. I właśnie takie było założenie wydania „Bielizny i czekoladek” w formie książki. Chciałem, by czytelnik mógł się podzielić swoją opinią – kto wie, może pozwolą one na dopracowanie scenariusza przed jego telewizyjną realizacją.

Czym dla Pana była publikacja "Bielizny i czekoladek" w formie książkowej? Ocenia ją Pan jako sukces, czy osobistą porażkę?

Publikacja w formie książki jest dla mnie przede wszystkim zrealizowanym marzeniem. Cieszę się, że to co chciałem przekazać w „Bieliźnie i czekoladkach” dotarło do tak szerokiego grona, że mogłem poznać ich opinie – to przecież najważniejsze w całym procesie twórczym. A świadomość tego, że są ludzie, którzy sięgają po tę książkę jest dla mnie sukcesem i utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrym pomysłem było wydanie scenariusza w formie książki.

 Chciałby Pan coś przekazać potencjalnym czytelnikom książki?

By nie tracili energii na nienawiść, nie zatruwali się toksynami z niej płynącymi, a czas i energię poświęcili na coś bardziej pożyteczniejszego i przyjemniejszego. I żeby uśmiechali się każdego dnia, bo przecież to my sami tworzymy otaczającą nas rzeczywistość – niech nie będzie szara i smutna.

fot. Monika Suwała


Notka biograficzna
DEZYDERY KOWALKOWSKI - urodzony w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia socjolog. Pracował w Agencji Informacyjno Filmowej i prasie. Od 2007 roku związany z jednym z największych studiów dubbingowo-produkcyjnych w Polsce. Jako kierownik produkcji współpracuje z takimi stacjami telewizyjnymi oraz dystrybutorami jak: HBO, Fox i FOX Life, AXN, Disney, Universal Channel, Sci-Fi Channel, 13 Ulica, 20th Century FOX, Discovery, TLC, Travel Channel, Comedy Central, CBS, A+E Networks.Autorowi bardzo dziękuję za szczerą rozmowę i wszystkie uwagi odnośnie recenzji. 

Dzięki temu zrozumiałam drugie dno publikacji. 
Mam nadzieję, że kiedyś obejrzę Bieliznę i czekoladki w formie serialu, 
czego Autorowi i sobie życzę ;)Zobacz więcej >

Bielizna i czekoladki – Dezydery Kowalkowski. Eksperyment komediowy z gejem w roli głównej


Porwałam się na książkę mojego rówieśnika, Dezyderego Kowalkowskiego, traktującą o równości. Teoretycznie publikacja jest swoistym manifestem tolerancji i ma na celu przybliżenie czytelnikowi kontrowersyjnego świata gejów i lesbijek. Czy tak jest w istocie? 

Zobacz więcej >

Przez "Dworek Longbourn" z "Ostatnią wolą Sonji" nadchodzi Czwarta Strona ;)


Słyszeliście już, że 15 września 2014 roku powstało nowe wydawnictwo? Czwarta Strona to marka Wydawnictwa Poznańskiego i według zapowiedzi oznacza nową jakość w branży.

Zobacz więcej >

Mara Dyer. Tajemnica" Michelle Hodkin - mój prywatny fenomen.

źródło: Lubimy czytać

Tak powinien wyglądać debiut.
Zobacz więcej >

"W kraju Patataju" Wanda Chotomska


Dziś kolejna odsłona Kącika Rodzica. Przedstawiam Wam nowość Muzy - wiersze Wandy Chotomskiej, która uczy i bawi już od sześćdziesięciu lat. Pięknie wydana pozycja, w twardej oprawie i dużym formacie zachwyci maluchy i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
 Pozycję zilustrowali Monika i Adam Świerzewscy, estetyka należy do specyficznych, jednak warto bliżej przyjrzeć się tej pozycji. 

O czym jest?

Jest gdzieś na świecie taki kraj, co się nazywa – Patataj, a król, co rządzi krajem, jest królem Patatajem…
Tak Wanda Chotomska zaczyna swoją najnowszą książkę. Poetka specjalnie do tego tomu napisała kilkanaście nowych wierszy, a kilka utworów czytelnicy mogą pamiętać ze starszych wydań.
Jej bohaterowie to: konie, kuce i źrebaki, konika polnego i morskiego, konia na biegunach, konie pocztowe, cyrkowe, z karuzeli i z bajki, Pegaza, karocę, podkowę, a nawet… smyczek i kontrabas.
Jak zwykle wiersze Autorki bawią, ale też wzruszają. Pokazują świat za oknem, ale także wspominają, jak było kiedyś.
Książka jest kolejnym tytułem w serii Kawalerowie Orderu Uśmiechu dzieciom, rekomendowanej przez Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.
źródło: nota wydawcy

Opinia

Nie przepadam za wierszami, ale z doświadczenia wiem że dzieci je uwielbiają. Dlatego też "W kraju Patataju" zdobyło serce moje córki i zdetronizowało poprzednie książeczki. 
Wiersze idealnie nadają się na krótkie chwile odpoczynku i błyskawiczne czytanki, każdy zawiera osobną historię mieszczącą się na jednej rozkładówce. Motywem przewodnim publikacji są konie: zaczynając od prawdziwych zwierząt, poprzez koniki polne, czy kucyki, na koniu na biegunach kończąc. Mimo lekkości tekstów zbiór wierszy przekazuje treści działające dydaktycznie. Nie tylko bawi, ale też uczy i pobudza wyobraźnię na kilku płaszczyznach.


 Czego uczą wiersze Wandy Chotomskiej? Tolerancji, historii, muzyki, ciekawości świata, czy zasad zdrowego odżywiania i zachowania ;) Dziecko słuchając bądź samodzielnie czytając przyswaja pozytywne treści. I choć obrazki są specyficzne - pasują do całości.


Popatrzcie na ilustracje. Podobają się Wam? Byłam wychowana na bajkach Disneya, pięknych,niemal idealnych, bez jednej fałszywej kreski. Natomiast obrazki w opisywanym tomiku przypominają mi bazgroły kilkulatka, przeładowane kolorami i nieregularnymi plamami koloru. Szczerze mówiąc, uznałam je za brzydkie, ale...moje dziecko uważa inaczej ;) Córka, zaraz po obejrzeniu książeczki, zabrała się za rysowanie podobnych obrazków. Inspiracja zatem zaistniała, a to niewątpliwy plus.


Forma i język

Wiersze są nieregularne i mają zmienny rytm, co przypadnie do gustu starszym dzieciom. Poza tym uczą trudnych słów i ćwiczą język. Zawierają wiele neologizmów, ale treść jest zrozumiała i niebanalna. Co ważne, rymowanki nie zawierają słów potocznych, wulgarnych, ani obraźliwych. dziecko na pewno nie zaabsorbuje z nich niczego złego. Przekazywana treść jest zabawna i ciekawa, nie nuży, a przy odpowiedniej intonacji - rozśmiesza i przyciąga uwagę. Z czystym sumieniem polecam "W kraju Patataju" jako zbiór idealny do samodzielnego czytania, dla starszaków oraz do domowych zabaw językowych z kilkulatkiem.W kraju Patataju
Wanda Chotomska
Wydawnictwo Muza 2014
ISBN 9788377587720Zobacz więcej >

Debiutant w Lustrze - Julia Hebdzyńska

Witajcie! Większość z Was zapewne zauważyła, że często sięgam po debiuty. Uwielbiam ten dreszczyk ekscytacji towarzyszący odkrywaniu talentów, ale często nie do końca wiem, co niedoświadczony autor chciał mi przekazać. Dlatego wpadłam na pomysł stworzenia cyklu, w ramach którego będę odkrywać, co autor miał na myśli...

Dziś pierwszy wywiad z debiutantką, Julią Hebdzyńską, autorką książki "eLKa".Twoja książka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale jednego nie zrozumiałam. Dlaczego napisałaś takie zakończenie? Co chciałaś przekazać czytelnikom?

Julia: Wiesz, jeśli chodzi o zakończenie, to sprawa wygląda tak, że chciałabym, aby każdy z Czytelników mógł odczytać je na swój własny, prywatny sposób. Ja chciałam, żeby bohaterka, która była naiwną, egoistyczną i bardzo mocno skupioną tylko na sobie dziewczyną, wreszcie zrozumiała, że nie liczy się tylko ona. Chodziło mi głównie o to, że już od samego początku wiedziała, że ten "romans" nie może mieć jakiejkolwiek kontynuacji, nie może wyjść na światło dzienne. Mimo to, cały czas pragnęła się widywać ze swoim instruktorem, bo widziała, jak dużo szczęścia dają i jemu te spotkania. Czytelnikom chciałam przekazać, żeby rozejrzeli się dookoła siebie i postarali się dostrzec potrzeby, nawet te najmniejsze, innych ludzi; by nie byli zamknięci w sobie. 
Bohaterka z egoistycznej nastolatki - stała się dziewczyną, która chociaż umie- i chce- zauważyć uczucia i potrzeby innych ludzi. Fakt, obrałam tutaj dość nietypowy scenariusz sytuacji, ale przecież i samo życie potrafi nas nieraz mocno zaskoczyć :)

Jaka była droga Twojej książki? Jak to się stało, że postanowiłaś zadebiutować? Ktoś zmotywował Cię do jej wydania, czy może teksty zapragnęły po prostu opuścić szufladę?

Julia: Och, droga to była długa i kręta :) Szczerze? Postanowiłam spisać swoje przemyślenia związane z prawem jazdy, ubarwić je trochę ciekawą i fabułą, która jest dość mało wykorzystywana przez autorów (przynajmniej polskich). Tak oto powstała "baza" do eLki. Potem wystarczyło tylko wykorzystać język, jakim młodzież (czyli też i ja:)) posługuje się na co dzień. I voila - książka ukończona. Potem bardzo długo zastanawiałam się, czy jednak próbować swojego szczęścia w wydawnictwach. Szybko jednak, po namowach moich przyjaciół, uległam i już po jakimś czasie zapewniłam sobie możliwość zobaczenia eLki w wersji papierowej. 

W jaki sposób powstał pomysł na taką fabułę? Zdradź mi, czy opisałaś swoje przeżycia? (I od razu poproszę dane tego instruktora!:)

Julia: Tak, jak już wcześniej wspomniałam - przemyślenia i wiedza są jak najbardziej prawdziwe. Jednak eLka nie byłaby "sobą", gdyby nie miała tej szczypty niepewności, co będzie dalej. Muszę przyznać, że niesamowitą przyjemność sprawiało mi zapisywanie dalszych losów bohaterów. 
Cóż, cytując: Wszystkie postaci i fakty są prawdziwe, ponieważ powstały w wyobraźni autorów. :) 

W notce biograficznej napisano, że masz niepoprawne marzenia ;) Zdradzisz mi jedno z nich?

Julia: Och, wiele ich jest! Wydaje mi się jednak, że jednym, takim najważniejszym, jest to, żeby móc w swojej twórczości przekazywać ludziom zarówno to, co jest ważne dla mnie, jak i dla nich; żeby, wraz z biegiem lat, niebanalne słowa mogły wypływać z mojej głowy i trafiać do Czytelników, o! :)

Notka biograficzna autorki
Julia Hebdzyńska, ur. 12 lipca 1994, zodiakalny rak. Studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła klasę o profilu filmowym w warszawskim LO im. Hugona Kołłątaja. Zafascynowana literaturą polską i brakiem granic ludzkiej wyobraźni. Nie ma dla niej życia bez fotografii i muzyki.
Cechują ją niepoprawne marzenia i chaotyczny umysł.............................................................................................................
Za wywiad i zdjęcie z prywatnego archiwum serdecznie dziękuję Julii Hebdzyńskiej. 
Zobacz więcej >

Dolina mgieł i róż – Agnieszka Krawczyk. Patrz, wąchaj, czytaj, kochaj....
Każdy z nas potrzebuje szczypty magii. W tym okrutnym świecie, pełnym zła, ludzkich dramatów i nieszczęść szukamy odrobiny ciepła i powiewu optymizmu. Taką właśnie, radosną i uroczą książkę ma dla nas Agnieszka Krawczyk - pisarka, która urzekła mnie opowieścią pełną zapachów i smaków sielskiego życia. Wymyśliła bohaterów bez wad, wioskę zanurzoną we mgle i zapachu róż oraz świat przepełniony szczęściem. Czy na tym idealnym obrazku nie ma żadnych rys? Przeczytajcie.
Zobacz więcej >

eLKa – Julia Hebdzyńska. Znów debiut, czyli szukam talentów ;)


"W końcu każe mi się zatrzymać przy jednej z bram. Zaciągam hamulec i stoimy. Mówi, że teraz będzie zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury. Fachowa nazwa i pełna profeska. Cud, miód i malina.
Przełykam głośno ślinę, bo wiem, że to trudne. Chyba widzi moje zmieszanie, ponieważ uśmiecha się jednym z tych swoich tajemniczych uśmiechów. Patrzę mu głęboko w oczy. Takie brązowe, myślę, takie piękne i powabne.
– Spokojnie, damy radę – bierze moje dłonie w swoje i delikatnie kładzie je na kierownicy."
Zobacz więcej >

Dziedzictwo von Becków –Joanna Jax. Debiut doskonały.Sięgając po książkę pani Joanny Jax wiedziałam, że to debiut. Wiedziałam, ale jednocześnie cały czas nie mogę uwierzyć, że debiutantka napisała tak świetną powieść. Jeśli lubicie sagi rodzinne osadzone w polskiej rzeczywistości wojennej - sięgajcie bez wahania, jestem pod ogromnym wrażeniem.
Zobacz więcej >

Zaproszenie na konferencję prasową

W imieniu organizatorów zapraszam Was na konferencję prasową na temat Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy
która odbędzie się 11 września o godzinie 12.00 na Zamku Królewskim 
w Warszawie w Sali Kinowej.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” to pierwsza tego typu impreza w Warszawie promująca czytelnictwo i aktywny sposób spędzania wolnego czasu wśród dzieci, młodzieży i rodzin. 
Odbędzie się on w dniach 19-21 września 2014 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie w godzinach 10-18.00. Oficjalne otwarcie odbędzie się 19 września 2014 r. o godzinie 12.00 w Arkadach Kubickiego. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Udział w Festiwalu weźmie ponad 50 wystawców z całej Polski. 
W programie znajdują się spotkania m.in. z aktorką Barbarą Bursztynowicz, Bohdanem Butenko, Nelą Małą Reporterką, Agnieszką Kręglicką, Sylwią Chutnik, Joanną Olech, Joanną Krzyżanek, Grzegorzem Kasdepke, Andrzejem Gondkiem, Anną Brzezińską oraz twórcami komiksów Pau, Andrzejem Samojlikiem i Piotrem Nowackim. 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy kącik z zabawkami firmy trzymyszy.pl, małe kino, spotkanie z ulubionym bohaterem kreskówek Ciekawskim Gorgem, warsztaty z Ciotką Książkulą – prowadzącą program Książkowe Moliki. 

W związku z Rokiem Kolberga zaplanowane zostały atrakcje związane z baśnią i bajką polską, będą to spektakl „Kusy Janek” Teatru Słuchaj Uchem, czytane na żywo bajki wybrane przez Instytut Kolberga i warsztaty przygotowane prze Państwowe Muzeum Etnograficzne. W Warsztatowni przygotowanej wspólnie z firmą Astra, dzieci i młodzież będą miały okazję, brać udział w różnych zajęciach plastycznych związanych z komiksem, ilustracją, książką. O przygotowanie rozwijających kreatywność warsztatów zadba między innymi Akademia Wolnego Czasu i Mały Geniusz dzięki nim wśród propozycji pojawią się warsztaty kreatywnego pisania, warsztaty druku 3D oraz warsztaty teatralne.

W programie jest też konferencja pt. „Czytajmy i uczmy czytać. Współczesna książka dla dzieci i młodzieży” przygotowywana we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich i Polską Sekcją IBBY.

Szczegółowy program Festiwalu znajdziecie na stonach:
http://www.festiwalczytajmy.pl/
https://www.facebook.com/festiwalczytajmy

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Jeśli wybieracie się w najbliższych dniach do Warszawy
 zapraszam Was do udziału w konferencji.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
* notka powstała na podstawie materiałów otrzymanych od Organizatorów.Zobacz więcej >

Ćwiartka radości - czyli o czym marzę i śnię we wrześniu, cz. 2/4

Wrzesień jest tak pełen premier, że z pewnością osłodzi Wam powrót do powakacyjnej rzeczywistości. Mój portfel drży ze strachu, a ja kombinuję jak rozciągnąć czas. 
Dziś przedstawiam paczkę zapowiedzi w literaturze obyczajowej.

Na początek dwie nowości wydawnictwa Jaguar. Jestem niesamowicie ciekawa pióra autorki, okładki wywierają na mnie niemal presję zakupu, a premiera obu to 10.09.2014.

"Dzień, który zmienił wszystko"
Catherine Ryan Hyde


Pewnego ranka Nathan McCane, bezdzietny mężczyzna w średnim wieku znalazł porzucone w lesie niemowlę. Marzeniem mężczyzny stało się adoptować chłopca, jednak los chciał inaczej... To babka dziecka uzyskała prawo opieki nad wnuczkiem. Nathan jednak wymógł na niej obietnicę - pewnego dnia kobieta przyprowadzi do niego dziecko, a wtedy on wyjaśni mu, kto go ocalił.
Piętnaście lat później owdowiały Nathan znajduje porzuconego chłopca raz jeszcze - tym razem na własnym progu. Nat, bo tak go ochrzczono, wyrósł na ponurego i niedostępnego nastolatka i jego babka nie jest w stanie dłużej go znosić. Nathan zgadza się przejąć opiekę nad młodzieńcem, wiedząc, że czeka go ciężka walka o miłość i zaufanie. Nat boi się porzucenia, a starszy mężczyzna zrobi wszystko, by udowodnić chłopakowi, że nigdy, ale to przenigdy nie usunie go ze swego życia. Nawet jeśli przyjdzie mu zmierzyć się z demonami przeszłości.
"Nie pozwól mi odejść"
Catherine Ryan Hyde


Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy. Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka. Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy ‘ego…''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
11.09.2014 premierę ma książka wydawnictwa Prószyński i S-ka, na którą mam wielką ochotę już od bardzo dawna. I mimo, że nie znam autorki, bardzo chętnie przeczytam. Co to za książka? Zobaczcie:

"Miasto z lodu"
Małgorzata Warda

Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podróż po Polsce. Osiedlają się w niedużym górskim mieście, gdzie próbują na nowo nawiązać więź. Piękna, samotna kobieta, od pierwszej chwili wzbudza ogromne zainteresowanie mężczyzn, wolnych i żonatych. Dwie „obce” szybko stają się głównym tematem plotek. W miarę upływu czasu niechęć, a nawet wrogość ludzi z miasteczka rośnie. 
Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Nie wiadomo, co się dziewczynce stało. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Następną ważną datą w kalendarzu czytelnika jest 24.09.2014
Zapowiedzi Filii

"Gdy zakwitną poziomki"
Agnieszka Walczak-Chojecka

Opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno.
Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka.
Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?
I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?
Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?
Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…
"Kawiarenka pod różą"
Katarzyna MichalakPiękna historia osadzona w małym miasteczku, wśród sosnowych lasów, w uroczej cukierence. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. I o tym, kim możemy się stać, jeśli tylko chcemy.
Okraszona przepisami na wszelkiego rodzaju słodkości: babeczki, ciasta, torty, krówki, pralinki, ptasie mleczka i domowe kokosanki.
„Kawiarenka pod różą” to pierwsza część poruszającej historii Amelii, pięknej dziewczyny, która utraciła pamięć i na nowo musi dowiedzieć się kim jest. ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Co zwróciło Waszą uwagę? Na co się skusicie?

Kochani, wybaczcie mi mniejszą aktywność na blogach. Zaczęłam nową pracę. Do tego taką, w której nie można czytać i nie ma Internetu. Poważnie! ;) Nie wiem jak sobie z tym poradzę, ale wrócę do Was najszybciej jak się da. Myślę, że dam radę opublikować choć dwie recenzje tygodniowo, mam tyle cudownych książek, że nie mogą czekać. 
Trzymajcie kciuki!

PS. Na komentarze będę odpowiadać wieczorem.
Zobacz więcej >

Dlaczego czytamy literaturę erotyczną (choć się do tego nie przyznajemy)? Tylko dla dorosłych!Literatura erotyczna w blogosferze to niemal temat tabu. Znam tylko kilka blogerek, które odważnie i bez zbytniego krygowania się pisze o przeczytanych książkach, zawierających mocne sceny erotyczne. Jak to się zatem dzieje, że książki spod znaku Greya w mig znikają z półek księgarni? Co takiego jest w erotykach, że przyciągają miliony czytelniczek (rzadziej czytelników)?
Zobacz więcej >

Pułapka uczuć – Colleen Hoover. A co, jeśli mnie zabraknie...


Która z Was nie wzdychała sekretnie do przystojnego profesora? Przyznajcie się. Nie wierzę że choć raz w życiu nie myślałyście o przystojnym nauczycielu w kategoriach, delikatnie mówiąc, nienaukowych ;)
Zobacz więcej >

"Czerwone jak krew" Salla Simukka - Sherlock i Śnieżka w jednym.

"Była sobie raz dziewczynka, która nauczyła się bać..."
Zobacz więcej >

Wyzwanie Kiedyś przeczytam - PODSUMOWANIE SIERPNIA

Kiedyś przeczytam


Kochani przestawiam Wam sierpniowe podsumowanie wyzwania. Dziękuję uczestniczkom za aktywny udział i życzę wszystkim powodzenia ;) Wszystkie pięknie zaznaczacie efekty w swoich postach oraz na Lubimy Czytać, ale pamiętajcie, by wysyłać mi linki do recenzji w dedykowanym poście. Gdzie? Link znajdziecie od postem głównym (baner, bądź zakładka w menu). Od dziś zaliczam tylko linki przesłane w odpowiednim miejscu. Możecie to zrobić hurtowo, na koniec miesiąca ;)

W każdej chwili można się zgłosić do wyzwania. Zapisy trwają
TUTAJ

Dla przypomnienia, rozmiary stosów, które deklarujecie wyglądają następująco:

XS: poniżej 20 książek 
S: 20 - 39 książek
M: 40 -59 książek
L: 60 - 79 książek
XL: 80 - 99 książek
XXL stos 100 i więcej książek

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Uczestnicy: wielkość stosu
1. Ewa Król - XS: 12 
2. Beti G. - XS: 15 
3. G.P. Vega - M: 42
4. Wiktoria M - S: 39 
5. Amalia Grace - M: 40 
6. Natalia Łubińska - XL: 83 
7. Artemis - S: 21 
8. Lustro Rzeczywistości - M: 45 
9. Agnieszka P. - S: 22 
10. Wonderland Of Book - S: 32 
11. Vienna - S: 36 
Wynik sierpnia
1
2
3
4! :)
2
1
4! :)
2
2
0? :(
1
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Jeśli kogoś pominęłam, lub coś się nie zgadza, piszcie ;)
Zobacz więcej >
Lustro Rzeczywistości © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka